PDA

Zobacz pełną wersję : Głębokość zewnętrznej wnęki okiennej



Mobe
08-02-2016, 07:42
Stary dom w typie klocek. Chcę go za jakiś czas ocieplić. Chcę zastosować możliwie najgrubszy styropian, ale zastanawiam się, jak maksymalnie głęboką wnękę mogę zrobić. Przede wszystkim chodzi mi o walory estetyczne. Jeżeli ma to wpływ na walory nieestetyczne to też poproszę o oświecenie :)
W tej chwili wnęka ma 14-15cm. Dodając 12 cm ocieplenia to z klejem itp. wyjdzie 27-29 cm. Nie wiem czy nie lepiej będzie dać 10 cm, a może nawet 15? Dodam od razu, że okien nie można przesunąć :)

Fo_
08-02-2016, 19:54
Skoro okien nie da się przesunąć to będą one generować podobną ilość strat co same ściany.

aiki
08-02-2016, 20:37
Skoro okien nie da się przesunąć to będą one generować podobną ilość strat co same ściany.

Nie przeżyłeś a się udzielasz.
Okna bedą generowały tyle samo strat co w tej chwili ale ściany znacznie mniej.

ocieplenie 10 cm styro pewnie jakiś 0.04 dało dużo w przypadku domu w którym mieszkam. okna nadal stare z przewiewami ale znacznie cieplej i znacznie mniej opału idzie.
Przy 10 cm styro mniej widać z okna na boki. Estetycznie chyba nie robi różnicy.

SO-JER
08-02-2016, 21:14
Jak nie da sie ruszyć okien to pomyśl np nad jaśniejszym tynkiem cienkowarstwowym w ościeżach. Optycznie bedzie lepiej wygladać, nie tak głęboko jak w bunkrze

Fo_
08-02-2016, 21:43
aiki spokojnie, widocznie każdy z nas ma inne doświadczenia z tym związane. W swojej wypowiedzi odniosłem się do wzrostu znaczenia mostka termicznego węgarka okna po ociepleniu ściany.
Pozdrawiam

dreslerstudio
09-02-2016, 07:51
Okna zawsze można ruszyć jeżeli planujesz ocieplenie. Jeżeli ona mają węgarki można te węgarki skuć, a okna zamontować na równi z istniejącym obecnie tynkiem elewacyjnym, Po ocieplenie powstanie wnęka na grubość ocieplenia. W środku będziesz miał za to ładne szerokie parapety. www.dreslerstudio.pl

Mobe
09-02-2016, 10:03
No tak, ale okna i parapety mam już zamówione i się produkują. A poza tym nie wyobrażam sobie parapetów na 40 czy 50 cm (u mnie ściana ma 42 cm). Komuś może się to podobać, ale na pewno nie należę do tych osób.

Już wiem, że 15 cm styro to będzie za dużo. Właśnie oglądałem dom, w którym wnęka ma głębokość 26 cm i wydaje mi się już trochę duża. Tak więc 28 cm to moim zdaniem max jaki jest do przyjęcia.