PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wentylacją grawitacyjną



jacek.zoo
09-02-2016, 09:31
witam, mam mały problem, dom parterowy bez uzytkowego poddasza, miedzy kuchnia, pokojem a spiżarnia jest 4 kanałowy komin wentylacyjny, i tak jeden kanał jest otwarty na kuchnie, drugi na spiżarnię, trzeci na pokój a do czwartego podpiety jest pochłaniacz. tak jak na załączonym zdjeciu. problem polega na tym że jak się w kuchni gotuje to w pokoju strasznie czuc kuchennymi zapachami, co moze byc powodem? jedyna moja teoria to pochlaniacz wypycha powietrze które "odbija" sie od komina i jest wpychane do kanału od pokoju. bo np w spizarni juz nie czuc. co myslicie o tym?346270

fotohobby
09-02-2016, 09:43
Weż świeczkę, zapalniczkę i sprawdż kratki.

Konto usunięte_12*
09-02-2016, 21:34
witam, mam mały problem, ...
1. co to jest ten "pochłaniacz" :confused: Czy to nazwa czwartego pomieszczenia :confused: Czy pomiędzy tym "pochłaniaczem", a "pokojem" nie ma żadnej ściany?
2. jeśli "pochłaniacz", to okap kominowy, to czemu go nie ma w kuchni, tylko jest za ścianą (w innym pomieszczeniu) :confused:

rk80
10-02-2016, 14:47
witam, mam mały problem, dom parterowy bez uzytkowego poddasza, miedzy kuchnia, pokojem a spiżarnia jest 4 kanałowy komin wentylacyjny, i tak jeden kanał jest otwarty na kuchnie, drugi na spiżarnię, trzeci na pokój a do czwartego podpiety jest pochłaniacz. tak jak na załączonym zdjeciu. problem polega na tym że jak się w kuchni gotuje to w pokoju strasznie czuc kuchennymi zapachami, co moze byc powodem? jedyna moja teoria to
Ze zdjęć projektu domu (odnośnik z podpisu) wygląda,że faktycznie jest 4 kanałowy komin ale tylko dwa wyprowadzenia przez dach. Oznaczało by to,że masz je połączone po dwa razem i dlatego czuć zapachy gdy pracuje wyciąg okapu ( to nie jest pochłaniacz, bo ten filtruje powietrze, które wraca do kuchni)