PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie ściany????



Maluch1973
03-12-2001, 22:51
Prosze, pomozcie.Nie wiemy, czy wybrac sciane dwuwarstwowa czy trojwarstwową? Z czego najlepiej je wykonac? czym ocieplic; styropianem, czy welna mineralną? Gdzie znalezc w Muratorze artykuły na ten temat??

04-12-2001, 20:20
Na to pytanie nigdy nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi. Każdy swoje chwali.

beata
05-12-2001, 12:29
Murator wydał bardzo dobry dodatek pt."Z czego budować" to była taka mała książeczka z przedstawieniem wad i zalet materiałów do budowy ścian, tylko nie pamiętam do którego nr Muratora była dodana, jak chcesz to sprawdzę. Zresztą na jej podstawie razem z mężem wybieraliśmy materiał do budowy ścian.
Też w którymś Muratorze były przedstawione wady i zalety ścian dwu- i trójwarstwowych.
POzdrawiam

wesmaz
27-03-2004, 19:18
Ja wybieram POROTHERM 44 P+W bez docieplania.
Radze Ci zrobisz jak zechcesz.Tylu zwolenników,co przeciwników danego materiału.Mam nadzieję,że technologia idzie do przodu i nowy materiał powinien się sprawdzić.Ceramika była od dawna.Słyszalem od ludzi mieszkających,"ciepło,wygodnie i komfortowo".

zbys
13-04-2004, 08:47
U mnie było wiadomo -KASAAA. U-220 + styropian (włassnie wybieram -chyba 12 cm). A najważniejsze to Twoje przeświadczenie że "dobrze wybrałem" !!!!!!!!!

echo
13-04-2004, 10:13
W moim projekcie był pustak U220 + 12 cm styropianu, jednak w poprzednim domu miałem ścianę dwuwarstwową (bardzo podatna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne np. kierownica od roweru) oraz z powodu mojej niechęci do styropianu wybrałem ściane jednowarstwową Porotherm 44 P+W. Moi znajomi mieszkaja już kilka lat w takim domu i bardzo chwalą takie rozwiązanie (ściana trwała, ciepła z dobrym mikroklimatem) Wybór należy do ciebie (wiem, że niełatwy - każdy z nas to przerabiał)
Powodzenia :wink:

filips
13-04-2004, 11:38
Ciao 8)

Poszukaj na tym forum i znajdziesz bardzo wiele takich watkow, jest ich tak wiele ze chyba nie warto otwierac nowego :) :D :lol:
ps. ja bede robil 3W