PDA

Zobacz pełną wersję : Dokumentacja geotechniczna przed budową domu



marianna81
10-02-2016, 12:41
Witam.

Piszę, ponieważ badanie geotechniczne zrobiła firma, którą znalazłam właśnie na tym forum.
Nieprawdą jest to co pisze Cooldude w innym wątku na forum, że taka dokumentacja kosztuje w WLKP 3000-4000 zł. Zasugerowałam się opinią napisaną przez budowa2 i wybrałam firmę, której pełna nazwa to zdaje się nazywa Geo-Technika.pl (http://www.geo-technika.pl)
Odrzuciałm oferty za 800, 900 zł gdyż po przesłaniu przykładowej dokumentacji stwierdziłam, że 5 kartek dokumentacji i żadnych danych numerycznych dla projektanta to jest chyba coś nie tak.
Nie brakowało oczywiście firm, które za 3-4 wiercenia chciały 2000 i więcej.
Jakoś udało się umówić na termin (a czasami jest trudno) w geotechnie. Panowie przyjechali, wywiercili, popukali, pokręcili i wypadało poczekać do zrobienia dokumentacji.
Byłam mile zaskoczona, pełen opis, budowa geologiczna, nie tylko stan zwierciadła wody ale również prognoza - jak może występować woda na moim terenie w sytuacjach ekstremalnych, dane numeryczne dla projektanta zestawione w tabeli. Mój dom powierzchni 350 m2, za dokumentację zapłaciłam niecałe 1300 zł. Dokumentacja miała 17 stron + 7 załączników. Jestem super zadowolona. Postanowiłam odgrzebać temat aby sprostować to co napisał Cooldude.
Prawdą jest że dokumentacja powinna być wymagana przez urzędników, taj jak pisał ktoś na forum.
Pozdrawiam tych, co dopiero czeka ich zrobienie takiej dokumentacji. Warto. Szczególnie przed zakupem działki. Wiem z doświadczenia. Wcześniej chciałam kupić droższą działkę za ponad 350 tys. Okazało się że same fundamenty kosztowałyby praktycznie połowę stanu praktycznie wykończonego. Finalnie wybrałam działkę (po ponownych wierceniach) tańszą, a fundamenty mogę zrobić na tradycyjnej ławie.

szybkaosa
10-02-2016, 17:39
Witam.

Byłam mile zaskoczona, pełen opis, budowa geologiczna, nie tylko stan zwierciadła wody ale również prognoza - jak może występować woda na moim terenie w sytuacjach ekstremalnych, dane numeryczne dla projektanta zestawione w tabeli..

Mogłabyś pokazać stronę z parametrami gruntu oraz jakiś profil geotechniczny?

marianna81
11-02-2016, 10:56
Mogłabyś pokazać stronę z parametrami gruntu oraz jakiś profil geotechniczny?
Jak będę miała dostęp do skanera, podeślę na priv.

mar_fran
20-07-2016, 07:36
Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług wymienionej powyżej:

Geo-Technika.pl (http://www.geo-technika.pl)
Jeśli chodzi o wykonanie prac to troszkę trzeba było czekać (szczyt sezonu - rezerwacje terminów lekko na 2 tyg. do przodu!). Jednak nie spieszyło się nam jakoś specjalnie, a po przeczytaniu opinii jeszcze na innych forach zdecydowaliśmy się że wykonają prace geologiczne również pod nasz dom.

Odrzuciałm oferty za 800, 900 zł
W chwili obecnej za prace w odległości ok. 25 km od Poznania zapłaciliśmy nieco ponad 1000 zł (3 wiercenia z sondowaniem, dokumentacją - w tym w wersji elektronicznej).

Byłam mile zaskoczona, pełen opis, budowa geologiczna, nie tylko stan zwierciadła wody ale również prognoza - jak może występować woda na moim terenie w sytuacjach ekstremalnych
W zwiazku z tym, że teren wydawał się nam "mokry" tzn. że mogą być okresowo jakieś problemy z wodą, zależało nam na wykonaniu właśnie takiej prognozy. Mając kontakt na innym forum oraz ze znajomumi, którzy niedawno się budowali wiemy, że taka prognoza nie jest standardem opracowań. W opracowaniu geotechniki (http://www.geo-technika.pl) taka prognoza była, co pozwoliło nam się zabezpieczyć i wykonać drenaż.

Prawdą jest że dokumentacja powinna być wymagana przez urzędników, taj jak pisał ktoś na forum.
Nas poproszono o takową dokumentację przy staraniu się o warunki zabudowy.

Reasumując. Są solidni, trzymają się z cenami gdzieś poniżej środka (najtańsi nie są), warto zaufać, opracowanie pozytywnie zweryfikowane przez naszego konstruktora (dla niego ważna była tabela z danymi o gruncie - to podobno też nie jest standard).

mar_fran
20-07-2016, 07:55
Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług wymienionej powyżej:

Geo-Technika.pl (http://www.geo-technika.pl)
Jeśli chodzi o wykonanie prac to troszkę trzeba było czekać (szczyt sezonu - rezerwacje terminów lekko na 2 tyg. do przodu!). Jednak nie spieszyło się nam jakoś specjalnie, a po przeczytaniu opinii jeszcze na innych forach zdecydowaliśmy się że wykonają prace geologiczne również pod nasz dom.

Odrzuciałm oferty za 800, 900 zł
W chwili obecnej za prace w odległości ok. 25 km od Poznania zapłaciliśmy nieco ponad 1000 zł (3 wiercenia z sondowaniem, dokumentacją - w tym w wersji elektronicznej).

Byłam mile zaskoczona, pełen opis, budowa geologiczna, nie tylko stan zwierciadła wody ale również prognoza - jak może występować woda na moim terenie w sytuacjach ekstremalnych
W zwiazku z tym, że teren wydawał się nam "mokry" tzn. że mogą być okresowo jakieś problemy z wodą, zależało nam na wykonaniu właśnie takiej prognozy. Mając kontakt na innym forum oraz ze znajomumi, którzy niedawno się budowali wiemy, że taka prognoza nie jest standardem opracowań. W opracowaniu geotechniki (http://www.geo-technika.pl) taka prognoza była, co pozwoliło nam się zabezpieczyć i wykonać drenaż.

Prawdą jest że dokumentacja powinna być wymagana przez urzędników, taj jak pisał ktoś na forum.
Nas poproszono o takową dokumentację przy staraniu się o warunki zabudowy.

Reasumując. Są solidni, trzymają się z cenami gdzieś poniżej środka (najtańsi nie są), warto zaufać, opracowanie pozytywnie zweryfikowane przez naszego konstruktora (dla niego ważna była tabela z danymi o gruncie - to podobno też nie jest standard).