PDA

Zobacz pełną wersję : rozpoczęcie użytkowania dla pozwolenia z '99



Peteros
08-09-2004, 22:33
Czy dla inwestycji rozpoczętej w '99 na mocy pozwolenia na budowę z tegoż roku obowiązują "nowe" zasady przystąpienia do użytkowania?
Czy w tym przypadku prawo nie działa wstecz i zgodnie z treścią pozwolenia "inwestor nie jest zobowiązany uzyskać pozwolenie na użytkowanie budynku"? I dalej: "W przypadku gdy nie nałożono w niniejszej decyzji obowiązku uzyskania pozwolenia na użytkowanie, do użytkowania obiektu można przystąpić w terminie 14 dni od dnia doręczenia do właściwego organu zawiadomienia o zakończeniu budowy, a organ w tym terminie nie zgłosi sprzeciwu w drodze decyzji".
Czy ktoś z Forumowiczów przeszedł takową procedurę?

Peteros
09-09-2004, 08:39
Nie wierzę, że nikt tego nie przerabiał. A może to zbyt poważne pytanie?

Wowka
09-09-2004, 08:52
1) Nie wierzę, że nikt tego nie przerabiał.
2)A może to zbyt poważne pytanie?

Ad. 1 - Masz racje, że nie wierzysz. Ja przerabiałem :P
Ad. 2 - Pozwolenia miałem także z 1999r. a do odbioru zgłosiłem budowę w miesiącu marcu br.
Budynek musiał spełniać normy zgodne z nowym prawem budowlanym.
Jedyne co to nie musiałem przedstawiać atestów na mat. bud.
Nie obejmował mnie także wymóg "obligatoryjnej kontroli". Niemniej taka kontrola mogła nastąpić. Niemniej mój budynek został odebrany tylko na podstawie kontroli przedłożonej dokumentacji. W ustawowym terminie otrzymałem decyzję pozwalającą na zasiedlenie budynku

Peteros
09-09-2004, 13:50
Dzięki! Wiedziałem, że ktoś musiał przez to przejść :-)

Jakie dokumenty musiałeś przedłożyć - oprócz oryginału dziennika i oświadczenia kierownika?

Wowka
09-09-2004, 14:27
Protokoły odbiorów: kominiarskiego oraz wszystkich mediów - elektrycznego, wod-kan, gazowego, Dokument potwierdzający szczelność szamba (mam oczyszczalnię korzeniową) Książka budowy z wpisem kierownika budowy o zakończeniu prac. mapka 1:500 z inwentaryzacją powykonawczą.
I to juz zdaje się wszystko.

Peteros
09-09-2004, 20:13
A kto wystawia te glejty?
Kominiarski, jak rozumiem, kominiarski. Elektryczny - ZE czy wykonawca instalacji? Kto W-K?

Wowka
09-09-2004, 20:39
Ktoś kto ma uprawnienia. Np. mój kierownik budowy był inżynierem instalacji sanitarnych.