PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł???????



ASMUS
11-02-2016, 17:58
Witam. Posiadam nowo wybudowany dom o powierzchni użytkowej 220m. Jestem na etapie zakupu kotła na paliwo stałe. Jaki kocioł (najlepiej ze spalaniem dolnym) z podajnikiem byłby optymalnym wyborem. Nadmieniam iż w domu jest instalacja ogrzewania podłogowego(salon,kuchnia,pralnia,łazienka i korytarz) oraz w kilku pokojach klasyczne grzejniki.Zależy mi żeby spalać zarówno węgiel jaki drzewo czy ekogroszek. Proszę o porady.Dziękuję i pozdrawiam.

marcus312
11-02-2016, 18:26
No i tu jest problem bo takiego kotła jeszcze nasi inzynierowie nie wymyslili zeby mozna w nim czysto spalac te paliwa ktore tu zostały wymienione :no::lol2:

ASMUS
11-02-2016, 18:29
Więc co by Pan polecał???

ASMUS
11-02-2016, 18:39
?

QIM
11-02-2016, 20:00
?

Jakiej mocy potrzebujesz ten kocioł? Masz miejsce na bufor ciepła? Potrafisz obsługiwać kocioł z ręcznym zasypem?
Poczytaj sobie jeszcze to: czysteogrzewanie.pl/kociol/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/

karoka65
12-02-2016, 11:59
Witam. Posiadam nowo wybudowany dom o powierzchni użytkowej 220m. Jestem na etapie zakupu kotła na paliwo stałe. Jaki kocioł (najlepiej ze spalaniem dolnym) z podajnikiem byłby optymalnym wyborem. Nadmieniam iż w domu jest instalacja ogrzewania podłogowego(salon,kuchnia,pralnia,łazienka i korytarz) oraz w kilku pokojach klasyczne grzejniki.Zależy mi żeby spalać zarówno węgiel jaki drzewo czy ekogroszek. Proszę o porady.Dziękuję i pozdrawiam.
Albo jak kolega QIM pisze, zwykły "śmieciuch" z dużym buforem albo jakiś podajnik z 12kW jeśli dom dobrze ocieplony, tego nie wiemy za mało napisałeś.