PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi w domu z WM



MD.
11-02-2016, 20:38
Jak to jest w końcu z drzwiami w domu z WM. Jak rozumiem w pomieszczeniach z wywiewem powinny być drzwi z podcięciem. A w pomieszczeniach z nawiewem trzeba mieć drzwi z podcięciem czy nie?

kerado28
11-02-2016, 21:35
Jak to jest w końcu z drzwiami w domu z WM. Jak rozumiem w pomieszczeniach z wywiewem powinny być drzwi z podcięciem. A w pomieszczeniach z nawiewem trzeba mieć drzwi z podcięciem czy nie?

Dostanie się poprzez podcięcia np. w łazienkach
A jak chciałbyś, aby powietrze się wydostało z pokoi?

MD.
11-02-2016, 23:04
A dlaczego przy wentylacji grawitacyjnej funkcjonują jedynie podcięcia drzwi łazienkowych? Przy WG raczej nikt nie "podcina" wszystkich drzwi. Poza tym o ile dobrze zrozumiałem autorus poruszył ten temat w swoim dzienniku ale temat chyba nie do końca został "obgadany".

kerado28
12-02-2016, 07:31
A dlaczego przy wentylacji grawitacyjnej funkcjonują jedynie podcięcia drzwi łazienkowych? Przy WG raczej nikt nie "podcina" wszystkich drzwi. Poza tym o ile dobrze zrozumiałem autorus poruszył ten temat w swoim dzienniku ale temat chyba nie do końca został "obgadany".

To dlaczego wykonujesz WM skoro wentylacja grawitacyjna działa...?
Otwórz okna w kilku pomieszczeniach i zamknij drzwi do pokoi, a później otwórz drzwi. Sam zobaczysz różnice i wyciągniesz wnioski :-)

gorbag
12-02-2016, 08:28
Mamy podcięcia we wszystkich drzwiach.
Drzwi do pokojów zamykamy stosunkowo rzadko, czyli podcięcie rzadko jest potrzebne.
Drzwi do łazienek zamknięte mamy zawsze, czyli podcięcie jest niezbędne.
W drzwiach do pokojów nie przejmowałem się za bardzo wielkością podcięcia, ale w przypadku łazienek sprawdzałem czy spełniają wymagania prawne i stolarz musiał poprawiać.

MD.
12-02-2016, 14:23
OK, czyli lepiej pójść w podcięcia we wszystkich drzwiach. A myślałem, że czegoś nowego się dowiem ;)

forgetit
13-02-2016, 13:28
Są producenci drzwi którzy nie robią podcięcia, a jednak szczelina w drzwiach jest :cool:

mejsony
16-02-2016, 17:06
Witam, proszę o opinie.
Jeśli do pokoju podłączymy jedną rurę PE75/63, której powierzchnia przepływu wynosi 31 cm2
a "naturalna" szczelina pod drzwiami(80) wynosi 5-10 mm czyli ok. 40-80 cm2 to trzeba robić podcięcie?

_John
16-02-2016, 21:21
Nie trzeba.