PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki profil do okien - Schuco SI 82 Classic czy Gelean s9000



James Bras
14-02-2016, 10:03
Witam

Jestem przed zakupem okien do nowego domu. Rozpatrzyłem kilka rożnych ofert i wariantów i pozostały mi dwa chyba najlepsze. Cenowo propozycje bardzo zbliżone więc proszę o opinie dotyczącą jakości i funkcjonalności okien.
Opcja I
Profil Schuco SI82 Classic
Potrójna szyba 4GLE/16/4/16/4GLE U=0,5
Okucia Roto NT
Gwarancja 8 lat
Prod. Oknostyl

Opcja II
Profil Gealan S9000
Potrójna szyba 4/18/4/18/4 U=0,5
Okucia Winkhaus
Gwarancja 5 lat
Prod. Dako

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie.

finlandia
14-02-2016, 12:37
W naszym branżowym środowisku profile Schueco mają lepszą markę. Ale sam producent, którego okna myślisz zamówić- już nie. To jeden z najtańszych producentów na tym profilu.
I tak patrzę na jego szybę - czy ona przypadkiem nie jest "ciemna" - dostałeś jakieś deklaracje dot. Lt i g tych pakietów szybowych?

T12345T
14-02-2016, 12:49
A co tu można powiedzieć o oknach, jak gościu chce kupić okna, a pisze jedynie o ofercie na to z czego firmy mają zamiar je poskładać? Niech firmy poskładają te elementy do kupy i napiszą co im wyszło, wtedy będzie o oknach i wtedy można się wypowiadać, które lepsze do danego zastosowania. Panowie doradcy i Państwo klienci, kiedy Wy wreszcie zaczniecie rozmawiać o oknach?

finlandia
14-02-2016, 12:56
..Panowie doradcy i Państwo klienci, kiedy Wy wreszcie zaczniecie rozmawiać o oknach?
Wtedy gdy zrozumienieją, że okno to nie tylko nazwa profili i okucia. Ciągle jesteśmy na tym poziomie rozwoju, czyli szkoła podstawowa, a TY byś chciał przejść od razu do wyższej ;)

James Bras
14-02-2016, 13:00
Niestety nie mam takich deklaracji.
Na ofercie były loga Effect Glass i Glasssolutions. Na stronie tego pierwszego producenta znalazłem coś takiego:
http://www.effectglass.net/szyby/cieplochronne.html
Wychodzi, że g = 37% a Tl = 57% tych szyb.

Ale na wszelki wypadek jutro zapytam handlowca.

James Bras
14-02-2016, 13:03
To co mam jeszcze napisać ? Czy Uw całego okna wystarczy czy jeszcze jakieś inne parametry np. wymiar ?
Największa zagadką jest jeszcze okno tarasowe. Wymiary otworu to 3,6 x 2,3 i rozważam 3 opcje: uchylno-przesywne dzielone na 2 lub 4 lub HST dzielone na 2 części.
Do tego dochodzą 3 balkonowe 1,8x2,1 (uchylno-rozw)
1 fix 2 x 1,7
i klika mniejszych uchylno - rozw.

Dom postawiony tak, że po równej części powierzchni okiennych wychodzi na (płn-wsch, płd-zach i płn-zach). Trochę niefortunnie ale nie dało rady inaczej go zaprojektować.

T12345T
14-02-2016, 13:42
Ciągle jesteśmy na tym poziomie rozwoju,

Ciekawe dlaczego?

nikt ważny
14-02-2016, 15:26
....Panowie doradcy i Państwo klienci, kiedy Wy wreszcie zaczniecie rozmawiać o oknach?Wtedy gdy podstawowym kryterium wyboru nie będzie cena lecz właściwości użytkowe i parametry
Póki co darujmy sobie jakiekolwiek dyskusje

T12345T
14-02-2016, 17:43
Wtedy gdy podstawowym kryterium wyboru nie będzie cena

Kolego przy takim Waszym podejściu cena zawsze będzie podstawowym i jedynym kryterium wyboru. Nie może być inaczej jeśli nie dajecie nabywcom szans na wybory oparte o inne kryteria.

stary
14-02-2016, 21:55
Niestety nie mam takich deklaracji.
Na ofercie były loga Effect Glass i Glasssolutions. Na stronie tego pierwszego producenta znalazłem coś takiego:
http://www.effectglass.net/szyby/cieplochronne.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.effectglass.ne t%2Fszyby%2Fcieplochronne.html)
Wychodzi, że g = 37% a Tl = 57% tych szyb.

Ale na wszelki wypadek jutro zapytam handlowca.
Zapytaj co oznaczają te cyferki i jakie będę w Twoim przypadku.
Nie mnie oceniać, czy takie szyby są akurat niezbędne dla Twojego budynku.
Napomknę jednak, że przepuszczalność światła na poziomie 57% oznacza, że w pomieszczeniach np. wschodnich czy północnych zbyt jasno nie będzie...
Dobre są na ekspozycje np. południowe, aby zapobiegać nadmiernemu przegrzewaniu.

stary
14-02-2016, 22:09
Największa zagadką jest jeszcze okno tarasowe. Wymiary otworu to 3,6 x 2,3 i rozważam 3 opcje: uchylno-przesywne dzielone na 2 lub 4 lub HST dzielone na 2 części.
Sądzę, że pierwsza wersja, czyli okno uchylno-przesuwne PSK jest najmniej trafionym wyborem- skrzydło o szerokości prawie 1800 mm zaczyna sprawiać niemałe kłopoty w użytkowaniu.:cool:
Druga opcja - PSK z podziałem na 4 części? Trochę lepsza, ale czy najszczęśliwsza? Zapłacisz jak za podwójną suwankę a efekt taki sobie.
Oczywiście, jeżeli się skusisz na którąkolwiek z powyższych to tylko wykonanie w dwóch ościeżnicach.
Rozważ wersję nr 3 - HST z podziałem 1/2 lub PSK z podziałem fix/U-P/fix, wykonane w trzech połączonych ramach dla zachowania połączeń o jednakowej szerokości.


Dom postawiony tak, że po równej części powierzchni okiennych wychodzi na (płn-wsch, płd-zach i płn-zach). Trochę niefortunnie ale nie dało rady inaczej go zaprojektować.
O tym pisałem w poprzednim poście - czy w pomieszczeniach płn-wsch i płn-zach nie będzie za ciemno przy Lt=57% ?

James Bras
19-02-2016, 11:36
Witam ponownie.

Mam ostateczne wyceny wraz z parametrami:

Profil Schuco SI82 Classic
Potrójna szyba 4LE/18/4/18/4LE (U=0,5, LT=74%, g=53%)
Ramka ciepła
Okucia Roto NT
Gwarancja 8 lat
Prod. Oknostyl

Lub

Profil Vetrex V82
Potrójna szyba 4-18-4-18-4 (U=0.5 EN673, Lt=72-74%, g=51-53%)
Ramka międzyszybowa: Master Therm Biała
Okucia Roto
Gwarancja 7 lat
Prod. Vetrex

Poszczególne okna mają takie Uw:
Schuco / Vetrex
0,862 / 0.80
0,882 / 0.82
1,017 / 0.75
0,926 / 0.85
0,691 / 0.66
0,861 / 0.77
0,892 / 0.79
0,718 / 0.91 (drzwi tarasowe HST – 360x230)

Prawie wszystko na korzyść Vetrexa (oprócz ceny) ale różnicy jest tylko 700 zł na 22 tyś.
Na korzyść Schuco przemawia też 8 lat gwarancji – w cenę wliczone coroczne wizyty serwisu (regulacja i smarowanie)

Jeżeli potrzeba więcej info, to piszcie.

Co do okna tarasowego to rzeczywiscie PSK może być ciężko otworzyć. Rozważamy opcję HST, tylko jest prawie 7 000 zł różnicy w cenie :o

Dzięki za wszelką pomoc i opinie