PDA

Zobacz pełną wersję : które ogrodzenie?: panele betonowe vs panele metalowe ?



Karato
14-02-2016, 16:28
Witajcie
Może ktoś już przede mną miał ten sam dylemat i doradzi:
Mam (600 mb ogrodzenia) ponad 8000m2 posesji do ogrodzenia - musi to być koniecznie ogrodzenia wysokie i stabilne z podmurówką - mam duże psy i nie powinny móc przez takie ogrodzenie pójść same na spacer :)
Biorę pod uwagę dwa rodzaje ogrodzenia:
1. panele betonowe ( + to stabilność, - to koszmarny wygląd )
2. panele metalowe ( + wyglądają dużo lżej , - nie jestem pewna, czy wytrzymają napór 60 kg psa ;) )
z uwagi na całkiem sporą ilość tego ogrodzenia jak domyślacie się cena jest dość istotna :)
może jest jeszcze jakaś trzecia opcja ogrodzenia tej posesji - chętnie dowiem się

chemik666
14-02-2016, 18:06
MIalem podobny dylemat,zdecydowala cena.Ogrodzenie betonowe wyszlo najtaniej ,obsadzilem roznymi drzewami za chwile bd prawie nie widoczne,

Karato
14-02-2016, 19:28
Dzięki za radę - również brałam pod uwagę zasłonięcie brzydoty betonu roślinami - jest niestety jeden szkopuł - rośliny liściaste będą ukrywały go jedynie latem-jesienią, natomiast iglaki odpadają - psi mocz na nie kiepsko działa ;) dlatego tak się nad tym głowię....

chemik666
14-02-2016, 23:11
Na jednej stronie tez mam maty wiklinowe powiem szczerze ze dodaja uroku.pozdr

mam_plan_na_dom
18-02-2016, 21:53
Co do obsadzenia roślinnością - pomyśl o ałyczy, rośnie szybko i kłuje. Na początku po posadzeniu trzeba ją dość mocno przycinać, żeby się rozkrzewiła i nie łysiała od dołu.

Poczytaj tutaj:
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/jaki-krzew-na-zywoplot-t9857.html
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=33&t=535&start=154

Patipati
23-02-2016, 18:26
Witajcie
Może ktoś już przede mną miał ten sam dylemat i doradzi:
Mam (600 mb ogrodzenia) ponad 8000m2 posesji do ogrodzenia - musi to być koniecznie ogrodzenia wysokie i stabilne z podmurówką - mam duże psy i nie powinny móc przez takie ogrodzenie pójść same na spacer :)
Biorę pod uwagę dwa rodzaje ogrodzenia:
1. panele betonowe ( + to stabilność, - to koszmarny wygląd )
2. panele metalowe ( + wyglądają dużo lżej , - nie jestem pewna, czy wytrzymają napór 60 kg psa ;) )
z uwagi na całkiem sporą ilość tego ogrodzenia jak domyślacie się cena jest dość istotna :)
może jest jeszcze jakaś trzecia opcja ogrodzenia tej posesji - chętnie dowiem się

mam ten sam problem. Ogrodzenie musi być trwałe - wytrzymać w razie potrzeby napór psa, i niezbyt drogie (potrzebujemy ogrodzić działkę 3tys metrów, wysokość ogrodzenia około 2 metrów).

Biorę pod uwagę ogrodzenie betonowe z paneli albo z pustaka łupanego (ewentualnie z wstawką metalową).

i takie pytanie czy te ogrodzenia metalowe są grube? dziś wybór jest na pewno większy niż lata temu.