PDA

Zobacz pełną wersję : Płytki heksagonalne w aneksie + panele?



jomico
15-02-2016, 08:56
Palnuję do mieszkania panele quick step elite STARY DĄB BIELONY NATURALNY. Zastanawiam się, jak wyglądałyby kafelki heksagonalne w takim aneksie kuchennym z tymi panelami w takim wnętrzu?

http://zapodaj.net/7633c9c4125ad.png.html

jomico
15-02-2016, 10:59
o płytkach myślałam takich: http://www.banyo.pl/product-pol-3841-Alchimia-Esagono-Bianco-plytka-ceramiczna-heksagonalna.html

Elfir
15-02-2016, 14:29
tutaj masz połączenie heksagonów z naturalnym drewnem.
https://myhome.pl/blog/wp-content/uploads/2015/06/Płytki-heksagonalne-a-wykończenie-restauracji-pubu-Ragno-1000x1347.jpg

W przypadku paneli musisz rozważyć, jak zamierzasz zamaskować krawędź paneli przy płytkach? Czy masz zróżnicowaną wysokość wylewek? Panele są cieńsze od płytek.

jomico
16-02-2016, 06:50
Dziękuję za odpowiedź. Widziałam to zdjęcie.Czy mysi Pani, że do prezentowanej mojej kuchni takie połączenie będzie pasować? Płytki - 9 mm, panele - 8 mm + podkład wiec powinno być ok. Ewentualnie może można to zmienić jeszcze, bo mieszkanie jest w fazie budowania.

Byłabym wdzięczna za rady, czy odpuścić temat czy jednak coś z tym kombinować. Nie wiem bowiem, czy panele w aneksie kuchennym to dobry pomysł, czy lepiej jakieś kafle..

Elfir
16-02-2016, 09:43
problemem jest, jak pisałam wykończenie krawędzi paneli na połączeniu z płytkami - jak chcesz to rozwiązać?
Podłogi pływające (czyli zwykłe panele) zazwyczaj maskuje się listwami.
Na rysunku jest podłoga klejona, dlatego połączenie jest idealne.

jomico
16-02-2016, 09:59
Może zwykła matowa czarna listwa.. Kurcze, nie wiem czy to będzie dobrze wyglądać.

Elfir
16-02-2016, 11:28
ja bym się obawiała docinania tej listwy do krzywizn kafelków

jomico
16-02-2016, 11:41
czyli odpuscic?

Elfir
16-02-2016, 12:08
to twoja decyzja. Ja tylko nakreśliłam możliwe problemy w realizacji.

quashi
19-12-2016, 20:52
witam, odświeżam temat. Aktualnie mam podobny dylemat, czy takie połączenie paneli z płytkami będzie funkcjonować? Czy ktoś się na to zdecydował? Jomico zdecydowałaś się na to rozwiązanie czy odpuściłaś?

Feuronna
07-04-2017, 17:42
Witam forumowiczów i ponownie podbijam temat - również jestem mocno zainteresowana uniknięciem listwy na łączeniu płytek z panelami.

Czy płytki (o jakimkolwiek kształcie) można połączyć z panelami podłogowymi silikonem ? Widziałam takie rozwiązania z podłogami drewnianymi, ale te jak wiadomo rządzą się innymi prawami.

Zdaję sobie sprawę, że panelom trzeba zapewnić szczelinę dylatacyjną i w moim założeniu taka byłaby zapewniona na styku ze ścianami od 3 pozostałych stron - panele stykałyby się z płytkami krótkimi krawędziami w sposób podobny jak na zdjęciu: http://www.thedesignsheppard.com/wp-content/uploads/2016/01/Misty-Fjord%E2%84%A2-Hexagon-Polished-Tile-from-Topps-Tiles-2-635x990.jpg .

Do tego odpowiednie listwy przypodłogowe umożliwiające panelom pracowanie.

Czy ktoś z doświadczeniem mógłby poradzić czy takie połączenie byłoby OK?

Elfir
07-04-2017, 21:20
to nie jest problem szczeliny tylko tego, że panele nie są przyklejone do podłogi.
Można się bawić i przykleić je przy krawędzi z płytkami i spróbować wykończyć jak drewno.

Sawadi
08-04-2017, 10:33
Piękne jest takie połączenie, ale panele muszą być klejone, a fachowiec od podłóg naprawdę dobry, żeby chciał tak się bawić z przycinaniem i zrobił to dobrze. Wszelkie przycinania klepek / desek znajdują się na brzegach pomieszczenia i są zazwyczaj maskowane, bo trudno idealnie dociąć materiał tak, żeby idealnie spasować i zostawić brzegi równe, bez wyszczerbień.

Tak jak pisze Elfir - podłoga pływająca pracuje się na boki i góra-dół, albo płytki przycięte na równo i listwa, albo klejenie. Silikon nie da temu rady. Panele pływające muszą mieć osłonięte brzegi. Silikon w przejściu na podłodze to kiepski pomysł.

marcelixx
31-01-2018, 20:30
Witam.
Odświeżam temat, o widzę że zamiera :D a tak na poważnie to mam podobny dylemat. Chcemy położyć płytki w kuchni połączonej z salonem, ale w salonie chcielibyśmy mieć panele i tu pojawia się problem - Jak to połączyć? Czy znalazł się już jakiś śmiałek i dokonał tego? Czy pozostaje tylko łączenie w linii prostej i na to jakąś listwę ozdobną?