PDA

Zobacz pełną wersję : Mozecie pomoc przy znalezieniu osoby badajacej grunt?



Barti4
09-09-2004, 09:42
Uparlem sie na oczyszczalnie przydomowa i mam problem. W gminie Prazmow nie chca o tym slyszec. Oczywiscie po zbiciu ich wszystkich argumentow okazalo sie, ze ostatecznie moga na to zezwolic, jednak nie od razu i z pewnoscia poprosza mnie o wykonanie analizy gruntu oraz orzeczenie jaki jest poziom wod gruntowych...
czy mozecie mi pomoc znalezc osobe ktora takie zaswiadczenie mi wyda?
Moze ktos z was wykonywal takie badanie? Slyszalem ze powierzchniowo robi to geodeta, ale czort wie gto robi glebiej?
Bede wdzieczny...

_bogus_
09-09-2004, 09:51
U mnie był geolog - facet ma taki śmieszny sprzęt - coś jakby świderek i spokojnie na chyba 3 m nim schodzi. Wyglada to tak:
wkręca kawałek, wyciaga, patrzy co to za gleba, wkłada z powrotem, dokręca kolejny kawałek do świdra (bo świder jest składany), wkręca go głębiej w ziemię i tak w kółko. Zabawa dla 1 osoby na 20-30 minut.

Koszt chyba był na poziomie 200-300 zł.

Poszukam namiarów na gościa i jutro Ci podeślę na priv'a.

Pozdrawiam

Agnieszka1
09-09-2004, 09:53
geodeta??? :o pierwsze slysze aby badal grunt.
O badanie gruntu udaj sie do geologa - dostaniesz od niego ekspertyze geologiczna. Zrobi on nawierty i oceni grunt. Za dwa nawierty zaplacilam 300zl - ale to tanio bo jednoczesnie przyjezdzala na 5 dzialek :D
pozdrawiam :D

Barti4
09-09-2004, 10:01
oki dzieki z gory za namiary, bo beda potrzebne...
W razie co moge zapytac sasiadow to moze by wiecej powiercil....
Druga rzecz to czy on ma uprawnienia jakies tam? Dobrze by bylo zeby wystawil mi jakas fiszke do urzedu....
Bartek

jprzedworski
09-09-2004, 10:12
Mnie badanie gruntu robił geotechnik Franciszek Szczeciński tel. 638-24-91. Dość tanio i bardzo solidnie. Cena zależy od ilości odwiertów. Dla małych inwestycji może wystarczy 1, dla domu minimum 3, żeby złapać cały przekrój, czyli co jest między odwiertami. Dostaniesz pełną dokumentację z pieczątkami. Przekroje, wykresy gęstości, poziom wód gruntowych itp. Musisz tylko dać jakąś mapkę dla celów projektowych, żeby było na co nanieść.
Mieszka na Bemowie, ale do Prażmowa może się chyba wybrać, bo robi wokół Warszawy.

Barti4
09-09-2004, 16:51
No wlasnie cosik takiego mi potrzeba, zeby bylo zaznaczenie wod gruntowych i braku przeciwskazan dla oczyszczalni przydomowej....
Z gory dzieki. Jesli mozna to bede czekal na ten kontakt na priv...
Bartek

MALINKA
09-09-2004, 17:35
Gdyby jednak te namiary które masz niewystarczyły by to uderz do Starostwa do Wydziału Ochrony Środowiska. W takich urzędach pracują geolodzy i często dodatkowo sobie dorabiają robiąc odwierty a przy okazji pomagają załatwiać sprawy papierkowe. Ja w ten sposób właśnie znalazłam geologa. Poza tym oni najlepiej wiedzą jak to załatwić z urzędem.

POWODZENIA

BK
09-09-2004, 20:10
Firmy które sprzedają oczyszczalnie często gratisowo albo niedrogo robią badania gruntu
może po prostu pójdź najprostszą drogą - taka firma zawsze cię poinformuje na temat tego co trzeba załatwić w urzędach i zrobi projekt (czyli też badanie geologiczne). Dopiero potem zaproponuje ci rozwiązanie. Zamiast szukać geologa może prościej i taniej będzie udać się do sprzedawcy oczyszczalni i pogadać.

Barti4
09-09-2004, 21:58
Faktycznie to jest mysl....
w weekend skocze do paru sklepow w wawce i popytam co i jak...
Macie moze jakies namiary na cos sensownego w okolicy warszawy?
Bartek

jprzedworski
10-09-2004, 08:22
No wlasnie cosik takiego mi potrzeba, zeby bylo zaznaczenie wod gruntowych i braku przeciwskazan dla oczyszczalni przydomowej....
Z gory dzieki. Jesli mozna to bede czekal na ten kontakt na priv...
Bartek
Po co na priva, skoro ci już podałem telefon w poście? Zobacz.
Ale może rzeczywiście firma od oczyszczalni coś ci zrobi.

bobo30
10-09-2004, 20:42
namiar wysłałam na priv, może jednak się przyda, solidny fachowiec