PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie drzwi radzicie kupić?



Berylo
16-02-2016, 11:23
Cześć,

Mam do kupienia dwie pary drzwi w mieszkaniu i chcę się zdecydować jak najszybciej. Wybór jest spory ale także i pytań jest wiele. Podobają mi się bezprzylgowe, nowoczesne drzwi, mieszkam w Krakowie. Chciałbym je dostać wraz z ościeżnicami, zamkiem i zawiasami za około 2000zł (im mniej tym lepiej:) )

W związku z tym mam pytanie, czy macie jakieś rady, zastrzeżenia?
Czy warto kupić bezprzylgowe? Nie opadają?
Chcę kupić drzwi z naturalną okleiną, warto dopłacać?
W środku wolałbym uniknąć plastra miodu, myślę, że płyta MDF jako wypełnienie będzie wystarczająca, dobrze myślę?
Znacie jakieś sklepy w krakowie gdzie jest duży wybór i można na własne oczy pooglądać?
No i najważniejsze, jakich producentów doradzacie a jakich byście raczej odradzali. Pol-skone, Porta, Dre, inne?

Pozdrawiam serdecznie:)

Elfir
16-02-2016, 11:50
Do naturalnej okleiny warto dopłacić.
Folia drewnopodobna nie da takiego efektu. Chyba, że w ostatnim roku drastycznie zmieniła się jakość nadruku oklein z tworzyw?

theme
19-02-2016, 09:07
...
Czy warto kupić bezprzylgowe? Nie opadają?

Opadanie nie ma nic wspólnego z przylgą bądź jej brakiem


Chcę kupić drzwi z naturalną okleiną, warto dopłacać?
O jakiej firmie piszesz? Jakie okleiny porównujesz?


W środku wolałbym uniknąć plastra miodu, myślę, że płyta MDF jako wypełnienie będzie wystarczająca, dobrze myślę?
Możesz pomyśleć o drzwiach ramowych zamiast plastra miodu lub z wspomnianym MDF-em bądź płytą homalight.


Znacie jakieś sklepy w krakowie gdzie jest duży wybór i można na własne oczy pooglądać?
No i najważniejsze, jakich producentów doradzacie a jakich byście raczej odradzali. Pol-skone, Porta, Dre, inne?

Pozdrawiam serdecznie:)

To nie do mnie pytanie - nie mój rynek. Do w/w marek dodaj sobie jeszcze Erkado aby zobaczyć co oni mają.

Alishia
22-02-2016, 12:24
Ja polecam aby kupić profesjonalne drzwi z porządnymi zamkami. nie róbcie tego błędu co ja. Chciałam zaoszczędzić na drzwiach i kupiłam takie gorszej klasy i z fatalnych materiałów przez co bardzo szybko rozregulował mi się zamek. Nie pomogły próby dokręcenia i ogólnie żadne naprawy nie przyniosły skutku. Zamek do niczego się nie nadawał. Na szczęście szybko doszukałam się [moderowano] i teraz to jest niebo a ziemia. Wszystko chodzi jak w zegarku. Dlatego najpierw sprawdźcie klasę i jakość drzwi bo to jest priorytet.

Berylo
25-02-2016, 08:07
Hmm, a co to są porządne zamki? Z tego co wiem to firmy jakie wymieniłem standardowo montują zamki w skrzydłach

Samar
25-02-2016, 10:05
Hmm, a co to są porządne zamki? Z tego co wiem to firmy jakie wymieniłem standardowo montują zamki w skrzydłach
Ona ma na myśli klamki.

theme
26-02-2016, 13:17
Berylo - tu raczej chodziło o reklamę niż o jakąkolwiek pomoc dla Ciebie więc puść to mimo uszu. Jak coś się dzieje z drzwiami to zgłaszasz reklamację i po problemie. Oczywiście warto przeczytać najpierw instrukcje dołączone do ościeżnic i skrzydeł aby montować tak jak producent przewidział. Sam zapewne tego nie robisz ale warto wiedzieć aby rozplanować kolejność prac (choćby malowanie ścian) jak i przypilnować trochę montażystę.