PDA

Zobacz pełną wersję : podlaczenie do komina



Tom1978
16-02-2016, 11:42
Dzien Dobry,

Jako ,ze pierwszy raz na forum, pozwole sie przedstawic. Mam na imie Tomek i mieszkam w Szczecinie.
Teraz gdy wszelkim konwenansom stalo sie zadosc przejde do pytania.

Mianowicie, mieszkam w domu jednorodzinnym i postanowilismy zrobic dodatkowa kuchnie (aneks kuchenny) na pietrze.
Wentylacja pionu wyglada jak na zalaczonym szkicu. Komin sklada sie z trzech przewodow.

-pierwszy przewod jest polaczony z lazienka na pietrze
-drugi przewod jest polaczony z lazienka na parterze
-trzeci przewod laczy sie z kanalizacja

Obecnie chcialbym sie podpiac z kuchnia (wyciag) do tegoz komina.

Pan, ktory robil nam kuchie stwierdzil, ze nie ma problemu z podlaczeniem kuchni do przewodu do ktorego podlaczona jest gorna lazienka tylko trzeba wstawic zasowke/zaworek (jakkolwiek jest poprawna nazwa) tak aby w lazience nie bylo zasysane powietrze z kuchni (opcja 1 na szkicu)

Ja sie natomiast zastanawiam czy nie byloby lepiej (czy mozna) podlaczyc obu lazienek (na parterza i na pietrze) do jednego przewodu i kuchnie podlaczyc juz osobno do innego przewodu (tak jak na opcji 2)?

Z gory dziekuje za dopowiedzi, uwagi, etc.
Pozdrawiam
346971

piotrek0m
16-02-2016, 12:20
Żeby podłączyć wyciąg (zakładamy, że wentylacja jest grawitacyjna) musisz dysponować dwoma przewodami wentylacyjnymi w kuchni. Jeden musi cały czas być drożny i otwarty, a do drugiego można podłączyć wyciąg. W innej sytuacji wentylacja w kuchni działa tylko kiedy działa wyciąg. A tak być nie może. Osoby kontrolujące stan instalacji w blokach każą mieszańcom demontować wyciągi wpięte do kanałów wentylacyjnych właśnie z tego względu... a że nikt z tego nic sobie nie robi to inna sprawa...

Tom1978
16-02-2016, 13:18
Dziekuje za odpowiedz, troche jestem wobec tego w czarnej dziurze. Jezeli jeszcze moglbym prosic o rozwianie watpliwosci odnoscnie lazienek.
Czy lazienka na parterze i lazienka na pietrze moga byc podlaczone do tego samego przewodu kominu?

pozdrawiam
Tomek