PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mog? zamkn?? okna



arzesz
09-09-2004, 11:46
Witam
Mam problem z oknem PCV veka.
Wczoraj nie mogłem zamknąć drzwi balkonowch, coś się zacięło.
Tzn. dociskam skrzydło drzwi do futryny i mogę przekręcić klamkę tylko o 45 stopni, a nie o 90 jak do tej pory.
Co może byc przyczyną?

Jarek.P
09-09-2004, 11:51
Witam
Mam problem z oknem PCV veka.
Wczoraj nie mogłem zamknąć drzwi balkonowch, coś się zacięło.
Tzn. dociskam skrzydło drzwi do futryny i mogę przekręcić klamkę tylko o 45 stopni, a nie o 90 jak do tej pory.
Co może byc przyczyną?

Przyczyn może być 'milion' - opuściły się, jeden z rygli sie wyłamał, wykrzywił, ktoś "siłom' niedomknięte zamykał i gdzieś okucie z prowadnicy wyskoczyło, trzeba obejrzeć...

J.

RobertOC
09-09-2004, 11:55
Prawdopodobnie zostały usunięte klocki montazowe spod ościeznicy i opera się tylko na piance. Ponieważ drzwi są ciężkie więc całość opadła. Musisz wyregulować drzwi.

arzesz
09-09-2004, 11:56
To znaczy, że sam ja laik nie dam rady tego naprawić?
Czy możesz podać kilka szczegółów gdzie dokładnie należałoby zajrzeć?

LESZEKL
09-09-2004, 12:16
Na otwartym skrzydle przekręć klamką w dół i górę, jeżeli kręci się bez oporów to po kolei wykręcaj zaczepy na ramie ( metodą prób i błędów ), jak znajdziesz ten który przeszkadza w zamknięciu to przesuń go o kilka milimetrów, albo wyciąg. Następnie sprawdż montaż i zadzwoń do firmy która montowała okno (jeżeli będzie żle zamontowane ) niech coś zrobią.

Agnieszka1
09-09-2004, 12:20
Napewno trzeba podregulowac .
To jest normalna rzecz w nowo montowanych oknach.
Do pierwszej regulacji zawolaj najlepiej firme , ktora Ci te okna montowala, to sie bardzo prosto robi - wklada imbusik i przekreca w jednym miejscu ( w jakim to oni Ci pokaza).
Sam nie kombinuj jak nie wiesz jak, bo jeszcze cos uszkodzisz i montaz straci gwarancje.
Ja zadzwonilam , przyjechali nazajutrz, wyregulowali i ok.
Teraz maz reguluje sam, jak czasem opadna.
pozdrawiam

Wojtek_doktorek
12-09-2004, 19:58
Może gdzieś się uszczelka wysunęła przez jakiś zaczep i teraz haczy. Pomacaj uszczelki do okoła i jak poczujesz jakieś pękniecia, to może być to miejsce.

Ale i tak wizyta firmy montującej ciebie nie ominie...

Grzegorz63
12-09-2004, 20:20
...Ale i tak wizyta firmy montującej ciebie nie ominie...
:o No bez przesady. Weź kluczyk imbusowy i możesz "kręcić" drzwiami jak chcesz. No chyba, że już tak "opadły", że regulacja imbusem jest w krańcowym maxymalnym położeniu (dalej nie można kręcić kluczykiem- napotykamy na opór), to wtedy rzeczywiście pozostaje serwis fabryczny.

jareko
12-09-2004, 20:28
Witam
Mam problem z oknem PCV veka.
Wczoraj nie mogłem zamknąć drzwi balkonowch, coś się zacięło.
Tzn. dociskam skrzydło drzwi do futryny i mogę przekręcić klamkę tylko o 45 stopni, a nie o 90 jak do tej pory.
Co może byc przyczyną?
jak juz ktos napisal - przyczyn moze byc wiele i powinienes zaczac od:
- na otwartym skrzydle klamka powinna dzialac idealnie - czyli byc w pionie bez zadnych oporow - jesli sie takowe pojawiaja i wtej pozycji tez masz ten kat 45 stopni to przyczyn tez moze byc kilka ale wiadomo ze winne sa okucia - czesta przyczyna jest zle skrecenie kolejnych elemetow okuc powodujace ze zebatki przesunely sie wzgledem siebie - sprawdzisz to tez w prosty sposob - ustaw przy otwartym skrzydle kalmke w poziomie (jak do otwarcia) - wszystkie rolki powinny byc w polowie tego jajowatego otworu w okuciach - sa tam znaki wyznaczajace pozycje "0" - wszystkie powinny w tej pozycji sie znajdowac - jesli choc jedna nie jest tak - ona wlasnie ci blokuje okucia - konieczna wizyta osoby znajacej sie na rzeczy gdyz droga korespondencyjna trudno to opisac co zrobic nalezy, choc czynnosc jest banalna
- jesli na otwarym jest OK to idziemy dalej - przymkniej skrzydlo i sprawdz czy szczelina miedzy nim a oscieznica jest rowna - czy przypadkiem nie masz beczki - czasem to jest powodem blokowania sie okuc. jesli do tej pory wszystko dzialalo dobrze i stalo sie to nagle to najczesciej powodem jest przesuniecie sie elementu okuc realizujacego funkcje rozszczelnienia, pozniej zaczepy (ale jest to najczesciej efekt opuszczania sie skrzydla) i trzeba by okno najpierw wyregulowac zanim zaczepy chcialbys przestawic
To chyba wszystko (moze tez byc awaria rozworki - bardzo rzadko ale sie zdarza)
Najlepiej niech wezmie sie za to ktos znajacy sie na rzeczy - sam mozesz tylko totalnie rozregulowc okucia i pozniej zaplacisz za taka usluge - a tak to w ramach gwarancji powinni ci to wszystko za friko zrobic
Powodzenia

arzesz
13-09-2004, 14:18
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - okazało się, że po prostu drzwi się opuściły

micnic
23-09-2014, 15:11
Witam, jak widzę Pan zna się na oknach więc proszę o pomoc. Mój problem jest podobny do kolegi z drzwiami ale chodzi o okno którego nie mogę zamknąć.
Okno uchyla i otwiera się bez żadnego problemu, na otwartym oknie też nie mogę przekręcić klamki w dół, obejrzałem okucia i są i przesuwają się dokładnie tak samo jak w oknie z którym nie mam problemu. Bardzo proszę o pomoc.

beton44
23-09-2014, 16:35
Jeden problem, Archeologu Micnicu.

Jareko ukrywa się gdzieś na ciepłych wyspach przed klientami :D