PDA

Zobacz pełną wersję : porotherm czy leier



Piotr_M
09-09-2004, 10:49
Proszę o opinie.
:o Przymierzam się do budowy domu, wybieram projekt a w związku z tym zastanawiam się na technologią budowy.
Jestem raczej pewien,że chcę budować z ceramiki poryzowanej i że sciany muszą mieć 44 - 50 cm (jednowarstwowe).
Proszę o opinie dotyczące produktów porotherm i leier.
Które są lepsze jeżeli chodzi o budowę, wykańczanie (instalację), jak również zamieszkiwanie w takim domu.
Budować będę w okolicach Krakowa.
Dziękuję :D

echo
09-09-2004, 12:25
Ja wybudowałem dom z Pth 44, dlatego moją wypowiedź możesz uznac za niezbyt obiektywną. Jednak przedstawie krótko fakty którymi kierowałem się przy zakupie.
Odwierdziłem kilka hurtowni (równiez ich place składowe, gdzie najlepiej widać stan i jakość pustaków) oraz kilka budów znajomych.
Zaobserwowałem, że Leier jest poprostu gorzej wykonany, posiada liczne pęknięcia, na paletach było wiele uszkodzonych pustaków (przynajmniej na odwiedzanych przeze mnie hurtowniach oraz budowie mojego sąsiada), a cena była zbliżona do Pth - dlatego wybrałem Pth.
Najlepiej wsiądź w samochów, pojeździj po hurtowniach, zobacz ich składy, porównaj ceny, rabaty i sam zobaczysz jak to wygląda w twojek okolicy.
Mnie pth wyszedł cenowo podobnie, a jakośc pustaków była lepsza.

Piotr_M
09-09-2004, 22:07
Dzięki za podpowiedz, ale proszę jeszcze o info jak szło wykonywanie instalacji w porothermie bo w innych tematach znalazłem jakies niepokojace stwierdzenia.

echo
10-09-2004, 08:06
Dzięki za podpowiedz, ale proszę jeszcze o info jak szło wykonywanie instalacji w porothermie bo w innych tematach znalazłem jakies niepokojace stwierdzenia.
Instalacje dopiero przede mną :D

damis
10-09-2004, 09:44
Jako bezstronny budowniczy (dom z YTONGa) proponuję wybrać Porotherm. Obok mnie są budowane jeszcze 4 domu ( 1 z Leiera i 3 z Porothermu). Widząc ilość zniszczonych pustaków, ich jakość zdecydowanie odradzam Leiera. Dziadostwo jakich mało. Dom wygląda jak mozaika (każda cegła inny odcień - kolor od żółtopomarańczowego do bladoczerwonego), Natomiast domy wybudowane z Porothermu wyglądają ładnie, jednakowe odcienie, brak uszczerbionych pustaków, mało odpadków. Ja wybierając tylko między tymi dwoma producentami wybrałbym Porotherm. Decyzja należy do ciebie

Wciornastek
10-09-2004, 11:49
Wszyscy budują z różnych wersji Porothermu, a może ktoś słyszał o systemie Murotherm. Produkują go min. koło Poznania, bardzo blisko mojej działki, dlatego zastanawiamy się nad tym materiałem. Może już ktoś z niego budował?

Waldon
10-09-2004, 13:46
Dziadostwo jakich mało. Dom wygląda jak mozaika (każda cegła inny odcień - kolor od żółtopomarańczowego do bladoczerwonego), Natomiast domy wybudowane z Porothermu wyglądają ładnie, jednakowe odcienie
Akurat kolor tu nie ma wiekszego znaczenia na wytrzymalosc tylko na aspekt wizualny. Roben produkuje swoja ceramike poryzowana w kolorze zoltopomaranczowym i nie ma to wplywu na jakosc.
Fragment twojej wypowiedzi jest jednym z przykladów dla czego sie oplaca barwienie ceramiki.

gregor2
10-09-2004, 14:59
polecam odwiedziny tej strony., wkrótce sie zapełni, na razie jest tam wienerberger. król reklamy. ha ha ha

http://www.gunb.gov.pl/kwzwb/index.html

piplape
10-09-2004, 16:56
U znajmoego na budowie były pustaki U220 od Leiera i z Biegonic. Majster chwalił jedne i drugie, przy czym pustaki Leira były po dwóch sezonach przechowywania prawie pod chmurką. Notabene przetrzymały to całkiem nieźle, nie widziałem dużo popękanych.

O porothermie wienerbergera Majster mówił, że tylko color mają dobry bo dodają barwnika do gliny, a sporo z porothermu budował.

Pozdrawiam

Piotr_M
10-09-2004, 21:46
Extra, już cos wiem więcej. :o
Proszę o dalsze podpowiedzi.
Coś czytałem, że chyb Biegonice kupiła firma produkująca porotherm. Nie wiem czy to prawda? :oops: