PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie placu budowy - jaka wysokość i czym



boombox20
18-02-2016, 16:42
witam,
jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Chcę ogrodzić plac budowy siatką leśną - dla swojego bezpieczeństwa, żeby nikt później nie powiedział że tam wpadł czy coś...
- czy siatka leśna to jedyne rozwiązanie?czy np. wystarczyłaby taśma biało-czerwona i napis typu "plac budowy,zakaz wstępu"?czy jest to gdzieś ujęte w przepisach?
- jeśli koniecznie siatka a nie taśma to jaka jest wymagana wysokość?czy może jej nie ma-jest dowolna?
-czy muszę zgłosić gdzieś takie grodzenie siatką i mieć pozwolenie?hmm...wydaje mi się że nie bo nie ma fundamentów pod nią, ale mogę się mylić.

pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

jak_kolwiek
18-02-2016, 22:10
witam,
jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie.

Chcę ogrodzić plac budowy siatką leśną - dla swojego bezpieczeństwa, żeby nikt później nie powiedział że tam wpadł czy coś...
- czy siatka leśna to jedyne rozwiązanie?czy np. wystarczyłaby taśma biało-czerwona i napis typu "plac budowy,zakaz wstępu"?czy jest to gdzieś ujęte w przepisach?
- jeśli koniecznie siatka a nie taśma to jaka jest wymagana wysokość?czy może jej nie ma-jest dowolna?
-czy muszę zgłosić gdzieś takie grodzenie siatką i mieć pozwolenie?hmm...wydaje mi się że nie bo nie ma fundamentów pod nią, ale mogę się mylić.

pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

jeżeli się nie mylę to w przepisach jest napisane że, teren powinien być odpowiednio oznaczony - nie jest napisane, że powinien być ogrodzony. ja na mojej budowie dałem tylko tabliczki ostrzegające, że teren budowy i żeby nie wchodzić (kierownik budowy + inspektor potwierdzili, że takie oznaczenie jest wystarczające).

Jeżeli chcesz grodzic to z pozwoleniem jest różnie - pod linkiem poniżej masz zbiór informacji:

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/ogrodzenie-zgodne-z-prawem,132_1591.html

k__krzycho
11-06-2016, 21:24
Podepnę się pod temat.
A jak uważacie? Czy słupki trzeba ostrzyć czy nie koniecznie? Będę grodził niebawem swoją działkę i wydaje mi się ze to nie ma większego znaczenia jeśli się wkopie np. na 60 cm, Jak myslicie?

Kemotxb
11-06-2016, 21:59
Ja też jestem na etapie ogrodzenia tymczasowego właśnie z siatki leśnej. Zgodnie z przepisami teren budowy powinien być ogrodzony, nie ma sprecyzowanego jak to ma być zrobione, więc chyba może to być np taśma ostrzegawcza. Ważne żeby nie stwarzało zagrożenia dla osób postronnych (drut kolczasty, linka na wysokości głowy). Ja dla spokoju żeby jakieś dziecko sobie krzywdy nie zrobiło (i mam psa) to zamierzam dać siatkę leśną, przyskoblowaną takerem do stempli drewnianych (budowlane od 3-4 zł /szt) usadowionych w ziemi na głębokości ok 70 cm, końce zaciosowane jednostronnie, opalone. Planuję rozstaw co 2 m, a dołki wykopię wiertnicą ręczną (60 zł). Ogólnie wysokość ogrodzenia nie może przekraczać 220 cm ( MPZP lub warunki zabudowy mogą jeszcze skracać wysokość) , tylko nie wiem czy to się tyczy słupków czy krawędzi przęsła :(. Wyższe ogrodzenie trzeba gdzieś zgłaszać i dostać pozwolenie. Stemple budowlane są tanie ale przeważnie mają długość powyżej 3 m (średnica 10-15 cm) więc będą wystawały 2 m. Co do zgłoszenia i pozwolenia nie mam potwierdzenia od osoby zaufania publicznego, na tą chwilę na budowę ogrodzenia nie wymagane jest pozwolenie, jeśli budujesz je w zakresie własnej działki, jeśli jest w granicy to sąsiad musi zostać powiadomiony. Tyle wiem na tą chwilę - ale chętnie się w końcu dowiem czy to prawda od kogoś pewnego ;)

.:Paco:.
12-06-2016, 06:04
Ja też jestem na etapie ogrodzenia tymczasowego właśnie z siatki leśnej. Zgodnie z przepisami teren budowy powinien być ogrodzony, nie ma sprecyzowanego jak to ma być zrobione, więc chyba może to być np taśma ostrzegawcza. Ważne żeby nie stwarzało zagrożenia dla osób postronnych (drut kolczasty, linka na wysokości głowy). Ja dla spokoju żeby jakieś dziecko sobie krzywdy nie zrobiło (i mam psa) to zamierzam dać siatkę leśną, przyskoblowaną takerem do stempli drewnianych (budowlane od 3-4 zł /szt) usadowionych w ziemi na głębokości ok 70 cm, końce zaciosowane jednostronnie, opalone. Planuję rozstaw co 2 m, a dołki wykopię wiertnicą ręczną (60 zł). Ogólnie wysokość ogrodzenia nie może przekraczać 220 cm ( MPZP lub warunki zabudowy mogą jeszcze skracać wysokość) , tylko nie wiem czy to się tyczy słupków czy krawędzi przęsła :(. Wyższe ogrodzenie trzeba gdzieś zgłaszać i dostać pozwolenie. Stemple budowlane są tanie ale przeważnie mają długość powyżej 3 m (średnica 10-15 cm) więc będą wystawały 2 m. Co do zgłoszenia i pozwolenia nie mam potwierdzenia od osoby zaufania publicznego, na tą chwilę na budowę ogrodzenia nie wymagane jest pozwolenie, jeśli budujesz je w zakresie własnej działki, jeśli jest w granicy to sąsiad musi zostać powiadomiony. Tyle wiem na tą chwilę - ale chętnie się w końcu dowiem czy to prawda od kogoś pewnego ;)

2,2m tyczy sie calego ogrodzenia - czy to slupki/siatka czy przesla. "Ostre" elementy musza byc powayzej 1,8m. Ale po co takie wysokie na budowe to bedzie ZADNE zabezpieczenie dla kogokolwiek kto bedzie chcial wejsc a nawet przy siatce 1,5m nikt nie zrobi kroku.....licz koszty;)

k__krzycho
12-06-2016, 09:36
Jak radzicie słupki ostrzyć czy nie?

forgetit
12-06-2016, 17:00
Ale ogrodzenie z siatki czy palisadę robisz? W tym drugim wypadku jeszcze fosa bywa przydatna.

Kemotxb
12-06-2016, 17:53
Nie ostrzyć końców ... przynajmniej od strony nie wkopanej w ziemię, bo po co, u mnie w MPZP nie dopuszcza się ostrych krawędzi przy ogrodzeniu. Ostrzył będę tylko to co wkopię w ziemię żeby lekko wbić chociaż kawałek, resztę obsypię i ubiję ziemię wokół. A wysokie bo tyle mają stemple budowlane czyli 3 m z czego musi być 80 cm w ziemi żeby każdego stempla nie przycinać bo to dodatkowa robota, a dłuższy stempel jest bardziej przydatny niż ścinki ;)