PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk cementowo-wapienny + Rigips Premium Light Gładź



epterode
18-02-2016, 20:00
Mam pytanie mam zrobione tynki cementowo-wapienne zabudowuje właśnie poddasze stosuję system rigipsa.
Zastanawiam się czy mogę tynk cementowo-wapienny wymieść miotła z kruszywa największego potem pomalować to LATEKSOWA EMULSJA PODKŁADOWA Śnieżka a na to bezpośrednio Rigips Premium Light gotowa masa?

Premium light raz lub 2 razy zależy jaki wynik chcemy osiągnąć

Czy trzeba zastosować szary gips czy nie ma potrzeby jak jest w miarę równo bo miał być tynk pod malowanie ale niestety nie jest idealny.

Dziekuje

epterode
22-02-2016, 09:09
Chyba jednak zdecyduje się na gładź wapienną tylko jaką ?
KREISEL GŁADŹ WAPIENNA 660 DROBNOZIARNISTA 25 KG ta mi chodzi po głowie kupię worek i przetestuję.
Śnieżka też ma swoją i kilka firm maxit ip 300
Zrobiłem testy na małym odcinku Rigips Premium Light też źle nie wychodzi i ciągle myślę co zastosować poniżej fotka premium light delikatna warstwa wcześniej grudki usunięte i pomalowane raz śnieżką gruntującą i na to gładź.347621

Kolejne pytanie czy można przed gipsowaniem tynk cementowy malować snieżką lateksowa gruntującą? czy lepiej zwykła farba akrylowa z gruntem? Lub Flugger Wall Primer

epterode
22-02-2016, 09:10
Chyba jednak zdecyduje się na gładź wapienną .

KREISEL GŁADŹ WAPIENNA 660 DROBNOZIARNISTA 25 KG ta mi chodzi po głowie kupię worek i przetestuję.

Jeszcze w ofercie jest śnieżka RV13 oraz maxit ip 300
Zrobiłem testy na małym odcinku Rigips Premium Light też źle nie wychodzi i ciągle myślę co zastosować poniżej fotka premium light delikatna warstwa wcześniej grudki usunięte i pomalowane raz śnieżką gruntującą i na to gładź. Z lewej mega cieniutko z gąbkowaniem z prawej grubiej i wychodzi równiusieńko kwestia co lepiej się będzie kładło na sucho i schlifowanie czy na mokro kreisela z gąbkowaniem?

347621

Drugie pytanie czym gruntować przed gładzią ? Snieżka lateksowa gruntująca się nadaje ? czy lepiej zwykła śnieżka akrylowa z gruntem ?
Lub Flügger Wall Primer White