PDA

Zobacz pełną wersję : szczelina wentylacyjna w suficie podwieszanym?



mmaarcin
19-02-2016, 07:19
Mam ocieplony dach pianką OK do samych szczytów. Robiąc zabudowę poddasza będę miał też trochę sufitów podwieszanych. Na małym nieuzytkowym stryszku ( tam bedzie rekuperator i tam też jest pianką ) polozylemaa płytę osb.
I teraz moje pyranie, dając wełnę pomiędzy belki muszę też zastosować szczelinę wentylacyjna?

mmaarcin
19-02-2016, 07:23
Cholera, piszę na telefonie i klikneły mi się dwa tematy. Na smartfonie nie potrafię edytować więc proszę moderatora o wykasowanie zdublowanego zapytania.

Jastrząb
19-02-2016, 07:30
Mam ocieplony dach pianką OK do samych szczytów. Robiąc zabudowę poddasza będę miał też trochę sufitów podwieszanych. Na małym nieuzytkowym stryszku ( tam bedzie rekuperator i tam też jest pianką ) polozylemaa płytę osb.
I teraz moje pyranie, dając wełnę pomiędzy belki muszę też zastosować szczelinę wentylacyjna?
Welna musi byc wentylowana jesli moze sie w niej pojawić wilgoć, w sensie woda, a nie para wodna. Zakladajac ze na stryszku nie beda panowały tak ekstremalne warunki zeby w tej welnie wypadł punkt rosy to niczego nie musisz wentylowac. Welna nie boi sie pary wodnej zawartej w powietrzu. Para wodna w nia wlezie to i wylezie.

Jastrząb
19-02-2016, 07:48
Cholera, piszę na telefonie i klikneły mi się dwa tematy. Na smartfonie nie potrafię edytować więc proszę moderatora o wykasowanie zdublowanego zapytania.wchodzisz w edycje posta i tam jest mozliwosc go skasowania samemu,

Marek88.8
19-02-2016, 08:25
To zależy czy masz pełne deskowanie połaci czy nie.

Jastrząb
19-02-2016, 09:14
To zależy czy masz pełne deskowanie połaci czy nie.
A co ma deskowanie dachu do welny miedzy pomieszczeniem mieszkalnym a uzytkowym stryszkiem?

mmaarcin
19-02-2016, 09:27
Nie mam deskowania, ale tu nie chodzi o ocieplenie dachu bo tam mam piankę OK o grubości 35 cm lecz o przestrzeń pomiedzy sufitem podwieszanym a stryszkiem. Nie jest tego dużo. Jakieś 30m2 w stosunku do 100m2 powierzchni podłóg. Pomiędzy osb a profilami mam 30 cm przestrzeni i tyle chciałem dac wełny. Dylemat polegał na tym czy zostawić szczelinę wentylacyjna.
Folia paroizolacyjna oczywiście będzie.