PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperator Mistral Smart 300CE - czy dobry wybór?



noswer
20-02-2016, 21:15
Witam - zdecydowałem się na instalacje rekuperacji i na 95% będę brał rekuperator z tematu.
Rekuperacje robię w już zamieszkałym domu - kubatura około 250m3 i tu uwzględniając już pewien naddatek na parter schodze instniejącymi kanałami wentylacji grawitacyjnej - na pietrze planuje przejść przez strop - rekuperator i rozprowadzenie przewodów na nieocieplonym poddaszu - wiatr hula.
Z racji że nie udało mi się znaleźć racjonalnej firmy (dostawałem oferty z kosmosu - albo bardzo oszczędne - np 2,5 cm izolacji na przewodach (przypominam że poddasze nie ocieplone).

Na chwilę obecną stoję przed krokiem zamówienia rekuperatora ma on przede wszystkim:
- wydajność minimum 300m3
- mieć wbudowaną nagrzewnicę (o jak najniższej mocy)
- mieć najmniejszy wymiar nie większy niż 510mm (taki mam właz)
- wbudowany bypass
- wysoką wydajność
- wentylatory stało prądowe (ce)
- przyzwoite wykonanie
- cenę która mnie nie zabije (wraz z sterownikiem)

Przeglądnąłem różne oferty i obecnie obstawiam to co w temacie - mam jednak kilka pytań:
1. Co o tym sądzicie?
2. ile to może prądu brać na poszczególnych biegach ( specyfikacja nie daje wprost)?
3. Jak z głośnością?
4. Czy w przypadku tego reku są jakieś niespodzianki o których powinienem wiedzieć?

okobar
26-02-2016, 13:42
moim zdaniem jeśli żadnej innej firmy w podobnej cenie nie masz, to bierz

ja mam Smarta i jestem zadowolony :) (ps. nie mam pojęcia czy mój ma nagrzewnicę) :P muszę to sprawdzić...

noswer
28-08-2016, 17:15
Aby ułatwić innym wybór - mistral zamontowany - nie jest przesadnie głośny - sam montaż ok - panel sterujący też - zobaczymy po zimie - co do samych materiałów - wewnątrz praktycznie 0 izolacji (bardzo negatywnie mnie to zaskoczyło)- a same materiały wskazują że jest to jednostka budżetowa - warto dodać że rekuperator jest lekki i sam w sobie nie wielki (dla jednych + innych - ) będę opisywał przemyślenia wraz z rozwojem sytuacji