PDA

Zobacz pełną wersję : Do jakiego miejsca robi sie wylewki



pecet0
21-02-2016, 20:20
Mam pytanie odnośnie wylewek.

Bo nie wiem czy nie strzeliłem sobie nieświadomie w kolano.

W projekcie miałem przewidziane 20 cm styropianu na podłodze + 4 cm wylewki + 2 cm parkiet.

Ale zamawiając okna i drzwi tarasowe mówiłem im żeby sie trzymali wymiaru ze gotowa podłoga będzie 29 cm wyżej niż chudy beton bo chce zrobić wszędzie podłogówkę to 4 cm wylewki byłoby za mało.
Drzwi tarasowe i okna bedą mi montowali w tym tygodniu.

Ale to co mi sie wydaje ze pojawił problem to jest taki, ze ze moi budowlańcy zostawili otwór na główne drzwi wejściowe zewnętrzne 209 cm (względem tego co było w projekcie czyli ze podłoga miała sie zacząć 26 cm nad chudym betonem).

Teraz jak sie Doda te 3 centymetry, to otwór do głównych drzwi sie zmniejszy do 206 cm o czym wcześniej nie pomyślałem. Kupi gdzieś standardowe drzwi bez dodatkowej dopłaty które zmieszczą sie w takim otworze?

Lub ewentualnie drugie pytanie nawiązujące do tematu wątku. Wylewkę robi sie na całej powierzchni parteru, czy np tylko do pustaka na którym będzie stał próg i drzwi? Czy pod progiem tez jest wylewka na takiej samej wysokości co resta podłogi. Teraz już wiem ze drzwi otwieranych do środka nie bede mógł wstawić, ale jakby kupić otwierane na zewnątrz to wtedy ewentualnie próg może być troszkę niżej niż gotowa podłoga w środku domu?

jacek.zoo
21-02-2016, 20:26
Mam pytanie odnośnie wylewek.

Bo nie wiem czy nie strzeliłem sobie nieświadomie w kolano.

W projekcie miałem przewidziane 20 cm styropianu na podłodze + 4 cm wylewki + 2 cm parkiet.

Ale zamawiając okna i drzwi tarasowe mówiłem im żeby sie trzymali wymiaru ze gotowa podłoga będzie 29 cm wyżej niż chudy beton bo chce zrobić wszędzie podłogówkę to 4 cm wylewki byłoby za mało.
Drzwi tarasowe i okna bedą mi montowali w tym tygodniu.

Ale to co mi sie wydaje ze pojawił problem to jest taki, ze ze moi budowlańcy zostawili otwór na główne drzwi wejściowe zewnętrzne 209 cm (względem tego co było w projekcie czyli ze podłoga miała sie zacząć 26 cm nad chudym betonem).

Teraz jak sie Doda te 3 centymetry, to otwór do głównych drzwi sie zmniejszy do 206 cm o czym wcześniej nie pomyślałem. Kupi gdzieś standardowe drzwi bez dodatkowej dopłaty które zmieszczą sie w takim otworze?

Lub ewentualnie drugie pytanie nawiązujące do tematu wątku. Wylewkę robi sie na całej powierzchni parteru, czy np tylko do pustaka na którym będzie stał próg i drzwi? Czy pod progiem tez jest wylewka na takiej samej wysokości co resta podłogi. Teraz już wiem ze drzwi otwieranych do środka nie bede mógł wstawić, ale jakby kupić otwierane na zewnątrz to wtedy ewentualnie próg może być troszkę niżej niż gotowa podłoga w środku domu?

W firmie co zamawialem okna nie bylo czegos tskiego jak typowy wymiar, licza za m2 okna czy drzwi. Troche daleko do ciebie ale wiem ze robia w calej polsce i zachodniej europie. Tylko to sa okna i drzwi drewniane. Jak chcesz namiar to pisz na priv

pecet0
21-02-2016, 20:30
Nie problem w oknach tylko drzwiach zewnętrzych wejściowych.

Okna faktycznie zrobili sobie pod wymiar.
Ale jak bede kupował pozniej główne drzwi zewnętrzne to czy sobie mogę pójść do sklepu kupić "gotowe" drzwi zewnętrzne, czy muszę robić pod specjalne zamowienie i np+30% ceny

pecet0
21-02-2016, 21:16
Pod progiem od drzwi robi sie wylewkę czy daje sie styrodur aby nie robić podłużnego mostka termicznego?

jacek.zoo
21-02-2016, 22:05
Pod progiem od drzwi robi sie wylewkę czy daje sie styrodur aby nie robić podłużnego mostka termicznego?

Myslalem ze chodzi ci o drzwi balkonowe, ale nawet, to drzwi wejsciowe tez robia na tej samej zasadzie. Ja robilem wylewke, bo w drzwiach masz tylko taki alumiowy prog i mialem wrazenie ze z czasem styrodur pod tym moze sie wydeptac. Tzn ja jak wchodze to nie depcze po progu, ale sa taborety ktore musza na prog nadepnac, az mnie krew wtedy zalewa :)

Ek_ge
06-03-2016, 18:20
Dzień dobry, wylewkę rozprowadzamy do krawędzi ścian wewnętrznych. Zatem pod progiem od drzwi można dać styrodur
W razie pytań jestem do dyspozycji.
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge

rustin
13-03-2016, 17:59
Sam stoję przed takim dylematem. Czy styrodur wystarczy pod drzwi zewnętrzne , tarasowe i balkonowe ?

sacha
15-03-2016, 16:44
Wylewka pod progiem drzwi zewnętrznych to mostek cieplny!

rustin
15-03-2016, 19:04
sacha styrodur wystarczy ?

sacha
21-03-2016, 11:42
Wystarczy

cob_ra
22-03-2016, 05:08
U mnie jest syrodur pod drzwiami wejściowymi oraz suwanką.

Wygląda to tak.

https://lh3.googleusercontent.com/-ILxG7aCmkL8/VsjQmRwnieI/AAAAAAAAAR4/hH477M-lap0Yc-a83oXQAT6q8AljTwFYACCo/s400-Ic42/WP_20160220_13_42_56_Pro.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-l1rszBZT3xw/VsxiX9l0arI/AAAAAAAAASQ/Zk0hn_GpeSUJDu_A3f0Bjw3xFP84zoJDQCCo/s144-Ic42/WP_20160223_14_32_21_Pro.jpg