PDA

Zobacz pełną wersję : PLAN ZAGOSPODAROWANIA DZIA?KI POMOCY!!!



bruner
09-09-2004, 19:02
robiłem projekt indywidualny
ale architekt byl z innego miasta i nie zrobił mi planu zagospodarowania działki do niego pretensji nie mam taka była umowa
ale dzisiaj byłem u innego miejscowego i za taki plan
zaśpiewał mi 1200 złociszy przecież to chyba rozbój
żadnej adaptacji tylko plan zagospodarowania
wypowiedzcie sie prosze ile wy placiliście za taki plan :cry:

inż. Mamoń
09-09-2004, 19:12
To potworne zdzierstwo :evil:
Ale wiadomo dlaczego. Otóż bardzo często za adaptację projektu typowego śpiewają sobie właśnie 1200 złotych (jak nie ma dużo zmian). Wiadomo, że najczęściej się przy tym nie narobią, bo często w praktyce robią tylko projekt zagospodarowania (!) Po prostu ten facet rozumuje, że chociaż nie chcesz adaptacji, a tylko sam p.z. to dla niego będzie tyle samo roboty - czyli należy się 1200.
Radzę Ci szukaj tańszego - może się uda.
Ja sam miałem projekt indywidualny (kompletny).

bruner
09-09-2004, 19:18
też uważam że to normalne zdzierstwo będe szukał kogos tańszego
najważniejsze to nie dać się łupić
większość wychodzi z założenia że jak sie budujesz to masz kase
więc mozna cie łupić

robert skitek
09-09-2004, 19:36
dziwne, ze od razu nie zrobil planu zagospodarowania - mam nadzieje ze wzial pod uwage chociaz dzialke - jej szerokosc itp
A inny mogl tyle policzyc jesli wzial na siebie mapy do celow projektowych i uzgodnienia. jesli biegasz za tym sam, to faktycznie nie tanio.... Rozumiem ze projekty odpowiednich przylaczy juz masz...
jestem z tychow, wiec jesli chcesz to sie odezwij na maila. co prawda adaptacji gotowcow nigdy nie robie, ale to nieco inny przypadek
pozdrawiam

bruner
09-09-2004, 19:43
mapy do celów projektowych
i warunki przyłączy miałem wczesniej
tak że 1200zl za wrysowanie budynku i paru dupereli na mape
to chyba lekka przesada w projekcie jest rzut domu na kalce do wklejenia na mapie to za co sie pytam taka kasa

bajzi
10-09-2004, 13:48
robercie: jesteś nowy, więc pozwól sobie coś wyjaśnić. forum nie jest miejscem zbierania zamówień, tylko dawania dobrych rad (z autopsji lub wiedzy), bez uzyskiwania korzyści materialnych.
bruno: takie są mniej więcej ceny projektu zagospodarowania działki, nie ma co się dziwić. za wizytę u notariusza płacisz i ani myślisz się zastanawiać czy zmarnował na to dużo czy mało czasu. z butami czy sukienką jest tak samo. jest cena. albo ci się podoba, albo nie. możesz poszukać osoby tańszej, ale jak przeczytasz w prawie budowlanym co powinien zawierać taki projekt, to poważnie zastanów się nad wyborem projektanta. ponieważ nasi wszechwładni urzędnicy mają teraz prawo sprawdzać wyłącznie papiery i właśnie proj. zagosp. działki. i wierz mi pastwią się nad nimi okrutnie. ale myślę, że zwrócić się powinieneś do swojego projektanta, ponieważ jest to część integralna projektu - zwłaszcza indywidualnego. nie musi być na działce, żeby ów projekt sporządzić. możesz mu przesłać np. zdjęcia.

robert skitek
10-09-2004, 14:37
wiesz bajzi, dziwnie to odebralas, co napisalem... czy jestem nowy? moze tak, ale juz na tyle nauczony zeby nie reklamowac sie tanim kosztem... i nie uwazalem tego wcale za chec zbierania zamowien... i zanim mnie osadzisz popatrz moze na inne moje posty.
a co do pytania, tez uwazam ze projektant powinien projekt zagodpodarownaia zrobic od razu. mysle tez ze bruner znajdzie kogos tanszego, chociaz nikt mu tego za 300zł nie zrobi

pstryna
10-09-2004, 14:42
Miałem podobnie w warszawie dalem 900 zl i w tym byla pomoc w szybkim zalatwieniu pozwolenia mialem j w 3 tygodnie. w innym wypadku to kupa pieniedzy. ale tak robią

10-09-2004, 14:45
w warszawie za taka rzecz liczyli sobie tez powyzej 1000zl
ale p dokladnym przeszukaniu oakzuje sie ze mozna cos takiego zrobic juz od 400-800zl zalezy jaka dzialka, no i od architekta

radze Ci poszukaj dokladnie troche cierpliwosci, a znajdziesz napewno za polowe tej ceny albo i taniej jescze(nie wszyscy sa oblozeni robota :lol: )
powodzenia

gregor2
10-09-2004, 14:52
Bruner, skoro robiłeś indywidualny to dlaczego nie bierzesz pod uwagę opcji pojechania do tego architekta. Niech Ci zrobi zagospodarowanie. Powinien wziąć mniej, chociażby dlatego że zostawiłeś już u niego kasę za indywidualny projekt. tańszego gościa niż on to chyba nie znajdziesz.

bruner
10-09-2004, 16:45
Gregor2 musiałbym jechać kawałek do tego architekta a kiepsko u mnie w tygodniu z czasem ale tutaj na miejsu znałazłem kogoś kto mi to zrobi za 500 złociszy więc jednak można taniej :)

mdzalewscy
10-09-2004, 20:18
1200zł to nie przesada powiedzmy sobie szczerze to złodzejstwo. Ja zreszto uważam iż powyżej 500zł to złodziejstwo. Ja płaciłem 300zł za naniesienie budynku, przyłączy, studni, szamba, itd... na mapkę.

Ja w czasie mego "budowania" spotkałem się z kilkoma przykładami złodzejstwa,

1) najlepszy kosmonałta to elektryk z ZE wołomin chciał 1500zł za przykręcenie RB'tki z drugiej strony skrzynki elektrycznej w płocie, 1m kabla + skrzynka najtańsza jakieś 250zł, Na czysto jakieś 1200zł za max 1-2 godziny pracy, na szczęście udało mi się taniej (500zł).

2) Mapki do celów projektowych, same zrobienie to średni koszt około 600zł. Nie udało mi się taniej, ale wiem że można

3) zwykły kosmonałta, za BIOZ, jak się okazało 5 mint roboty, czyli xero 4 strony + wydrukował pierwszą stronę z nazwą inwestora. Chciał 200zł. Słowem max 10 minut za 200zł. Kazałem mu się w pompke dmuchnąć. Dostałem za darmo zrobiłem xero i sam wydrykowałem 1 stronę.

bruner
11-09-2004, 12:52
uważam że umieściłem mój post we właściwym dziale
w końcu to jest wymiana doświadczeń
kto gdzie i za ile pozdrawiam