PDA

Zobacz pełną wersję : Folia kosmiczna zamiast welny mineralnej



Bob
09-09-2004, 21:35
Czy ktos ma doswiadczenie w stosowaniu foli bąbelkowej w ocieplaniu poddasza? Z reklam w pismach zagranicznych wynika, ze folia grubosci 18 mm (z dwoma/trzema warstwami metalicznymi) zastepuje 20 cm welny. Folie stosuje sie na statkach kosmicznych (podobno m.in. do kombinezonow), ale czy sprawdza sie na Ziemi?
pzdr
Bob

Grzegorz63
09-09-2004, 21:59
A ile to kosztuje???
P.S. Myślę, że po zakończeniu montażu nie trzeba jej posypywać pyłem słonecznym bo po ostatnim nieudanym lądowaniu sondy niewiele go zostało... :-?

Bob
09-09-2004, 22:10
U nas cena jest podobno porownywalna z welna. Mam przed soba frncuskie pismo budowlane. Podaja cene 9,5 euro za 1 m kw. Link do francuskiej folii http://www.elitisol.com
pzdr
Bob

Wojciech Nitka
10-09-2004, 07:11
Sprawdź wpierw czy na polski atest i dopuszczenie (w jakim zakresie) do stosowania w budownictwie.

Szaruś
10-09-2004, 07:52
Kiedyś w Polsce dystrybutorem tego był Unitrend (http://www.elja.pl/polynum/). Mieli atest ITB (przefaksowali mi), ale chyba nikt nie kupował, bo "zniknęli".

Bob
10-09-2004, 08:23
Stosowanie samej folii jako izolacji byloby chyba zbyt ryzykowne. Ale welna plus folia bąbelkowa zamiast paroizolacji ma sens. Np. 15 cm welny plus 1 cm folia da dobry efekt cieplny.
pzdr
Bob

januszek
10-09-2004, 08:30
drodzy moi
jeśli poszukalibyście na tym forum
folia bąbelkowa lub pollynum
to temat był wałkowany
ale dorzucę jeszcze raz swoją opinie
ciepło rozchodzi się na kilka sposobów
przewodzenie
promieniowanie
konwekcja
jesli chodzi o przegrody to konwekcja nie ma miejsca
mamy przewodzenie i promieniowanie
taka folia doskonale zabezpiecza przed stratą ciepła przez promieniowanie ma dobry opór
ale w kwestii przewodzenia, czy kilka milimetrów polietylenu jest w stanie zatrzymac ciepło
odrobinę pomyślunku.

pozdrawiam.

Wojciech Nitka
10-09-2004, 08:38
Stosowanie samej folii jako izolacji byloby chyba zbyt ryzykowne. Ale welna plus folia bąbelkowa zamiast paroizolacji ma sens. Np. 15 cm welny plus 1 cm folia da dobry efekt cieplny.
pzdr Bob

Może nie tak całkiem. Paroizolacji stawia się wymagania w zakresie minimalnej paroprzepuszczalności - 2-6 g/m2/24g. Czy taką paroprzepuszczalność będzie miała folia bąbelkowa?

budek
10-09-2004, 09:06
drodzy moi
jeśli poszukalibyście na tym forum
folia bąbelkowa lub pollynum
to temat był wałkowany
ale dorzucę jeszcze raz swoją opinie
ciepło rozchodzi się na kilka sposobów
przewodzenie
promieniowanie
konwekcja
jesli chodzi o przegrody to konwekcja nie ma miejsca
mamy przewodzenie i promieniowanie
taka folia doskonale zabezpiecza przed stratą ciepła przez promieniowanie ma dobry opór
ale w kwestii przewodzenia, czy kilka milimetrów polietylenu jest w stanie zatrzymac ciepło
odrobinę pomyślunku.

pozdrawiam.

Oj Januszku tu się zagalopowałeś. Opór cieplny nie ma nic wspólnego z promieniowaniem ale właśnie ze zjawiskiem przewodzenia ciepła, dlatego tez podaje się go dla całej przegrody. Przekazywanie ciepła w wyniku promieniowania jest ograniczane przez folię aluminową dlatego, że ma ona odpowiedni współczynnik absorpcji promieniowania, przez co nie powoduje przekazywania dalej ciepła.

Pozdr.

10-09-2004, 09:58
czesc

na tych statkach kosmicznych to raczej nie ma problemu z izolacyjnoscia (przynajmneij gdy sa juz poza atmosfera), gdyz tam nie ma im co zabierac tego cennego ciepelka.
jedyny mechanizm za pomoca ktorego taki prom traci wtedy cieplo jest promieniowanie- wiec wystarczy folia blyszczaca

natomiast do celow ocieplenia na ziemi bym tego nei stosowal
nie wiem dokladnie jak taka izolacja "kosmiczna " jest zbudowana
ale w to ze ma lambda mniejsze od steropianu 7 razy to nie wierze

na ziemi naszym zmartwieniem sa czasteczki azotu i tlenu , ktore lataja sobie z predkoscia 1000 km/h i zderzajac sie z nasza sciana zewnetrzna chca sie "wzbogacic" energrtycznie ;) - w kosmosie tego nie ma !

piotr.o
10-09-2004, 17:34
Taka folię ma w swojej ofercie firma Mage z Warszawy. Natomiast jeśli chodzi o matematyke to dwója porównaj cenę 20 cm wełny mineralnej + folia paroizolacyjna i na pewno nie wyjdzie Ci cena ponad 40 zł jak przy cenie 9,5 euro. Powodzenai Piotr

Szaruś
10-09-2004, 20:07
Natomiast jeśli chodzi o matematyke to dwója porównaj cenę 20 cm wełny mineralnej + folia paroizolacyjna i na pewno nie wyjdzie Ci cena ponad 40 zł jak przy cenie 9,5 euro. Powodzenai Piotr

A po ile jest wełna i folia we Francji, aby można było prównać?

Renia
11-09-2004, 16:48
Taka folię ma w swojej ofercie firma Mage z Warszawy.


Mógłbyś podać jakiś telefon lub adres na tę firmę lub może mają stronę internetową.
Jestem zainteresowana taką folią, tylko cena.... :roll:
Mój pierwszy wykonawca wspominał o czymś takim, niestety rozstałam sie z nim i na razie nie mam kontaktu. Chwalił to. Ale nie wiem czy to stosował, czy tylko czytał o tym.

jareko
11-09-2004, 17:28
http://www.mage.com.pl/mage/hurt_ramka.html tam namiary na Mage znajdziesz
Zawsze mieli najlepsze materialy na dachy i do docieplen a kiedys produkowali idealne okna w Schuco

Renia
12-09-2004, 15:23
Dziękuję.

kroyena
13-09-2004, 07:30
A w jakim regione Francji najwięcej tego sprzedali? Może tam gdzie wystarczą pojedyncze okna?