PDA

Zobacz pełną wersję : Popękana ściana fundamentowa z bloczka



klaudia1979
23-02-2016, 22:38
Mój problem pionowe pęknięcia na 9 metrowej scianie jest ich 8 na innej 3 na następnej 2. Beton b25 6 prętów w zbrojeniu. Fundament wylany w grunt jakies 1,5 metra głęboki. Fundament nie widać żeby był popekany. Bloczek b 20 jeszcze niczym nie obciążony. Czy mozliwe ze przez osiadanie tak to popękało. Grunt w wykopie był piasczysty raczej zwarty. Wydaje mi się iź pirwsze pęknięcie pojawiło sie późną wiosna a lawina posypała sie latem przy 40 stopniowych upałach. Co z tym robic planuje wybużyć scianki z bloczka i postawić nowe. Nadmienię iź bloczek rozpoczyna sie na poziomie gruntu jest go 5 warstw i nie jest związany zaprawą z fundamentem tylko odizolowany. Pojawiły się głosy że to błąd i tak sie nie robi. Druga sprawa to to źe ścianki na zimę były przykryte wąskimi paskami czarnej folii i tak to zostało na lato.

jajmar
23-02-2016, 22:53
Mój problem pionowe pęknięcia na 9 metrowej scianie jest ich 8 na innej 3 na następnej 2. Beton b25 6 prętów w zbrojeniu. Fundament wylany w grunt jakies 1,5 metra głęboki. Fundament nie widać żeby był popekany. Bloczek b 20 jeszcze niczym nie obciążony. Czy mozliwe ze przez osiadanie tak to popękało. Grunt w wykopie był piasczysty raczej zwarty. Wydaje mi się iź pirwsze pęknięcie pojawiło sie późną wiosna a lawina posypała sie latem przy 40 stopniowych upałach. Co z tym robic planuje wybużyć scianki z bloczka i postawić nowe. Nadmienię iź bloczek rozpoczyna sie na poziomie gruntu jest go 5 warstw i nie jest związany zaprawą z fundamentem tylko odizolowany. Pojawiły się głosy że to błąd i tak sie nie robi. Druga sprawa to to źe ścianki na zimę były przykryte wąskimi paskami czarnej folii i tak to zostało na lato.

Opis jak dziecka z przedszkola.

Jak to bloczek jest nieklejony do tej pseudo ławy ? Co za idiotyzm.
Ten grunt to faktycznie piasek czy glina, bo nie spotkałem piasku zwartego............. a jak to glina to podniosło to pseudo ławę i popękało. Inna opcja murowanie ze świeżych bloczków.

klaudia1979
24-02-2016, 05:12
Grunt to piach z grubymi ziarenkami jak tydzień stał wykop to nic się nie obsypało. Bloczki mialy jakies 2-3 tygodnie jak były murowane. Co do tej izolacji to kierownik powiedział żę to nie błąd ale inni tak jak ty twierdza ze to złe.
Kolego post był pisany z telefonu w okienku gdzie nawet jednego zdania całego nie widać więc jeśli chcesz pomóc ogranicz sie do odp i nie komentuj jakości wypowiedz.

jajmar
24-02-2016, 08:12
Grunt to piach z grubymi ziarenkami jak tydzień stał wykop to nic się nie obsypało. Bloczki mialy jakies 2-3 tygodnie jak były murowane. Co do tej izolacji to kierownik powiedział żę to nie błąd ale inni tak jak ty twierdza ze to złe.
Kolego post był pisany z telefonu w okienku gdzie nawet jednego zdania całego nie widać więc jeśli chcesz pomóc ogranicz sie do odp i nie komentuj jakości wypowiedz.

Co z tego że z telefonu, opis jest chaotyczny, weź pod uwagę że poza Tobą inni nie wiedzą co tam masz.

Bloczki wewnątrz są zasypane?

Ja jednak obstawiam że to za świeże bloczki

piotrek0m
24-02-2016, 08:57
Takie pęknięcia ścianek fundamentowych naprawia się poprzez wykonanie na nich zbrojonego wieńca. Zdarza się, że ścianka pęka podczas nieostrożnego zagęszczania piasku wewnątrz. Oczywiście sposób naprawy musi zaakceptować kierownik budowy.

klaudia1979
24-02-2016, 18:22
Od wewnątrz zasypane piaskiem dwa bloczki bez ubijania bo maż przywoził piasek jak mu w pracy zostało ( proszę się nie dziwić bo plan budowy jest na 10 lat). Z zewnątrz zasypane pół bloczka.
Macie może jakiś pomysł jak wykluczyć podejżenie osiadającego fundamentu.

Andrzej733
25-02-2016, 17:45
Od wewnątrz zasypane piaskiem dwa bloczki bez ubijania bo maż przywoził piasek jak mu w pracy zostało ( proszę się nie dziwić bo plan budowy jest na 10 lat). Z zewnątrz zasypane pół bloczka.
Macie może jakiś pomysł jak wykluczyć podejżenie osiadającego fundamentu.


Zrób wieniec na bloczkach,



Ława 10mb...jak osiądzie ci kilka milimetrów to bez wieńca ścianabpęknie....nie ma wa tym nic nafzwyczajnego... latem, gorąco w nocy chłodno i pęka.

Folua czy tam paa nie na znaczenia.


A wykluczyć....no z zasady fundamenty osiadają i na 100 procen to można stwierdzić że osiafa a nie że nie osiada.