PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja tarasu



KrzysiekSw
10-09-2004, 08:26
Coś tam znalazłem w starych postach, ale mam jeszcze pewne wątpliwości......
Przymierzam się do izolacji tarasu nad garażem (garaż "przyklejony" do domu).
Mój problem wygląda tak:
1. Dom w technologii 3-warstwowej 24 BK + 10 styr + 12 BK, garaż 1-warstwowy (24 BK).
2. Strop nad garażem w technologi Teriva - belki przecinają izolację styropianową budynku i posadowione na 24 BK - ściana wewnętrzna w budynku.

Garażu narazie nie ocieplam, jakby mi przemarzały belki, to chcę rzucić z 5-kę styropianu w przyszłości.
Przed izolacją chcę zrobić gzyms na obrzeżu tarasu, obrobić blachą i założyć rynny - gzyms ma umożliwić dorzucenie kiedyś styropianu.

A teraz izolacja tarasu ( :wink: według koncepcji KrzyśkaSw):
1. Folia.
2. 10 cm styropian
3. Folia.
4. Zbrojenie podłoża.
5. Wylewka ze spadkiem min. 4cm (szerokość tarasu 3,7m)
6. Papa termozgrzewalna
7. Cienka - ok. 2cm wylewka.

Teraz moje wątpliwości:
1. Muszę zakotwić w betonie profile 60 do przyszłych barierek. Jak dam papę termozgrzewalną na górze, to nie wyizoluję idealnie przy profilach, a nie wiem, czy jest sens dawać w/w papę pod styropianem? Dać dwa razy - to znów dodatkowy koszt.
2. Czy papę mam wysuwać za taras do przyszłego orynnowania?

Mam nadzieję, że opisałem sprawę dość jasno.
Może ktoś podpowie, jak ugryźć sprawę. :D

Pozdrawiam

bachac
10-09-2004, 09:04
Balustradę można przymocować do ściany budynku, słupki w tarasie ciężko zaizolować.

KrzysiekSw
10-09-2004, 10:20
No właśnie basia, przecież Ty masz Drozda, toż to i mój projekt, jak ty izolowałaś swój taras?
Jeśli zamocuję balustradę do ściany budynku, to jak pomocować fartuchy i rynny?

bachac
10-09-2004, 12:09
Balustrady jeszcze nie mam. Mam obróbkę z blachy z kapinosem, która leży pod wylewką betonową, chyba na wartswie papy termozgrzewalnej, a haki do rynny przykręcone do ściany, ale nie wiem czy tak jest dobrze.