PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie filtry w rekuperatorach? (powietrze na zewnątrz jest zanieczyszczone)



farmazon3000
24-02-2016, 12:34
Obecnie mieszkam w kamienicy na 4 piętrze tuż pod dachem. Samo centrum Wrocławia, powietrze mocno zanieczyszczone (okoliczne piece dymią, także na moim dachu gdzie ma być czerpnia "świeżego" powietrza, w okolicy duży ruch samochodowy).

Chcę zainstalować wentylację z odzyskiem ciepła (teraz mam grawitacyjną która nie za bardzo działa bo mam za szczelne mieszkanie którego nie mogę rozszczelnić bo wokół jest także duży hałas oraz zanieczyszczenie powietrza).

I boję się że jak zamontuję rekuperator to powietrze czerpane z zwenątrz nie zostanie wystarczająco oczyszczone przed wdmuchaniem go do pomieszczeń.

Może wie ktoś czy to może być problemem, jakie filtry można stosować w rekuperatorach i czy są one wystarczająco skuteczne?

fotohobby
24-02-2016, 12:42
Najpierw zapoznaj sie z tabelą klas filtrów:

http://www.rynekinstalacyjny.pl/images/editor/stories/ri_2008_06/tabela2_cz1.jpg

Pózniej wybierz taki rekuperator, ktory umożliwienie stosowanie wkładów filtracyjnych w których samodzielnie możemy wymieniać tkaninę.
I tyle.
Im dokładniejszy filtr, tym cześciej trzeba go wymieniać i tym wieksze opory stawia wentylatorów. Jednak w przypadku mieszkania spadek wydajności nie bedzie problemem.