PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z czujnikiem temperatury



marcin360
24-02-2016, 13:19
Witam
Mam problem solar w nocy wypompowuje mi wodę z bojlera na polu jest 2 stopnie a na kolektorach 30 stopni, było wyłączone w ustawieniach chłodzenie czy to jest wina czujnika. Kupiłem nowy czujnik do solara a jak go założyłem pokazywał mi 86 stopni a na polu była temperatura 2 stopnie. Czy to znaczy że jest czujnik zepsuty czu co.

toma1
03-04-2016, 18:05
U mnie jak jest na zewnątrz 2 stopnie to T1 mam taką samą na solarach na dachu, czujnik nowy raczej nie powinien być uszkodzony, zamontuj sobie na wejściu wężownicy od solaru zawór zwrotny to ciepło nie pójdzie do góry.

Konsultant Viessmann
26-04-2016, 15:47
Witam
Mam problem solar w nocy wypompowuje mi wodę z bojlera na polu jest 2 stopnie a na kolektorach 30 stopni, było wyłączone w ustawieniach chłodzenie czy to jest wina czujnika. Kupiłem nowy czujnik do solara a jak go założyłem pokazywał mi 86 stopni a na polu była temperatura 2 stopnie. Czy to znaczy że jest czujnik zepsuty czu co.

Może coś nie tak z klapą zwrotną?
Dobrze masz zamontowany czujnik?

Krzysiek66
28-06-2016, 20:58
Witam,
W 2012 zostały u mnie założone kolektory słoneczne, po 3 latach zaczęły się problemy. W słoneczne dni temp. na kolektorze wynosiła 45 st.C a temp. wody w zbiorniku 22 st.C. Po przeglądzie, serwisant stwierdził, że wszystko jest OK. Po mojej prośbie o naprawę, przyjechał serwis i odpowietrzył,przelał glikol, wymienił anode w zbiorniku oraz czujnik T-1. Po czym uznał, że zrobił wszystko co mógł, lecz problem nadal pozostał.Teraz na kolektorze temp wynosi 60 st.C a temp. wody w zbiorniku 45 st.C. Czy to jest prawidłowa temperatura? Mogę też powiedzieć, że u sąsiada (z tymi samymi kolektorami) w te same dni temp. kolektorów wynosiła 75st.C a woda 73st.C. Jaka może być przyczyna tego problemu? Proszę o pomoc bo serwis nie chce już przyjechać w tej sprawie.

marcinbbb
28-06-2016, 21:24
Chłopie weź no się ogarnij bo porównujesz jabłka z gruszkami (Sąsiad i Ty )
T1 musi być wyższe o przynajmniej 8oC aby pompa zaczęła chodzić. Ale jeśli po całym słonecznym dniu masz temperaturę 45oC znaczy że kupiłeś gówno a nie kolektory. U mnie w słoneczny dzień muszę włączać ogrzewanie w budynku gospodarczym aby nie przekroczyć 85oC bo wtedy włączy się ogrzewanie podłogowe... a w środku lata nie jest to dobra opcja.

Konsultant Viessmann
29-06-2016, 12:41
Dokładnie, instalacja sąsiada a twoja to dwie różne historie.

Może po prostu masz coś ustawione źle na regulatorze? To tam ustawiasz zadaną różnicę temperatur, przy której pracuje pompa i podgrzewa wodę schładzając kolektory. Temperatura w zasobniku 45 - a jaką chcesz mieć i jaką masz ustawioną na regulatorze? jak chciałeś taką, to po co pompa ma działać, by podgrzewać bardziej?
Pozostaje kwestia temperatury na kolektorze - jakie masz kolektory? Płaskie, czy próżniowe?
Sprawdzałeś, czy może nie masz zapowietrzonego układu?

Krzysiek66
29-06-2016, 21:08
Posiadam kolektory próżniowe. Temperatura na regulatorze wynosi 90C a chciałbym mieć temp. wody co najmniej 65C, układ był odpowietrzany przez serwisanta. Nie wiem czy słusznie porównuje z sąsiadem, ale zakładaliśmy kolektory w tym samym czasie, z tą samą firmą i wszystkie urządzenia mamy takie same, są one też ustawione w tym samym kierunku, czy mimo to nie powinniśmy mieć podobnych temperatur?

jasiek71
29-06-2016, 21:16
Posiadam kolektory próżniowe. Temperatura na regulatorze wynosi 90C a chciałbym mieć temp. wody co najmniej 65C, układ był odpowietrzany przez serwisanta. Nie wiem czy słusznie porównuje z sąsiadem, ale zakładaliśmy kolektory w tym samym czasie, z tą samą firmą i wszystkie urządzenia mamy takie same, są one też ustawione w tym samym kierunku, czy mimo to nie powinniśmy mieć podobnych temperatur?

Porównaj jeszcze zużycie wody twoje i sąsiada ...
Straty na przesyle w obydwu instalacjach też takie same ...?