PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wybraniem okien i rolet



Matis02
24-02-2016, 14:08
Witam Was serdecznie,

Jestem na etapie budowy domu (obecnie stawiamy ściany - ceramika poryzowana).
Dom z założenia ma być dość energooszczędny (podłoga - 15 cm styro grafit, ściany - 15 cm styro grafit, dach - 30 cm dobrej wełny lub pianka PUR).
Chciałbym zastosować okna z pakietem 3 szybowym o Uw około 0,9 oraz rolety zewnętrzne typu integro.

Poniżej lista wątpliwości, które mam nadzieję zostaną rozwiązane w tym wątku:
1. Zacznijmy od rolet, pustak ma 24 cm szerokości, dochodzi ocieplenie 15 cm. Czy zmieszczę tutaj rolety typu integro? Mogę wykonać cofnięte nadproże zgodnie z załączonym zdjęciem (nie stać mnie na systemowe rozwiązania), co sądzicie o takim rozwiązaniu? Może jest jakieś lepsze rozwiązanie lub po prostu zamontować rolety "nakładane" (wtedy oczywiście zrobiłbym zwykłe nadproże)?

347833

2. Czy jeżeli takie rozwiązanie było by dobre to warto wg Was zainwestować w ciepły montaż okien (otwór okienny przygotowałbym odpowiednio sam) oraz w ciepłe parapety (również rozważam montaż we własnym zakresie)? Czy z racji, że profil okna będzie cofnięty dość głęboko w mur nie ma to najmniejszego sensu?

3. Czy możecie mi polecić firmę sprzedającą okna i rolety, która wykona mi prawidłowo montaż terenie Poznania?

Będę dozgonnie wdzięczny za pomoc.

nikt ważny
24-02-2016, 18:12
a może zamiast zakładać nowy wątek poczytać forum?
Temat wałkowany od lat o ile nie dziesięcioleci
15 cm nie zmieścisz skrzynki chyba że masz same okna do 1,6 mb i ani jednego balkonu

Matis02
24-02-2016, 19:13
Nie znalazłem tematu, który tego dotyczy konkretnie tego zagadnienia. Ja pytam o konkretnie takie jak umieściłem powyżej. Forum wertuje od blisko miesiąca w poszukiwania optymalnego rozwiązania, nie znalazłem. Trzy razy chciałem ten wątek założyć ale za każdym razem rezygnowałem bo obawiałem się tego typy odpowiedzi, jak widać słusznie. Przy tym rozwiązaniu mam miejsca więcej niż 15 cm. Także zmieszczę rolety także balkonowe, pytam na ile jest to korzystne i czy nie lepiej zastosować nakładane zważywszy, że w tym przypadku montaż okna wypadnie gdzieś w połowie ściany nośnej.