PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie powierzchni ścian fundamentów przed izolacją natryskiem pianki PUR ZK?



Tomasz P.
24-02-2016, 17:02
Czy ścianę fundamentową przed natryskiem piany pur zamknięto-komorową należy zagruntować lub wysmarować dysperbitem?

Z wiadomości na temat natrysków pianą wiem że działa jako podwójna izolacja (termiczna i hydro) dlatego zastanawiam się nad sensem poczerniania ścian.
Natomiast z drugiej strony zastanawia mnie czy ścianę zagruntować innym środkiem typu UNIGRUNT.

Co o tym sądzicie?
Z góry dziękuję za konstruktywną odpowiedź.

Pozdrawiam
Tomasz

Tomasz P.
25-02-2016, 09:54
Znalazłem odpowiedź na stronie tematycznej, oto i ona:

Pianki o gęstości od 45kg/m³ do 65kg/m³ stosuje się do termo i hydroizolacja fundamentów.

"Technologia polega na aplikacji sztywnej piany poliuretanowej na konstrukcję. Podczas żelowania piana zwiększa swoją objętość nawet do 40 razy, co zapewnia jej dotarcie w najgłębsze zakamarki i jednocześnie tworzy jednolitą, twardą warstwę ochronną. Natrysk już 3cm piany zapewnia odpowiednią hydroizolacją i zapobiega skraplaniu się wody, co dodatkowo przeciwdziała korozji konstrukcji.
Ze względu na swoja adhezje piankę poliuretanową można nakładać na dowolne podłoże, a szybkość zastygania sprawia, że nałożona pianka nie spływa. W przypadku, kiedy narażona jest na działanie promieniowania UV, pokrywa się ją odpowiednią farbą. To również stanowi dodatkową hydroizolację i poprawia walory estetyczne. Uniwersalność tego rodzaju izolacji pozwala na wszechstronne zastosowanie."

Dodatkowa informacja:
"Pianka z łatwością przylega do suchych i oczyszczonych podłoży różnego rodzaju papy,blachy, betonu, drewna, eternitu i innych."