PDA

Zobacz pełną wersję : przegrzanie instalacji kominka z p?aszczem pomocy



slagor
10-09-2004, 09:27
wczoraj przegrazłem kominek z płaszczem wodnym. Zepsuła się pompa i zagotowała się woda. naczynie wzbiorcze otwarte chyba zadziałały poprawnie, gdyż zagotowana woda, której nie zdołała odebrać rura kanalizacyjna wyleciała w ilości ok 1 litra na zewnątrz i automatycznie została uzupełniona. coś się jednak stało. Po wygaszeniu paleniska - usunąłem drewno i wywietrzyłem pomieszczenie obniżając w ten sposób temp. coś syczy i tak syczało prze 8 godzin do rana co to może być

zibicwikla
10-09-2004, 12:16
już palisz? a jaki kominek?

damis
10-09-2004, 12:20
Nie zadziałał odpowietrzacz ? ( o ile jest takowy)

NOTO
10-09-2004, 15:44
wczoraj przegrazłem kominek z płaszczem wodnym. Zepsuła się pompa i zagotowała się woda. naczynie wzbiorcze otwarte chyba zadziałały poprawnie, gdyż zagotowana woda, której nie zdołała odebrać rura kanalizacyjna wyleciała w ilości ok 1 litra na zewnątrz i automatycznie została uzupełniona. coś się jednak stało. Po wygaszeniu paleniska - usunąłem drewno i wywietrzyłem pomieszczenie obniżając w ten sposób temp. coś syczy i tak syczało prze 8 godzin do rana co to może być

Uff ... a kiedyś chciałem taki mieć. Wiem że skończyło sie dobrze ... ale

Majka
10-09-2004, 16:20
Coś mi się nie zgadza. Dlaczego woda wyleciała na zewnątrz? Wrzątek ma wydostać się do naczynia wzbiorczego otwartego /ktore w zasadzie jest zamkniete :D / i z niego poleciec do kanalizacji. Jednoczesnie dopuszcza się zimna woda do układu. Druga rzecz, powinieneś miec alarm dźwiekowy, który włącza się przy przekroczeniu okreslonej temperatury /np. 80stopni/. Ile czasu masz pompę? Już się zepsuła?

To syczenie mnie niepokoi, mozliwe, że rozczelniła się instalacja. nalezy wezwać fachowca. :(

Bio
10-09-2004, 20:07
Zazwyczaj po zagotowaniu wody w instalacji c.o. następuje zapowietrzenie jej. Myślę, że działały odpowietrzniki i to one "syczały". A swoją drogą, po to właśnie jest naczynie otwarte aby w takim przypadku nie doszło do eksplozji. Zadziałało!!!!!!! Sądzę jednak, że masz za mały przelew, tzn. za małą średnicę rury przelewowej. Przy prawidłowej średnicy nic by się nie wylało na zewnątrz.
W takim wypadku postąpiłeś prawidłowo studząc wolno instalację. Nie wolno nigdy dolewać zimnej wody w celu ostudzenia, jak już zagotowało się. Można zniszczyć wtedy urządzenie grzewcze.

slagor
11-09-2004, 19:09
dziękuję za dobre słowa wszysko zadziałało prawidłowo naczynie otwarte po zagotowaniu i utracie wody dopełniło się wolno wystudzajac wodę w obiegu chyba dobrze oczywiście fachowiec wzywany był natychmiast, ale jak to fachowiec przyjechał następnego dnia po to, aby zobaczyć jaką mam pompę (była nowa) dlaczego już palę ? bo kominkiem podgrzewam ciepłą wodę urzytkową iok 21 wygaszam palenisko kierując obieg na kaloryfery i wysuszam domek Piec Lechma, odpowietrzniki automatyczne są, dzisiaj rozmawiałem z montarzystą i zmuszę ich do zamontowania sygnału dźwiękowego przy temp wody 80 stopni, to dobre rozwiązanie. W instrukcji motaży Lechmy nie wyczytałem nic o takim zabezpieczeniu. Dzięki za dobre słowa Pozdrawiam
Sławek :roll: :wink: :oops: