PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka wybrac pompe ciepła powietrze/woda w naszym klimacie.



varmepump
29-02-2016, 06:15
Na rynku mamy duży wybór. Dc Inverter, On/OFF, EVI, 407C i 410a. Monoblok, Split z hydroboxem czy z zasobnikiem.
Dalej jaki zbiornik? Z płaszczem wodnym czy z wężownica. A może z wężownica na cwu. Bufor czy sprzęgło:yes:.?

Eko_Plus
01-03-2016, 19:38
Witam,
Najlepszym rozwiązaniem jest pompa ciepła inverterowa spitowa, ze sporym buforem.
Bufor z wężownicą na C.W.U., można do niego podłączyć również, kominek z płaszczem wodnym,
jako dodatkowe źródło ciepła (oczywiście jest to jedna z wielu możliwości).

Koszt takiej instalacji:
- pompa ciepła
- bufor
- osprzęt kotłowni
(bez kominka i jego podłączenia)
30 - 40 tyś w zależności od wielkości domu i kilku dodatkowych czynników

Dodając do tego ogniwa fotowoltaiczne z bateriami na np 48h jesteśmy uniezależnieni od elektrowni posiadając ogrzewanie domu oraz ciepłą wodę w kranie:)

oberwatorPC
01-03-2016, 19:51
Witam,
Najlepszym rozwiązaniem jest pompa ciepła inverterowa spitowa, ze sporym buforem.
Bufor z wężownicą na C.W.U., można do niego podłączyć również, kominek z płaszczem wodnym,
jako dodatkowe źródło ciepła (oczywiście jest to jedna z wielu możliwości).

Koszt takiej instalacji:
- pompa ciepła
- bufor
- osprzęt kotłowni
(bez kominka i jego podłączenia)
30 - 40 tyś w zależności od wielkości domu i kilku dodatkowych czynników

Dodając do tego ogniwa fotowoltaiczne z bateriami na np 48h jesteśmy uniezależnieni od elektrowni posiadając ogrzewanie domu oraz ciepłą wodę w kranie:)

Wow kominek z płaszczem wodnym i 48h podtrzymania prądu na akumulatorach !

jgrolik
02-03-2016, 11:21
Witam,
Najlepszym rozwiązaniem jest pompa ciepła inverterowa spitowa, ze sporym buforem.
Bufor z wężownicą na C.W.U., można do niego podłączyć również, kominek z płaszczem wodnym,
jako dodatkowe źródło ciepła (oczywiście jest to jedna z wielu możliwości).

Koszt takiej instalacji:
- pompa ciepła
- bufor
- osprzęt kotłowni
(bez kominka i jego podłączenia)
30 - 40 tyś w zależności od wielkości domu i kilku dodatkowych czynników


Hmmm...

Za tyle to można mieć już gruntową a niższymi rachunkami za ogrzewanie

Eko_Plus
02-03-2016, 18:07
Dlaczego ten spory bufor przy PC z Inverterem? i ile litrøw ma "spory"?

Około 600l, Obecnie na rynku, nie ma dobrych pomp ciepła on/off, inwerterowe są najlepsze, a poza tym również koszty są niższe w jej eksploatacji, skoro potrafi dobrać moc pracy do zapotrzebowania.



Hmmm...

Za tyle to można mieć już gruntową a niższymi rachunkami za ogrzewanie


Niższe, jakieś konkretne przykłady? cena odwiertów w tej cenie?oczywiście będzie ciężko to porównać, bo każdy budynek jest inny, ale wydaje mi się że różnice w rachunkach nie będą znaczne, a wykopy jednak są dość problematyczne. No i oczywiście mówię o pompie jednej z najlepszych firm na rynku. Bo oczywiście można to zrobić za mniejsze pieniądze, ale jej sprawność i żywotność nie będzie tak dobra.

jgrolik
02-03-2016, 19:21
Około 600l, Obecnie na rynku, nie ma dobrych pomp ciepła on/off, inwerterowe są najlepsze, a poza tym również koszty są niższe w jej eksploatacji, skoro potrafi dobrać moc pracy do zapotrzebowania.





Niższe, jakieś konkretne przykłady? cena odwiertów w tej cenie?oczywiście będzie ciężko to porównać, bo każdy budynek jest inny, ale wydaje mi się że różnice w rachunkach nie będą znaczne, a wykopy jednak są dość problematyczne. No i oczywiście mówię o pompie jednej z najlepszych firm na rynku. Bo oczywiście można to zrobić za mniejsze pieniądze, ale jej sprawność i żywotność nie będzie tak dobra.

Jakie przykłady ? Przecież gruntowe PC mają SCOP wyższy niż PW.

Okobar miał w tej cenie z odwiertami.
Ja robiłem poziome ale to z powodu, że instalatora znalazłem dopiero jak już miałem pozwolenie ba budowę i kredyt na karku więc nie mogłem zmieniać, bo czas mnie gonił.
Nie przesadzaj z problematycznymi wykopami, tu nie ma nic problematycznego. Jedyny problem, to czy jest wystarczająca wolna powierzchnia działki.

Różnice w rachunkach będą zależeć od OZC i od tego jakie mieszkańcy mają zwyczaje.

strusp
04-03-2016, 08:26
Zaraz ,zaraz!
Ktoś tu dezinformację wprowadza
Po pierwsze inwerterowe PC maja modulację mocy w dosć szerokim zakresie.
Po co aż 600l bufora wtedy? to parę razy za dużo.
Nawet dla on-off aż tyle nie potrzeba.
Monoblok to potężny kłopot w wypadku braku prądu w mrozy.
Ze względu na ekonomikę chyba najlepszym rozwiązaniem cwu byłby wydzielony obieg zawierający buforek z miedzianą weżownicą - wtedy nic nie trzeba przegrzewać. Marnotrwastwem byłoby grzanie całej wody wyżej tylko po to, by cwu była odpowiednio ciepła.
Oczywiście jak ktoś ma prawdziwie wysokotemperaturową pompę, to nie potrzebuje się aż tak gimnastykować. Wybulił i ma.

_John
04-03-2016, 10:38
Ze względu na ekonomikę chyba najlepszym rozwiązaniem cwu byłby wydzielony obieg zawierający buforek z miedzianą weżownicą - wtedy nic nie trzeba przegrzewać.

O jaką "ekonomikę" chodzi?
Jaka pojemność bufora?
Jaka wężownica?

PC to nie kocioł, który zagrzeje 1000 litrów wody do 80 st.C.

Konsultant marki Junkers
18-03-2016, 12:25
Witam,

Nawiązując do wyboru odpowiedniego urządzenia chciałbym polecić powietrzną pompę ciepła Supraeco A SAO-2, która może pracować zarówno w funkcji chłodzenia, jak i ogrzewania. Urządzenie może funkcjonować w temperaturach sięgających -20oC, wykorzystując pracę układu chłodniczego. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania, którzy pomogą z doborem odpowiedniego urządzenia oraz wykonają instalację. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801. Więcej informacji o pompach ciepła można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/powietrzne-pompy-ciepla/.
Chętnie odpowiem na pozostałe pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

varmepump
27-03-2016, 09:07
.
Oczywiście jak ktoś ma prawdziwie wysokotemperaturową pompę, to nie potrzebuje się aż tak gimnastykować. Wybulił i ma.[/QUOTE]

Co masz na myśli? Czym wyższa temp cwu tym gorszy COP i kosztuje więcej i sprężarka zużywa się najbardziej.

varmepump
27-03-2016, 09:25
[QUOTE=Eko_Plus;7091712]Około 600l, Obecnie na rynku, nie ma dobrych pomp ciepła on/off, inwerterowe są najlepsze, a poza tym również koszty są niższe w jej eksploatacji, skoro potrafi dobrać moc pracy do zapotrzebowania.

No właśnie czy nie ma dobrych pomp ciepła powietrze-woda typu on/off ?
Myslę, ze jest wiele takie jak Nibe, Thermia (Danfoss), IVT, Rotaberg, Dimplex, Oschner itp.
Zaletą tych pomp , ze są produkowane dedykowane do pc sprężarki np. Copeland ZH... Często z systemem EVI mogą naprawdę pracować do -25C.
Często te pompy dobrze pracują z buforem. Prawie wszystkie pc On/OFF to monobloki. Czyli wodę mamy na zewnątrz. Jeśli glikol to pogarsza się wymiana ciepła.

Za PC Inverterowymi przemawia właśnie, ze potrafi dobrać moc pracy do zapotrzebowania. Ale chyba nie ma sprężarek DC Inverter robionych tylko pod PC.
Często efektywnie pracują do -15C. Ale czy u nas jest potrzeba efektywnej pracy do -25C?:yes:

gp69
19-04-2016, 12:44
chciałbym polecić powietrzną pompę ciepła Supraeco A SAO-2

Co może nas przekonać do zakupu tej pompy ciepła (np. Junkers Supraeco A SAO 80-2 ACM) ?
Cena, przynajmniej cennikowa, jest astronomiczna.
45200 zł netto !!!

Zdun Darek B
19-04-2016, 20:08
No nie , przecież na tym forum piszą że koszt takiej pompy "to pikuś " .... a tu proszę 45200,- netto.....

mkm silesia
19-04-2016, 21:13
No nie , przecież na tym forum piszą że koszt takiej pompy "to pikuś " .... a tu proszę 45200,- netto.....

dla niemieckiego zduna ta cena to pikuś

asaselllo
19-04-2016, 21:16
No nie , przecież na tym forum piszą że koszt takiej pompy "to pikuś " .... a tu proszę 45200,- netto.....


Z tego co widzę to forumowicze walczą z patologią i proponują rozwiązania zdecydowanie tańsze w zakupie.

elrow23
19-04-2016, 22:21
Co może nas przekonać do zakupu tej pompy ciepła (np. Junkers Supraeco A SAO 80-2 ACM) ?
Cena, przynajmniej cennikowa, jest astronomiczna.
45200 zł netto !!!

może dobry upus, bo przy takich cenach spotykałem pompy z -25%

Konsultant marki Junkers
30-05-2016, 13:30
Co może nas przekonać do zakupu tej pompy ciepła (np. Junkers Supraeco A SAO 80-2 ACM) ?
Cena, przynajmniej cennikowa, jest astronomiczna.
45200 zł netto !!!

Witam,

Jak w przypadku wszystkich urządzeń dostępnych na rynku, klient ma do wyboru urządzenia o niższej i wyższej jakości co ściśle połączone jest z ceną zakupu.
________________________________
Konsultant marki Junkers

Pratchawiec
30-05-2016, 14:15
Witam

Panie konsultancie, a tak dorzeczy....
Posiadanie płatnego profilu nie uprawnia eo ipso do bełkotu propagandowego.

Pozdrawiam merytorycznie

Pratchawiec

asaselllo
30-05-2016, 21:46
Witam,

Jak w przypadku wszystkich urządzeń dostępnych na rynku, klient ma do wyboru urządzenia o niższej i wyższej jakości co ściśle połączone jest z ceną zakupu. Pompy ciepła marki Junkers wykonane cechują się niezawodnością pracy oraz wysoką jakością wykonania. Dodatkowo marka posiada wieloletnie doświadczenie oraz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w dziedzinie instalacji grzewczych na rynku. Dodatkowo posiada sprawdzoną oraz rozbudowaną sieć autoryzowanych instalatorów na terenie całego kraju.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

I tu tkwi problem, niestety cena najczęściej nie poprawia jakości. To samo ciepło a często nawet więcej ciepła, przy niższych rachunkach dostaniemy z urządzeń zdecydowanie tańszych.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
30-05-2016, 22:06
... może w PC tak jest jak piszesz ( może ), ale wg mnie jednak cena odnosi się do jakości począwszy od produktu, a skończywszy na usłudze.

asaselllo
30-05-2016, 22:09
... może w PC tak jest jak piszesz ( może ), ale wg mnie jednak cena odnosi się do jakości począwszy od produktu, a skończywszy na usłudze.

Tak być powinno...

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
30-05-2016, 22:23
... a ja tylko czekam, aż Perowskit zawita "pod strzechy" :)
http://sauletech.com/pl/perowskit/opis-produktu.html

jgrolik
31-05-2016, 06:29
... a ja tylko czekam, aż Perowskit zawita "pod strzechy" :)
http://sauletech.com/pl/perowskit/opis-produktu.html

Nie tak prędko. To na razie "produkt" na skale laboratoryjną a czy i kiedy uda się przenieść na skale przemysłową to na razie nie wiadomo. Na razie to tylko dotacje i dofinansowania :-)

Myjk
31-05-2016, 16:54
Zaraz ,zaraz!
Ktoś tu dezinformację wprowadza
Po pierwsze inwerterowe PC maja modulację mocy w dosć szerokim zakresie.
Po co aż 600l bufora wtedy? to parę razy za dużo.
Nawet dla on-off aż tyle nie potrzeba.
Dezinformacja to mało powiedziane. ;>


Monoblok to potężny kłopot w wypadku braku prądu w mrozy.
O! Mogę prosić o uzasadnienie? Się właśnie nad monoblokiem zastanawiam...