PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie o takim rozwiązaniu?



rumak1974
10-09-2004, 14:20
Wczoraj przy piwku z moim fatherem mysleliśmy nad rozwiązaniem grzania ciepłej wody (lato zima)- niestety brak perspetktyw na GZ i w ostatecznym rozrachunku chyba bedzie węgiel. Stwierdziliśmy że bojler elektryczny będzie drogo wychodzić i mój starszy wymyślił że mozę by tak piecyk przepływowy podłączyć na propan butan w butlach 11 kg - co użtym sądzicie , może ktoś coś takiego użytkuje i moż podzielic się doświadczeniami - koszty wygoda itp
będe wdzięczny

inwestor
10-09-2004, 14:37
Rumak1974
sorry czy aż tak bieda cię przciska, czy też zużywasz jakieś kosmiczne ilości ciepłej wody. Gaz płynny w domu do straszne badziewie. Śmierdzi to to jest niebezpieczne, nawet sobie nie bedziesz mógł zrobić kratki odpływowej w podłodze gdzie będzie ten kociołek z butlą ani przyzwoicie przewietrzyć bo ciagnie się to po podłodze i rozłazi po całej chacie. Zdecydowanie prąd. Szkoda nawet czasu na rozważania wcale nie wyjdzie dużo drożej.
Pozdrawiam

rumak1974
10-09-2004, 14:46
Rumak1974
sorry czy aż tak bieda cię przciska, czy też zużywasz jakieś kosmiczne ilości ciepłej wody. Gaz płynny w domu do straszne badziewie. Śmierdzi to to jest niebezpieczne, nawet sobie nie bedziesz mógł zrobić kratki odpływowej w podłodze gdzie będzie ten kociołek z butlą ani przyzwoicie przewietrzyć bo ciagnie się to po podłodze i rozłazi po całej chacie. Zdecydowanie prąd. Szkoda nawet czasu na rozważania wcale nie wyjdzie dużo drożej.
Pozdrawiam


Może tyle wody nie będe zużywał ale wiesz gdy będe chciał sobie nalać ciepłej wody do wanny to z baniaczka może być mało, pozatym przewalając archiwum nieznalazłem konkretnej informacji ile faktycznie idzie prądu nato użadzeni oraz jak jest z wygoda użytkowania tego (ile się czeka na zagrzanie wody itp..). Pozatym mysleliśmy aby taki zbiornik postawić na zewnątrz pod ściana za budynkiem

preev
10-09-2004, 15:11
Rumak1974
sorry czy aż tak bieda cię przciska, czy też zużywasz jakieś kosmiczne ilości ciepłej wody. Gaz płynny w domu do straszne badziewie. Śmierdzi to to jest niebezpieczne, nawet sobie nie bedziesz mógł zrobić kratki odpływowej w podłodze gdzie będzie ten kociołek z butlą ani przyzwoicie przewietrzyć bo ciagnie się to po podłodze i rozłazi po całej chacie. Zdecydowanie prąd. Szkoda nawet czasu na rozważania wcale nie wyjdzie dużo drożej.
Pozdrawiam

jak się zrobi kratkę przy podłodze i jest dobra wentylacja to się nic nie ciągnie
choć też w tym przypadku zainstalowałbym boiler np. taki 150 litrowy
a co do danych technicznych (moc, szybkość podgrzewania wody) to najlepiej w sklepie zapytać

inwestor
11-09-2004, 08:57
Preev
Kratka w podłodze przy gazie płynnym (cięższym od powietrza) jest całkowicie zabroniona przepisami. Gaz wpływa do kanalizacji i potrafi się zbierać i rozprzestrzeniać nawet na kilkaset metrów to może być nieszczeście. Wystarczy wtedy jak ktoś na ulicy wrzuci peta do studzienki nie trudno się domyśleć co się stanie.
Pozdrawiam

pyrka
11-09-2004, 09:31
A ja bym postawiła na olej opałowy. Zdecydowanie tańszy niż gaz w butli.

11-09-2004, 09:42
Wczoraj przy piwku z moim fatherem mysleliśmy nad rozwiązaniem grzania ciepłej wody (lato zima)- niestety brak perspetktyw na GZ i w ostatecznym rozrachunku chyba bedzie węgiel. Stwierdziliśmy że bojler elektryczny będzie drogo wychodzić i mój starszy wymyślił że mozę by tak piecyk przepływowy podłączyć na propan butan w butlach 11 kg - co użtym sądzicie , może ktoś coś takiego użytkuje i moż podzielic się doświadczeniami - koszty wygoda itp
będe wdzięczny
rumak ...
ja przewiduje takie rozwiazanie - jako alternatywne - na sezon letni
prawdopodobne koszty sa o wiele nizsze od doprowadzenia gazu sieciowego
bo
odpadaja projekt i wykonanie sieci zewnetrznej
projekt i wykonanie sieci wewnetrznej
kominy systemowe lub z wkłady z blachy chomonikiel
opłata stała licznikowa
przy butli 11 kg zlokalizowanej na zewnatrz i przewodach doprowadzonych do piecyka wewnątrz nie przewiduje zagrozenia
przy butli w mieszkaniu i zachowaniu wymogów BHP - równiez nie

pzdr

olinek
11-09-2004, 12:37
Wczoraj przy piwku z moim fatherem mysleliśmy nad rozwiązaniem grzania ciepłej wody (lato zima)- niestety brak perspetktyw na GZ i w ostatecznym rozrachunku chyba bedzie węgiel. Stwierdziliśmy że bojler elektryczny będzie drogo wychodzić i mój starszy wymyślił że mozę by tak piecyk przepływowy podłączyć na propan butan w butlach 11 kg - co użtym sądzicie , może ktoś coś takiego użytkuje i moż podzielic się doświadczeniami - koszty wygoda itp
będe wdzięczny
IMHO lepszy byłby duży bojler elektryczny, 2 taryfowe zasilanie i dobowy programator załączenia grzałki. Jeśliby do tego dołożyć jeszcze baterię termostatyczną to całość powinna działać oszczędnie i ..bezpiecznie. Jak sobie w nocy podgrzejesz 150 (lub więcej) litrów wody do 80 stopni i poprawisz pomiędzy 13 a 15 w dzień to będziesz miał spory zapas zakumulowanego ciepła (jakieś 300 litrów wody w której się można kompać - lepszy byłby chyba prysznic ale i wannę też napełnisz. Zdecydownie nie gaz płynny. Pozdrawiam

preev
11-09-2004, 17:10
Preev
Kratka w podłodze przy gazie płynnym (cięższym od powietrza) jest całkowicie zabroniona przepisami. Gaz wpływa do kanalizacji i potrafi się zbierać i rozprzestrzeniać nawet na kilkaset metrów to może być nieszczeście. Wystarczy wtedy jak ktoś na ulicy wrzuci peta do studzienki nie trudno się domyśleć co się stanie.
Pozdrawiam

mi chodziło o kratkę wentylacyjną przy podłodze a nie kanalizacyjną w podłodze :wink:

zosiek
11-09-2004, 21:55
Rumak1974
sorry czy aż tak bieda cię przciska, czy też zużywasz jakieś kosmiczne ilości ciepłej wody. Gaz płynny w domu do straszne badziewie. Śmierdzi to to jest niebezpieczne, nawet sobie nie bedziesz mógł zrobić kratki odpływowej w podłodze gdzie będzie ten kociołek z butlą ani przyzwoicie przewietrzyć bo ciagnie się to po podłodze i rozłazi po całej chacie. Zdecydowanie prąd. Szkoda nawet czasu na rozważania wcale nie wyjdzie dużo drożej.
Pozdrawiam


Może tyle wody nie będe zużywał ale wiesz gdy będe chciał sobie nalać ciepłej wody do wanny to z baniaczka może być mało, pozatym przewalając archiwum nieznalazłem konkretnej informacji ile faktycznie idzie prądu nato użadzeni oraz jak jest z wygoda użytkowania tego (ile się czeka na zagrzanie wody itp..). Pozatym mysleliśmy aby taki zbiornik postawić na zewnątrz pod ściana za budynkiem

Chcesz tanio grzać wodę ale sądzisz, że z baniaczka może być mało wody. Czyli ile chcesz wlać wody do wanny? Połowę wanny czy pełną?. Może rzeczywiście lepiej zagrzać wodę w bojlerze elektrycznym o dużej pojemności ale zużyć mniej wody. Zużywając 150l ciepłej wody można naprawdę umyć się dokładnie. Przemyśl, co będzie bardziej funkcjonalne.
A zbiornik z ciepła wodą na zewnątrz budynku? Będziesz go jakoś ocieplał na zimę? Woda nie będzie szybciej stygła? Nie zużyjesz więcej opału?

Vadim
12-09-2004, 11:12
mam od wczoraj zainstalowany podgrzewaczo - wymiennik ciepłej wody.
100l emaliowany , z grzałką 1400W, w srodku wężownica.
Wczorj robiłem rozruch, jastem bardzo zadowolony.
Gwarancja 50 miesięcy.
Polecam

kroyena
13-09-2004, 07:27
Rumak tylko potem zimą zwałaszcza nie nabijaj tych butli na stacjach LPG. Strażak na szkoleniu BHP pokazywał co potem z domku zostaje.
Ci na LPG ładują na maksa. Przynosisz butlę do domu. Nie ma wewnątrz poduszki powietrznej. Gaz się rozpręża, ktoś włącza światło no i bum. Dzieci sieroty, dom do rozbiórki.

inwestor
13-09-2004, 07:48
Preev
Kratka w podłodze przy gazie płynnym (cięższym od powietrza) jest całkowicie zabroniona przepisami. Gaz wpływa do kanalizacji i potrafi się zbierać i rozprzestrzeniać nawet na kilkaset metrów to może być nieszczeście. Wystarczy wtedy jak ktoś na ulicy wrzuci peta do studzienki nie trudno się domyśleć co się stanie.
Pozdrawiam

mi chodziło o kratkę wentylacyjną przy podłodze a nie kanalizacyjną w podłodze :wink:
Sorry :oops: no to OK jakoś tak widać niedoczytałem
Pozdrawiam