PDA

Zobacz pełną wersję : Szlichta - POMOCY !!!



postgres
10-09-2004, 18:55
Miesiąc temu wylałem szlichtę. W obecnej chwili w przejściu między salonem i jadalnią pojawiła się na podłodze rysa. Na początku nie zwracałem na to wcale uwagi gdyż majster powiedział że na takiej powierzchni rysy to rzecz podobno normalna. Zauważyłem jednak, że w miejscu pęknięcia, w pobliżu ściany, podłoga lekko się ugina !!! Pomóżcie co z tym robić ??? Czy kuć to i wylewać jeszcze raz ?!

Macieii
10-09-2004, 22:08
Ponoć uszkodzenia i ugięcia szlichty się zdarzają (wg mojego Kierownika są raczej normalne). Tyle, że podłogi na tym raczej nie położysz (drewnianej na pewno, nie wiem, jak z terakotą). U mnie do wymiany bylojakieś 5mkw - okazało się że szlichta była za cienka - wszyscy parkieciarze zalecali skucie i wylanie od nowa, co też uczyniłem.

Jeśli masz blisko do kładzenia parkietu - możesz naprawiać szybkowiążącymi szlichtami. Jeśli nie - raczej kuj i wylej od nowa.

Może dobrym pomysłem jest wezwanie parkieciarza (albo glazurnika, zależy co chcesz kłaść na tę podłogę) - niech spróbuje ocenić jakość wylewki i doradzi