PDA

Zobacz pełną wersję : Doświadczenia budowlane



zosiek
11-09-2004, 01:43
Przyszło mi na myśl, że moglibyśmy zebrać nasze doświadczenia z budowy. Pozytywne i te mniej pozywne. Proszę, przyłączcie się.

Moje doświadczenie z zakupem drzewa:
Kupiliśmy dużą ilość drzewa z lasu w lutym + transport + przetarcie na więźbę i wyszło nam ok 400zł za 1m3. Teraz montujemy więźbę. Gdyby przyszło nam teraz kupować gotową więźbę w tartaku zapłacilibyśmy średnio 780zł :o za 1m3. Więc mamy 380zł oszczędności na 1m3. Na nasz dach (właściwie dwa dachy - nad domem i nad garażem) potrzebujemy 13,5m3. A to daje: 380zł x 13,5 = :D :D :D kasy w kieszeni. I do tego mamy jeszcze furę desek, które wykorzystaliśmy na szalowanie stropu oraz deski podłogowe.
A tak składowaliśmy nasze drzewo:
http://foto.onet.pl/upload/20/55/_296188_n.jpg

I tutaj zrobiliśmy jeden błąd. Byliśmy zbyt dokładni i poukładaliśmy krokwie zbyt ścisło. Układaliśmy tak żeby się nie odkształcały (leżały pół roku). Ponieważ układane były na kant, więc stykały się ze sobą dosyć szeroką powierzchnią i do tego bardzo ścisło. Na niektórych krokwiach w środku zaczął pojawiać się delikatny czarny nalot. Wnisek: należało dopuścić więcej powietrza poprzez na przykład układanie z bardzo grubymi przekładkami albo odsłonić boki stosu. Wówczas byłby większy dostęp powietrza. Na szczęście nie jest to dużej ilości nalot i teraz w słonku krokwie zaczynają dochodzić do siebie.

zosiek
11-09-2004, 21:24
Co prawda postu nikt nie napisał ale miło, że chociaż kilka głosów jest w ankiecie :) A widać, że nie wszyscy mają pozytywne doświadczenia budowlane :(
Pozdrowienia.

12-09-2004, 08:05
Zosia
dłóz jeszcze jedna rubryczka
"mam i takie i takie ... doswiadczenia "
- bo własnie ... było miło, ale mnie ... doswiadczyło !
tak, ze policjant sugrerował, spanie na budowie ... nalepiej nawet w towarzystwie ... (pewno ... psa ... :-? ... i to doswiadczonego oczywiście ! )

:wink:
:D:D:D