PDA

Zobacz pełną wersję : Alarm do piwnicy



m@tk@
03-03-2016, 07:39
Witam serdecznie.

Poszukuję zestawu alarmowego do piwnicy w kamienicy. Piwnica pełnić będzie rolę magazynu, gdzie będę trzymał wartościowe rzeczy.
Piwnica ma ok 9m2, dwa okna. Wewnątrz piwnicy zamontuję normalne drzwi takie jak do mieszkania stalowe za około tysiaka, czyli piwnica będzie posiadała podwójne drzwi.
Potrzebuję teraz alarm, który w razie włamania będzie robił hałas oraz zadzwoni do mnie i najlepiej jakby był jeszcze jakiś wyjec w mieszkaniu (mieszkam na drugim piętrze), bo zdarza się, że wyciszam czasami telefon w nocy.
Najlepiej byłoby gdyby alarm był w całości bezprzewodowy. W piwnicy jedynym źródłem zasilania jest 24v, jak na razie nie mam żadnego transformatorka aby sprawdzić czy mogę to przekuć na 220v, ale to i tak było by nie fair wobec wspólnoty, więc musiałbym się dogadać a u mnie jest ciężko coś załatwić :).
Szukam porządnego zestawu, który będzie mi służył długie lata. Mój budżet to coś około 600 zł. ale jeśli będzie warto wydać więcej to wydam.

qosek
03-03-2016, 07:59
Wewnątrz piwnicy zamontuję normalne drzwi takie jak do mieszkania stalowe za około tysiaka, czyli piwnica będzie posiadała podwójne drzwi.

Z tego co ja wiem na podstawie przepisow p.poż nie mozesz wstawic pelnych drzwi do piwnicy (a jak tto zrobisz to zyczliwy sasiad moze na Ciebie doniesc ;) )
Do tego zwykle sciany piwnic sa budowane "slabo" - wystarczy mocniej kopnac i zawiasy odpadaja od sciany ...

fenix2
06-03-2016, 11:15
Witam serdecznie.

Poszukuję zestawu alarmowego do piwnicy w kamienicy. Piwnica pełnić będzie rolę magazynu, gdzie będę trzymał wartościowe rzeczy.
Piwnica ma ok 9m2, dwa okna. Wewnątrz piwnicy zamontuję normalne drzwi takie jak do mieszkania stalowe za około tysiaka, czyli piwnica będzie posiadała podwójne drzwi.
Potrzebuję teraz alarm, który w razie włamania będzie robił hałas oraz zadzwoni do mnie i najlepiej jakby był jeszcze jakiś wyjec w mieszkaniu (mieszkam na drugim piętrze), bo zdarza się, że wyciszam czasami telefon w nocy.
Najlepiej byłoby gdyby alarm był w całości bezprzewodowy. W piwnicy jedynym źródłem zasilania jest 24v, jak na razie nie mam żadnego transformatorka aby sprawdzić czy mogę to przekuć na 220v, ale to i tak było by nie fair wobec wspólnoty, więc musiałbym się dogadać a u mnie jest ciężko coś załatwić :).
Szukam porządnego zestawu, który będzie mi służył długie lata. Mój budżet to coś około 600 zł. ale jeśli będzie warto wydać więcej to wydam.

Może być Satel Micra.
Jak syrena bezprzewodowa to można dać CB32.

iF-Jimi
06-03-2016, 15:20
Może być Satel Micra.
Jak syrena bezprzewodowa to można dać CB32.

Lub najlepiej ABAX jeśli to są wartościowe rzeczy. Dobrze żeby był to system dwukierunkowy. Dobrą propozycją też jest to http://aat.pl/pl/products/461/PC9155 (http://aat.pl/pl/products/461/PC9155) Natomiast w budżecie 600 zł nie ma szans, chyba że chińskie wynalazki które raczej traktowałbym jako straszaki a nie systemy alarmowe. Problem jedynie będzie z tym 24V. Prawdopodobnie będzie musiało skończyć się na przerabianiu centralki. Dobrze mimo wszystko będzie doprowadzić linię 230V.

fenix2
06-03-2016, 15:32
Można kupić przetwornicę samochodową 24V na 230V.

iF-Jimi
04-04-2016, 00:09
Można się zdecydować na jakies instalacje alarmowe (D.....n) . Ceny nie sa wysokie a zawsze to troche zwiększa bezpieczeństwo. Sam mam taki alarm w domu.

Dziwna sprawa Miras79 z tym alarmem. O godzinie 19.31 jeszcze nie miałeś alarmu

Takie alarmy (D......n) to fajna sprawa. Sam rozważam montaż alarmu w domu. Generalnie koszt nie jest wysoki.
tutaj link http://forum.muratordom.pl/showthread.php?147964-Alarm-w-domu&p=7116814#post7116814
a o 19.35 już masz zainstalowany? Strasznie szybcy są ci z tej firmy (D.....n) :lol2: