PDA

Zobacz pełną wersję : Dach czterospadowy a czerpnia



shield22
03-03-2016, 16:12
Witam, posiadam budynek z dachem czterospadowym zastanawiam się jak rozwiązać problem z montażem czerpni i wrzutni,może jest ktoś na forum kto rozwiązał ten problem. Niestety ale nie mam możliwości montażu przez ściany, jedyny sposób to przez dach ale w jaki sposób ??

Gos**c
03-03-2016, 16:34
Witam, posiadam budynek z dachem czterospadowym zastanawiam się jak rozwiązać problem z montażem czerpni i wrzutni,może jest ktoś na forum kto rozwiązał ten problem. Niestety ale nie mam możliwości montażu przez ściany, jedyny sposób to przez dach ale w jaki sposób ??

Wyrzutnia to musi być kominek np. Vilpe, chyba, że znajdziesz coś w asortymencie producenta dachówek (kominek fi min. 160)
Czerpnie przepchnąłem spiro między murłatą a deskami (było tam jakieś 14 cm więc spiro zrobiła się mocno jajowate i nieocieplone, jednak jest to już sama końcówka). Czerpnie mam w podbitce.

shield22
04-03-2016, 19:12
O podbitce nie pomyślałem a czemu wyrzutnia musi być jako kominek nie może być zamontowana też w podbitce ??.

kamihi
04-03-2016, 19:30
Bo może ci zamarzać woda na elewacji przy wyrzutni dlatego lepiej kominek

fotohobby
04-03-2016, 19:52
Zależy, jaki ma okap.... w końcu odsunięcie wyrzutni na 40cm ochroni elewację przed lodem

shield22
05-03-2016, 21:54
okap ma 50cm a jaki kształt wyrzutni najlepiej dać ??

Gos**c
06-03-2016, 07:25
okap ma 50cm a jaki kształt wyrzutni najlepiej dać ??

Taki aby pasował do twojego dachu z jak najmniejszym oporem wylotu. Dużego wyboru nie ma. Wspomniany Vilpe mimo swych 160cm2 powierzchni otworu mocno sie się oblodził.

edit.

domyślam, się, że chodzi o wyrzutnie w podbitce. Więc kształ taki aby nie zbierała się nidzie woda z wyrzutni. Najlepsza to po prostu duży otwór.