PDA

Zobacz pełną wersję : rusza się podłoga!!!



KARO1
11-09-2004, 08:54
Ostatnio ekipa wylewała mi podłoge a agregatu. Wizualnie extra ale po 2 tygodniach dopatrzyliśmy sie że tuz przy ścianach jak sie podskoczy to podłoga sie ugina. Dlaczego? Czy u Was tez tak jest?
Zastosowaliśmy "najlepszy' styropian "Dalmatyńczyk" FS 20 oraz kładliśmy siadkę. Co prawda kładli ja Ci fachowcy i byc moze nie kładli tuz przy ścianie. Tego dokładnie nie wiem.
Co zrobić?

Grzegorz63
11-09-2004, 09:04
:o Nie sprawdzałem tego u siebie. Jutro poskakam, to napiszę. Ważę prawie 100 kg 8)
A jak grubą masz wylewkę? Bo u mnie minimum 6,5 cm.

KARO1
11-09-2004, 11:12
To poskacz :D i mi napiszesz.
Wylewka ma .... cholender nie pamiętam ale chyba 4 cm.

PADI
11-09-2004, 13:54
To poskacz :D i mi napiszesz.
Wylewka ma .... cholender nie pamiętam ale chyba 4 cm.

Chociaz terakoty w takich miejscach nie klac.
Kumpel mial podobnie i polozyl plytki. Oczywiscie popekaly i musial klasc panele.
POZDR<

KARO1
11-09-2004, 14:18
Chciałam sprostować. Na parterze bo tam sie rusza podłoga jest ok 6,5 - 7 cm.
PADI nie martw mnie. We wszystkich pomieszczeniach nie skakaliśmy ale w takim razie musimy spróbować. W salonie na pewno sie rusza, tam mamy dac parkiet ale nie wiem jak w kuchni czy łazience bo tam to raczej płytki.
Czy można cos jeszcze zaradzić ??? Może podkuć i jeszcze raz zalać beton tak żeby wypełniło przy ścianie.

PADI
11-09-2004, 14:56
Sorki nie chcielem Cie wkurzyc.
Na pewno cos sie da zrobic ( moze nic nie trzeba robic), tyle, ze ja ci nic nie podpowiem bo sie na tym nie znam.
Napisalem tylko co bylo u znajomego.
POZDR<

KARO1
11-09-2004, 15:00
Nie no nie przepraszaj mnie :) . To dla mnie cenna informacja. Dzięki

Wowka
11-09-2004, 15:03
Moim zdaniem uginająca się wylewka to wynik niestety częstego błędu popełnianego przy wylewkach miksokretem. Po prostu "fachowcy" w niedostateczny sposób uwibrowali półsuchy beton. Mieli problem z podejściem wibratorką do ściany i zrobili to niedbale. Jeśli do tego dodamy fakt, że beton na którym położone jest ocieplenie ze styropianu mógł być wylany nierówno to problem jak w opisie KARO1 gotowy.
Niestety ale przeważnie fachowcy przy wylewaniu betonu z gruszki "równają" ten beton jedynie przy pomocy łopaty pozostawiając różnego rodzaju garby i zagłębienia.

KARO1
12-09-2004, 10:14
Wowka,
jesli chodzi o chudziec to był bardzo dobrze wykonany.
Problemem moze byc źle uwibrowany półsuchy beton.
Co powinniśmy w takim razie zrobić?

Wowka
12-09-2004, 10:40
Osobiście wyjście widzę jedno. Zerwać ten uginający się fragment i zrobić nową wylewkę ponownie. Nie ma szans ten betonik popęka i pokruszy się.
Niemniej może wypowie się ktoś jednak bardziej obeznany z tematem.

KARO1
12-09-2004, 10:52
Dzięki

KARO1
13-09-2004, 08:56
Dzwoniliśmy do fachowców od tej naszej "pływającej" podłogi. Powiedzieli, że należy wywiercić w betonie dziurki i wpuścić tam jakąś piankę. I po kłopocie.
Co Wy na to????

Przekorek
13-09-2004, 09:48
W d... niech sobie oni wpuszczą tej pianki. Kawał podłogi trzeba zerwac (a wcześniej dobrze jest naciąć ten kwadrat piłą do betonu, żeby nie niszczyć okolicznej posadzki) - i wylać na nowo. Koszty - trzeba zwalić na nich.

RobertOC
13-09-2004, 10:55
KARO1 a czy sprawdziłeś dokładnie że to ugina się wylewka? Bo może to nie wylewka się ugina tylko styropian siada?

KARO1
13-09-2004, 11:49
Jak sie skacze na podłodze to sie ugina wylewka i słychac jak pracuje styropian ale tylko przy scianach. Gdyby siadał styropian to wszedzie. Tak myśle.

RobertOC
13-09-2004, 11:56
Mam na mysli siadanie (ugięcia) styropianu podczas chwilowego większego obciążenia po czym wraca on do swojej pierwotnej postaci.

KARO1
13-09-2004, 19:07
Przykro mi ale chyba nie rozumiem. Jak skocze to jest chwilowe ugięcie jak jestem w górze to go nie mam. Dzieje sie tak na jakis metr przy ścianach. Jak sie rusza to słychac trzeszczenie styropianu

legar
13-09-2004, 19:22
Jak sie skacze na podłodze to sie ugina wylewka i słychac jak pracuje styropian ale tylko przy scianach. Gdyby siadał styropian to wszedzie. Tak myśle.

ja tam bym tyle nie skakał...bo w końcu sie wszystko zarwie...pzdr

JacekS
13-09-2004, 19:25
przyczyna tego ruszania to nie odpowiednio zageszczona podsypka wokół scian ,chudziak wydawał sie po zalaniu OK terz nie widzisz co z nim sie dzieje poprostu opadła warstawa styropian ma luz i sie ugina efekt domina rada skuc i nadalać

JacekS
13-09-2004, 19:27
Jak mniemam wypełnienie było ziemią nie piaskiem zageszczanym warstwowo i to jest tego przyczyną

Mjablo
13-09-2004, 22:17
Najlepiej byloby odkryc to miejsce gdzie sie ugina i zrobic badanie podsypki piaskowej (czy jaka tam masz) czy jest odpowiednio zageszona, najprosciej wciskajac pret, jak wyjdzie ze zle zageszczona to wykonawcow za dupy.

Nie chcialo mi sie dokladnie opisowac (bo po co jak juz bylo 1k razy) to daje link

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12375&highlight=zag%EAszczanie

Grzegorz63
14-09-2004, 06:49
To poskacz :D i mi napiszesz.
Wylewka ma .... cholender nie pamiętam ale chyba 4 cm.
Wczoraj skakałem, moja obecna ekipa (do wykończeniówki) pilnie obserwowała wylewkę i jednogłośnie stwierdzili, że nic się nie rusza... 8)