PDA

Zobacz pełną wersję : Niezidentyfikowane rury



sialalabumcykcyk
04-03-2016, 18:34
Witam!
Jakiś tydzień temu przyleciał do mnie sąsiad z dołu że go zalewam. Przeciek został znaleziony, jednakże aby go usunąć trzeba było wywalić wannę, zaś żeby ją wywalić trzeba było skuć kafelki na 2 ścianach (no... 4). Skoro i tak czekało mnie kucie to stwierdziłem, że dostosuję łazienkę do swoich potrzeb i tak więc wszystko mam już skute i chciałem zabierać się do zrobienia wody gdy mym oczom ukazały się 2 niezidentyfikowane rury.
348833 348832

Rurka wodna z zaworem podejrzewam służy do spuszczania wody z instalacji, ale czym jest ta druga idąca do kanalizy? Czy będzie mi to dalej potrzebne, czy też mogę to poprostu usunąć? Jest ona w tej pozycji w jakiej była cały czas, nic nie przekręcałem, nic nie opuszczałem niżej.

Byłbym wdzięczny za informacje :)
Pozdrawiam

wiesiek6308
04-03-2016, 19:17
Na moje oko to było zasilanie pralki w wodę i odpływ dla pralki.

Mareks77
06-03-2016, 11:24
Odpływ kanalizacyjny mógł być wszelakiego zastosowania.
Jest przy nim kolanko 30 - 45 stopni więc jeśli szedł w ścianie skierowany do góry t służył do pralki lub umywalki.
Jeśli szedł po podłodze to prawdopodobnie to nim zalewałeś sąsiada spuszczając wodę ze swojej wanny.

Trudno teraz gdybać...... jeśli nie potrzebne to wywal zaślepiając przy samym rozgałęzieniu.

JarekKRK45
07-03-2016, 09:20
Jak nie wykorzystasz ich dla swoich podłączeń to poodkręcaj załóż zaślepki i po kłopocie