PDA

Zobacz pełną wersję : czy tak to zadziała? reku + klima kanałowa + bypass



doris13
04-03-2016, 20:38
Witam.

Dla fachowców jacy tutaj są, to zapewne proste pytanie - może nawet uznacie, że głupie - ale po to forum chyba jest by wspomagać niewiedzących? :) Mam nadzieję, że tak :) Dlatego pytam: czy taki układ jak na rysunku ma szanse sprawnego działania?
Klimatyzator kanałowy ma być podstawowym systemem grzewczym w domku pow. 60m2. Planowana jest też wentylacja mechaniczna z rekuperacją. I tu postało nam pytanie czy te układy można zintegrować ze sobą tak jak na zał. szkicu? Bypass dla sytuacji optymalnej temperatury na zewnątrz.
348850

jasiek71
04-03-2016, 20:47
Witam.

Dla fachowców jacy tutaj są, to zapewne proste pytanie - może nawet uznacie, że głupie - ale po to forum chyba jest by wspomagać niewiedzących? :) Mam nadzieję, że tak :) Dlatego pytam: czy taki układ jak na rysunku ma szanse sprawnego działania?
Klimatyzator kanałowy ma być podstawowym systemem grzewczym w domku pow. 60m2. Planowana jest też wentylacja mechaniczna z rekuperacją. I tu postało nam pytanie czy te układy można zintegrować ze sobą tak jak na zał. szkicu? Bypass dla sytuacji optymalnej temperatury na zewnątrz.
348850

To nie zadziała ...
Wentylacja ma za mały wydatek powietrza aby przenieść odpowiednią ilość energii niezbędnej do ogrzewania ...

doris13
04-03-2016, 21:57
czyli trzeba dwa odrębne systemy instalować i te mnóstwo kanałów poutykać... przestrzeni międzysufitowej mi braknie chyba :)

gambit565
04-03-2016, 22:44
jeden system wystarczy ale zasadniczo:
1. potrzebujesz system na wiekszy wydatek niz wentylacja
2. potrzebujesz recylkulacje do klimy
zreszta porownaj sobie przeplywy w wentylacji a w klimatyzacji

doris13
06-03-2016, 22:56
jeden system wystarczy ale zasadniczo:
1. potrzebujesz system na wiekszy wydatek niz wentylacja
2. potrzebujesz recylkulacje do klimy
zreszta porownaj sobie przeplywy w wentylacji a w klimatyzacji

znalazłam schemat instalacji jaka mnie interesuje. jedyne co to nie ma bypassu na czas optymalnej temperatury na zewnątrz, ale jak rozumiem wówczas wyłączam pompę ciepła powietrze-powietrze (PC PP) i uchylam okna?

czy faktycznie w takim układzie wszystko będzie dobrze funkcjonować? co myślicie? najbardziej zastanawia mnie punkt nawiewu z PC PP w łazience (!) przy jednoczesnym, zgodnym ze sztuką, punkcie wywiewnym WM z tego pomieszczenia hmmm

349086