PDA

Zobacz pełną wersję : Cyrkulacja CWU 30 do 60 sek



tripman
05-03-2016, 00:21
"To chyba nie tak ma działać, że po odkręceniu kranu nawet z włączoną pompą do cyrkulacji czekam 30 do 60 sek na ciepławodę?" - TAK MA BYĆ odpowiedział hydraulik.
Bez włączonej pompy czas jest taki sam... To moja pierwsza instalacja ale wydaje mi się, że coś jest nie tak.

Z kotłowni do łazienki mam jakieś 15m i woda ciepła szybko się wystudza, tak że po 15min znów leci zimna i czekam z 30-60sek.
Hydraulik upierał się, że boiler ma stać na ziemi, ale znalazłem większy i tańszy wiszący i ten zawisł w kotłowni.

Jest to możliwe, że coś hydraulik spaprał i nie chce powiedzieć?
Dla porównania u sąsiada instalacja zrobiona przez tego samego hydraulika działa bez problemu.

Proszę darować sobie teksty, że to moja wina bo się go nie posłuchałem. Potrzebowałem miejsce na filtr i zmiękczacz wody. A pozatym jeżeli się za coś zabiera to nie powinie to zrobić poprawnie?

Dzięki za pomoc.

Marek88.8
05-03-2016, 03:10
Cyrkulacja ma za zadanie utrzymać ciepłą wodę w kranie 24h na dobe. Odkręcasz kran - leci odrazu ciepła woda. A nie że masz czekać aż poleci ciepła woda. Jednak cyrkulacja sprawia iż są straty ciepła oraz straty energii elektrycznej (dodatkowa pompa). Więc ten Twój hydraulik mówi nieprawdę i nie chce się przyznać że źle zrobił instalacje.

Gos**c
05-03-2016, 08:25
Jak działą u ciebie cyrkulacja tj. jak często załącza sie pompa cyrkulacyjna? Czy zimna woda płynie także bezpośrednio po cyrkulacji?
Może cyrkulacja włączona za krótko i za rzadko a może rury na chudziaku za szybką ją wychładzają.

Mareks77
12-03-2016, 12:10
Wszystko zależy czy cyrkulacja obejmuje akurat ten kran.
Sama obecność cyrkulacji w domu nie jest powodem ze w każdym kranie woda będzie dostępna od zaraz. Cyrkulacja nie może obejmować wszystkich kranów i czasem przy rozbudowanych instalacjach cyrkulacja obejmuje odcinek rury do rozgałęzienia w danym pomieszczeniu lub do najdalszego kranu a następnie do dwóch lub trzech odbiorników idą już rurki bez cyrkulacji.
30 - 60 sek to nie jest aż tak dużo. Proszę spróbować testów z pomiarem czasu na wszystkich kranach w swojej instalacji i wtedy będzie wiadomo do którego odcinka jest ona prowadzona..

gersik
12-03-2016, 19:36
"To chyba nie tak ma działać, że po odkręceniu kranu nawet z włączoną pompą do cyrkulacji czekam 30 do 60 sek na ciepławodę?" - TAK MA BYĆ odpowiedział hydraulik.
Bez włączonej pompy czas jest taki sam... To moja pierwsza instalacja ale wydaje mi się, że coś jest nie tak.

Z kotłowni do łazienki mam jakieś 15m i woda ciepła szybko się wystudza, tak że po 15min znów leci zimna i czekam z 30-60sek.
Hydraulik upierał się, że boiler ma stać na ziemi, ale znalazłem większy i tańszy wiszący i ten zawisł w kotłowni.

Jest to możliwe, że coś hydraulik spaprał i nie chce powiedzieć?
Dla porównania u sąsiada instalacja zrobiona przez tego samego hydraulika działa bez problemu.

Proszę darować sobie teksty, że to moja wina bo się go nie posłuchałem. Potrzebowałem miejsce na filtr i zmiękczacz wody. A pozatym jeżeli się za coś zabiera to nie powinie to zrobić poprawnie?

Dzięki za pomoc.

Zdjęcia instalacji w kotłowni były by mile widziane bo jak inaczej możemy stwierdzić że instalacja jest prawidłowo zrobiona.