PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi tarasowe do piwnicy?



ibud
05-03-2016, 13:44
Witajcie,
Planuję przerobić swój dawny garaż piwniczny na kąt do pracy. Zdarza mi się pracować w domu i dedykowany kąt pozwoliłby mi lepiej odciąć się od "domowego życia". Od lat "garaż" pełni funkcję graciarni, a auta stoją w oddzielnym garażu wolnostojącym przy domu, więc można uczynić je użytecznym do zastosowań prywatnych.

Przechodząc do rzeczy - poszukuję możliwie rozsądnych cenowo drzwi dwuskrzydłowych(bez słupka po środku) o wymiarach 215cm wysokość x 246 cm szerokość. Muszą być z zamkiem i klamkami, tak by dało je się zamknąć na klucz i otwierać od wewnątrz/zewnątrz. Najlepiej jeśli byłyby niskoprogowe. Ile trzeba by było przeznaczyć na zakup takich drzwi, by były dość szczelne i spełniały swoją funkcję przez lata? a

Jakieś pomysły co do konkretnych modeli?

ibud
05-03-2016, 18:59
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! A... zapomniałem, nie ma żadnych odpowiedzi, bo nikt nic nie wie, lub nie chce podzielić się swoją wiedzą. Temat do zamknięcia. :bash::bash:

pawel2905
06-03-2016, 04:40
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! A... zapomniałem, nie ma żadnych odpowiedzi, bo nikt nic nie wie, lub nie chce podzielić się swoją wiedzą. Temat do zamknięcia. :bash::bash:

witam takie coś jest do wykonania na profilu drzwiowym tylko jest problem z szerokością bo maksymalnie dwu skrzydłówka to rozmiar 2300
cena białego kolor pewnie w granicach 3500 do 4000

ibud
06-03-2016, 09:56
witam takie coś jest do wykonania na profilu drzwiowym tylko jest problem z szerokością bo maksymalnie dwu skrzydłówka to rozmiar 2300
cena białego kolor pewnie w granicach 3500 do 4000

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Mógłbym prosić o namiar do producentów, którzy byliby w stanie wykonać tego typu drzwi pod zamówienie? Rozważam możliwość instalacji drzwi "harmonijkowych" z jednym skrzydłem otwieranym jak standardowe drzwi. Czy dałoby radę coś takiego zorganizować?

finlandia
07-03-2016, 11:39
Wrzuć pytanie na jakiś portal typu oferia. A propozycje spłyną same i będą się bić kto zrobi taniej.

Chcesz zamykane na klucz z dwóch stron - potrzebny profil drzwiowy (przejściowy) czyli droższy. Pewnie też dzięki temu uda się zrobić taki wymiar, bo dla zwykłych okien jest to gabaryt na tyle duży, by mu nie wróżyć długoletniego i bezproblemowego użytkowania.

A gdzie to kupić? Udaj się do pierwszego lepszego salonu z oknami. Powiedz w czym rzecz, podaj wymiar. I wstępną wycenę otrzymasz od ręki.