PDA

Zobacz pełną wersję : Inny odcień ściany. Pomocy !



Minus86
08-03-2016, 08:23
Witam. Proszę o pomoc w wyprowadzeniu ściany w salonie i przedpokoju. Zacznę od tego że mieszkanie zostało wykończone 2 miesiące temu, fachowcy wykańczali od początku do końca. Wszystko było dobrze przez nich pomalowane ale przy zakładaniu ościeżnic uszkodzili ścianę w przedpokoju nad drzwiami i w salonie z lewej strony ościeżnicy. Kazałem im to naprawić (niestety byłem w pracy nie mogłem zobaczyć jak to robił, a teraz od dwóch miesięcy fachowiec siedzi w Niemczech i nie mam z nim kontaktu). Wydaje mi się, że powinien zaszpachlować poczekać przynajmniej jeden dzień, następnie zagruntować znowu odczekać dzień i dopiero pomalować. Jakby tak zrobił to powinno być ok, a tak to szczerze nie wiem co zrobił czy zaszpachlował nie zagruntował i na drugi dzień pomalował. Wiem tyle że zostały jakby białe ślady po wałku, następnie myślałem że wystarczy to jeszcze raz przemalować i będzie dobrze, przemalowałem dobrze wymieszaną tą samą farbą którą fachowiec malował cały salon no i został pas na szerokość około 20 cm w innym odcieniu dużo ciemniejszy (farba Dulux kolory świata).
Proszę o pomoc jak to wyprowadzić żeby było tak jak powinno być.

Minus86
08-03-2016, 20:48
Przetarłem papierem ściernym 240 cały pas który był ciemniejszy i zagruntowałem, niestety minęło prawie 10 godzin, a to miejsce wygląda jak mokre? błyszczące? co z tym zrobić? Pomoże ktoś??

Krzysiek88
08-03-2016, 20:55
Świeci się, bo zagruntowałes, grunt daje taki efektm wg mnie juz z tego nie wybrniesz, trzeba jechac cala sciane na jeden kolor i tyle.

Minus86
08-03-2016, 21:06
Dzięki za odpowiedź. Nie pomoże jak ten grunt przejadę papierem np 100 czy 80?? tylko co potem pomalować farbą to znowu pewnie będzie inny odcień:/ eh

Krzysiek88
09-03-2016, 08:37
Ja bym już myślał zeby omalować cala sciane, tzn. cala ta częśc co masz te różne odcienie. Obklej sobie wszystko, tzn. poodcinaj jak sie to mówi taśmą listwy, oscieznice i sufit i malnij, trudno sie mówi.

Minus86
09-03-2016, 09:05
Dokładnie to jest pas około 20cm szeroki i jakieś 120cm wysoki zaraz przy ościeżnicy. W przedpokoju jest podobnej długości tylko że nad ościeżnicą w poziomie. Zastanawiam się tylko czy zeszlifować ten grunt skoro jest zeszklona powierzchnia to raczej farba się tego nie złapie. Pytanie jeszcze czy tylko zmatowić delikatnie? czy tak zeszlifować żeby nie było widać kolor farby? w tej chwili częściowo widać farbę, a gdzieniegdzie białą gładź.

Krzysiek88
09-03-2016, 16:46
No to jak masz starą farbe + białe placki od gładzi to mozesz najpierw te białe placki minimalnie podmalować nową farbą bo Ci znowu nie siądzie na raz jak sie zdecydujesz na malowanie i może w miejscu białego być dziwnie widac, ale cięzko stwierdzić, nie wiem jaki masz duzy ten placek gladzi. Grunt sie świeci bo on tworzy taka powloke swiecącą , to dobry znak, ze sciana jest dobrze przygotowana, tylko zebyś zacieków z tego gruntu nie miał, zawsze jak gruntujesz i robisz to od góry to te zacieki trzeba dobrze rozcierac, oczywiscie moga byc widoczne byle byly roztarte, a nie zaschniete. Nie wiem kolego, albo sobie szpaletke 20cm zrob w innym kolorze obok tych oscieznic albo jedz cala sciane. Ciezko na odleglosc wydac jednoznaczna rade, a mozna jeszcze zaszkodzic jak sie tego nie widzi.

E-Rzecznik Śnieżka
26-03-2016, 20:03
Witam. Proszę o pomoc w wyprowadzeniu ściany w salonie i przedpokoju. Zacznę od tego że mieszkanie zostało wykończone 2 miesiące temu, fachowcy wykańczali od początku do końca. Wszystko było dobrze przez nich pomalowane ale przy zakładaniu ościeżnic uszkodzili ścianę w przedpokoju nad drzwiami i w salonie z lewej strony ościeżnicy. Kazałem im to naprawić (niestety byłem w pracy nie mogłem zobaczyć jak to robił, a teraz od dwóch miesięcy fachowiec siedzi w Niemczech i nie mam z nim kontaktu). Wydaje mi się, że powinien zaszpachlować poczekać przynajmniej jeden dzień, następnie zagruntować znowu odczekać dzień i dopiero pomalować. Jakby tak zrobił to powinno być ok, a tak to szczerze nie wiem co zrobił czy zaszpachlował nie zagruntował i na drugi dzień pomalował. Wiem tyle że zostały jakby białe ślady po wałku, następnie myślałem że wystarczy to jeszcze raz przemalować i będzie dobrze, przemalowałem dobrze wymieszaną tą samą farbą którą fachowiec malował cały salon no i został pas na szerokość około 20 cm w innym odcieniu dużo ciemniejszy (farba Dulux kolory świata).
Proszę o pomoc jak to wyprowadzić żeby było tak jak powinno być.

Szanowny Panie,

dobrze byłoby zobaczyć opisany przez Pana fragment ściany na zdjęciu. Fachowcy pewnie się pospieszyli i wykonali malowanie bez gruntowania lub na niewyschniętą jeszcze powierzchnię.

Szkląca się powłoka po gruntowaniu jest najpewniej zjawiskiem naturalnym. Polecam więc nie szlifować jej, tylko pomalować na niewielkim fragmencie farbą nawierzchniową. Po wyschnięciu farby proszę porównać wygląd malowanej powłoki z wcześniej malowaną ścianą. Jeśli są różnice, to niezbędne będzie przemalowanie całej ściany, którą należy wcześniej zagruntować w celu wyrównania chłonności podłoża.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka