PDA

Zobacz pełną wersję : Działka Leśna, MPZP a problemy z odległoscia od lasu... nie chca wydac PNB...



1981luki
09-03-2016, 20:10
Witajcie,
Niedawno nabyłem działkę leśna z MPZP z symbolem MN1, 1800m2, przed działka droga miejska z kostki, w pełni uzbrojona, dwie działki po lewej stronie stoi ze 4 nowe domy, po prawej dwie działki dalej buduje sie kolejny. Generalnie w takim układzie mamy kilka ha ziemi zalesionej gdzie powstało osiedle domów (wcześniej Gmina wydała MPZP i uzbroiła teren), dla osób znających okolice to jest Magdalenka, Osiedle Magdalenka, Gmina Lesznowola, Powiat Piaseczyński.
Zachodzę ostatnio do starostwa i dowiaduje się ze będzie problem z budowa na takiej działce...
Działka ma mpzp, domy wokolo a babeczka mi mówi ze skoro działka leśna to musze odsunać sie od lasu o 12m...
Tyko jak skoro cała działka jest lasem...
Działka ma szerokość 24 m, działki sąsiadów nie wyłączone z produkcji leśnej o podobnych wymiarach, dopiero kolejne sa wyłączone.
Max powierzchnia do odlesiania to 350m2.
Pogrzebałem w necie i faktycznie jest taki przepis ale do tej pory przechodziło sie to odstępstwem załatwianym w Ministerstwie Infrastruktury, znalazłem jakąś interpelacje poselska która mówi ze przy tego typu działce gdy bez ominięcia tego warunku 12m nie można jej zabudowac to jest to przesłanka do wydania takowego odstępstwa i do tej pory to chodziło... teren pięknie się zabudował.
Teraz podobno sa odmowy.
NIe mam pomysłu jak to obejsc.
Mozecie podpowiedzieć co robić? Jakieś pomysły?
Wywaliłem na te działkę kopę kasy, chciałem postawić dom dla rodziny, muszę znaleźć jakieś rozwiązanie, nawet niekonwencjonalne........

darcjusz
13-03-2016, 10:26
nie wiem czy można to ominąć. ale ja także musiałem się odsunąć na swojej działce po 12 m od lasu i to przy zgłoszeniu budynku rekreacji indywidualnej.

agb
13-03-2016, 11:50
Skoro działka jest lasem i ma przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową ekstensywną, to jak się człowiek ma od lasu odsunąć...? W planie nic o konieczności odsunięcia się od lasu nie ma. Niemniej jednak sam rozglądam się za działką właśnie tam, stąd ciekawy jestem dalszego ciągu. Informuj jak się sprawa potoczyła.

http://www.lesznowola.eobip.pl/_gAllery/12/81/12818/Zalacznik_nr_7_do_SIWZ_-_Wypis_i_wyrys_z_miejscowego_planu_zagospodarowani a_przestrzennego.pdf

1981luki
14-03-2016, 09:53
Wynalazłem magika od załatwiania trudnych spraw uzedowych i twierdzi ze nie bedzie problemu, ze to jest jak najbardziej uzasadnione do odstepstwa w ministerstwie. POwieidzął rowniez ze w przypadku odmowy w sadzie bez problemu wygram majac miejscowy plan w calosci przeznaczajacy teren pod zabudowe mieszkaniowa - inaczej to był by totalny bubel prawny a nie mpzp....