PDA

Zobacz pełną wersję : Mokrą ściana kominowa w kuchni



ttpj
09-03-2016, 22:29
Witam,
Niedawno skonczylem remont mieszkania wraz z wymiana starych drewnianych okien na okna PCV i montażem nowych rurek od wody i kanalizacji w wymienionej w temacie ścianie.
Ściana jest mokra jednak bliżej podłogi (podloga tez jest mokra) podczas gdy nowe rurki są na wysokości około 80 cm.
W ścianie kominowej są stare drzwiczki do komina po starym piecu kaflowym (stary blok z cegły) Nie wykuwalem ich tylko zostały w ścianie i najwięcej wilgoci jest właśnie w pobliżu tych drzwiczek. Czuć również ręką ruch powietrza przy nich.
Konserwator zalecił mi wykuć te stare drzwiczki i zamknac te kanały styropianem i pianka montażową.
Czy myślicie że to dobry pomysł?
Czy może jakieś ewnetualnie inne rady?
Oddam, że mieszkanie jest na parterze.
Poniżej zdjęcie drzwiczek i mokrej ściany...
349355

Edit:
Zmierzyłem temperature ściany termometrem punktowym i jest o ok. 3 stopnie niższa niż temperatura innych ścian.
Wentylacja w kuchnii działa, przyłożyłem zapalniczke i wyciąga płomień.
Konserwator radzi odkuwać ten wylot i twierdzi że nic się nie powinno skraplać i że to prawdopodobnie uszkodzona nowa rurka z wodą. Dziwne jest jednak że zaczęła by cieknąć 2 mies po instalacji, prawda?

rwojtek
13-03-2016, 08:00
Poczytaj sobie co to jest wsteczny ciąg przy szczelnych oknach i punkt rosy.

ttpj
23-03-2016, 16:52
rwojtek, dzięki za odpowiedź.
Odkułem drzwiczki i okazało się jednak że rurki są ułożone w ścianie inaczej niż myślalem.
Okazało się, że puścił zgrzew na jednym z kolanek i woda spływała po rurce do najniższego punktu, który był właśnie w miejscu pod wylotem kominowym...
Konserwator miał rację, a ja w miarę niskim kosztem i nakładem pracy rozwiązałem kłopot.
Nauczyłem się jednak w międzyczasie sporo o wentylacji w mieszkaniu:)
Temat do zamknięcia.