PDA

Zobacz pełną wersję : Okna od południa bez okapu



darek2009
10-03-2016, 07:46
W projekcie dom piętrowy - kostka, ale z dachem czterospadowym bez okapu. od południa salon na parterze, a na piętrze dwa pokoje. Okna tych pomieszczeń są idealnie na południe i boję się , że latem będą się przegrzewać. Okna salonu są cofnięte o ok. 70cm względem stropu piętra więc na dole jest coś w rodzaju okapu dającego zacienienie, ale na pietrze okna są idealnie w linii ściany (może nie idealnie bo dojdzie 20cm styropianu). Czy grozi mi przegrzewanie pomieszczeń na piętrze? W projekcie są żaluzje zewn., ale to z kolei spowoduje brak światła w pokojach.

jacek.zoo
10-03-2016, 08:35
W projekcie dom piętrowy - kostka, ale z dachem czterospadowym bez okapu. od południa salon na parterze, a na piętrze dwa pokoje. Okna tych pomieszczeń są idealnie na południe i boję się , że latem będą się przegrzewać. Okna salonu są cofnięte o ok. 70cm względem stropu piętra więc na dole jest coś w rodzaju okapu dającego zacienienie, ale na pietrze okna są idealnie w linii ściany (może nie idealnie bo dojdzie 20cm styropianu). Czy grozi mi przegrzewanie pomieszczeń na piętrze? W projekcie są żaluzje zewn., ale to z kolei spowoduje brak światła w pokojach.

Albo rybki albo akwarium :) nawet jak mialbys okap niewiele ci to da. Jak ci przywali latem +35 w cieniu to nie bedziesz marudzil ze ci ciemno. Ew klime zaloz

Elfir
10-03-2016, 13:10
Załóż zewnętrzne żaluzje fasadowe na piętrze

darek2009
10-03-2016, 15:11
Takie żaluzje mam w projekcie. Ale one ograniczą dostęp światła.
Wydłużenie okapu zmieni wygląd ładnej bryły.
Coś za coś...

Elfir
10-03-2016, 22:06
przecież żaluzje się składa jak rolety. A sterując nachyleniem zmieniasz ilość wpadającego światła.