PDA

Zobacz pełną wersję : Działka z gazociągiem średniego ciśnienia



Solzbi
10-03-2016, 13:10
Witam

Mam możliwość po znajomości kupienia działkę budowlaną 953m2, tylko jest jeden problem, wzdłuż działki biegnie gazociąg średniego ciśnienia (na zdjęciu żółta linia). Od granicy działki do gazociągu jest 24m, a od gazociągu do drugiego końca 9m. Na gazociągu nie można budować ciężkich budowli (np. altanę można postawić) i należy zachować po 2 metry z każdej strony strefy bezpieczeństwa.

Przy budowie domu, nie wpinałbym się go gazu, wstępnie planuję wybudować dom energooszczędny z pompą ciepła. Kanalizacja (ciemnozielony kolor), która jest w drodze głównej ma za małą średnicę aby więcej budynków podłączyć, ale jest też druga nitka poniżej działki (patrząc na zdjęcie) ale nie wiadomo jak z podłączeniem. Na działce w pierwszej linii zabudowy przez którą również biegnie gazociąg stoi już dom jednorodzinny od września zamieszkany.

Jestem laikiem, więc zwracam się do Was z zapytaniem czy warto zainteresować się tą działką. Jakie nieprzyjemności mogą mnie czekać np. przez owy gazociąg. Co z bezpieczeństwem swoim i rodziny mają na działce taki gaz.
http://www.gliwicka72.pl/daszyns.png
Pozdrawiam :D