PDA

Zobacz pełną wersję : Legalizacja samowoli budowlanej a decyzja PINB



kuba435
11-03-2016, 16:28
Witam,
Jestem już przy końcu legalizacji samowoli budowlanej (budynek mieszkalny na podstawie starego prawa budowlanego). Problem tkwi w tym, że po złożeniu przeze mnie wszystkich wymaganych dokumentów przez Nadzór dostałem decyzję, w której nakazano mi wykonanie robót: zamontowanie balustrady na schodach, wykonania warstwy wykończeniowej podłóg, pomalowanie ścian piętra, zamontowanie w pomieszczeniach piętra parapetów, wyłożenie łazienki płytkami.

Prace te są wzięte z ekspertyzy punkt prace niezbędne do wykonania i jest napisane, że wykonanie tych robót umożliwi komfortowe i bezpieczne użytkowanie zgodnie z zamierzonym przeznaczeniem.

Moje pytanie brzmi:
Czy nadzór może nakazać mi malowanie ścian na piętrze, zrobienie podłóg i zamontowanie parapetów na piętrze skoro na piętrze nikt przez długi czas nie będzie mieszkał?
Zamieszkiwane jest piętro poniżej do którego nie ma zastrzeżeń oprócz balustrady ale to wiadomo bezpieczeństwo.

Czy mam szanse przy odwołaniu, że zdejmą ze mnie obowiązek pomalowania ścian, wykonania podłóg i parapetów na piętrze gdzie nie będzie ono przez dłuższy czas użytkowane?