PDA

Zobacz pełną wersję : Posadzka, Pytanie podstawowe



powis
12-03-2016, 00:04
Witam
Jestem w trakcie planowania wylewki pod posadzkę na poddaszu. Zauważyłem jednak problem w postaci wcześniejszej wylewki która jest dość nierówna. Można by powiedzieć "z pod łopaty"
Gdybym chciał wylać sam beton, nie było by większego problemu. Nowa posadzka by wszystko wyrównała.
Mam zamiar jednak umieścić najpierw styropian. Niestety tylko 3cm w celu wygłuszenia. Jeżeli go rozłożę będzie on nierówny,
Mam więc pytanie. Co mam zrobić?
Nie przejmować się nierównościami, wyłożyć styropian i wylać posadzkę?, czy może zrezygnować ze styropianu i wylać sam beton?
Wcześniejsze równanie pod styropian nie wchodzi w grę gdyż mam zaledwie 7cm zapasu.
Poza tym strop jest z terivy i nie chcę go zbytnio obciążać.

Ek_ge
20-03-2016, 23:29
Witam, styropian można wyrównać za pomocą zwykłego piasku wymieszanego z cementem w proporcji 3/1.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

Oddan
23-03-2016, 14:20
Przyznam szczerze że nie zdecydowałbym sie na takie rozwiązanie

powis
23-03-2016, 23:31
Jak byście radzili.
Czy może lepiej zrezygnować ze styropianu?
Wylać posadzkę 5cm z siatką zbrojącą.
Zależało mi na wygłuszeniu ale tak mała warstwa styropianu i tak za dużo nie pomoże.

Ek_ge
04-04-2016, 21:43
Można zrezygnować ze styropianu, ale jak sam Pan wspomniał pełni on rolę wygłuszającą, a wiec należy w przyszłości liczyć się z pewnymi niedogodnościami.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge

powis
04-04-2016, 22:20
Można zrezygnować ze styropianu, ale jak sam Pan wspomniał pełni on rolę wygłuszającą, a wiec należy w przyszłości liczyć się z pewnymi niedogodnościami.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge

Dziękuję za odpowiedz.
Mam jeszcze kilka pytań laika.
1) Czy konieczne jest wyłożenie foli budowlanej? Dół jest zamieszkany, czy grozi mi zalanie? Pytam gdyż urobek na posadzkę jest dość suchy i zawiera małą ilość wody.
2) Na podłodze będzie porozkładany pex od ogrzewania wraz otuliną. CZy nie stanowi on problemu? Łącznie może mieć średnicę ok. 4-5cm. Będę starał się, żeby nie biegły obok siebie.
3) Czy przy grubości 5cm wylewki należy stosować żebrowanie? Posadzka będzie obciążana zgodnie z użytkowaniem mieszkalnym.
4) Szerokość wylewki będzie wynosiła 10m. Czy konieczne jest użycie szczelin dylatacyjnych na takiej długości?