PDA

Zobacz pełną wersję : Okleina na drzwiach



jarekFTW
12-03-2016, 15:08
Witam mam pytanie, podczas czyszczenia drzwi żonę trochę "poniosło" i w jednym miejscu okleina z drzwi trochę "wyjaśniała". Czy jest jakiś sposób/korektor/okleina by to uzupełnić/sciemnić? Może jakiś korektor albo coś.
Ktoś jakieś doświadczenia?

jarekFTW
13-03-2016, 13:29
Serio nikt i nic? Podobno są woski, czy skutkują?

nikt ważny
13-03-2016, 15:03
Przetarcie okleiny jest realnie nie do zamaskowania
Kazde dzialanie przyniesie tylko pogorszenie wygladu

przemo1
13-03-2016, 15:10
Pytanie co to jest za okleina - czy naturalne drewno (tu możesz coś zdziałać) czy też folia lu inne tworzywo (zapomnij) ?

pawel2905
13-03-2016, 15:59
Pytanie co to jest za okleina - czy naturalne drewno (tu możesz coś zdziałać) czy też folia lu inne tworzywo (zapomnij) ?

co ty mówisz na okleiny są specjalne sposoby woski i tym podobne zależy od skali uszkodzenia i rodzaju uszkodzenia także najlepiej jak byś wrzucił fotkę uszkodzenia

przemo1
13-03-2016, 16:24
co ty mówisz na okleiny są specjalne sposoby woski i tym podobne zależy od skali uszkodzenia i rodzaju uszkodzenia także najlepiej jak byś wrzucił fotkę uszkodzenia

pawel2905 - ja Cię bardzo proszę o interpunkcję. I nie pisanie głupot. Jak okleina sztuczna (np "folia finish" która jest na większości wyrobów "budżetowych") to żaden wosk Ci nie pomoże - potestuj na foliowej reklamówce :)

Jeśli okleina naturalna - tak, jak napisałem, jest szansa.
A fotki jak najbardziej się przydadzą - będzie łatwiej.

pawel2905
13-03-2016, 16:41
pawel2905 - ja Cię bardzo proszę o interpunkcję. I nie pisanie głupot. Jak okleina sztuczna (np "folia finish" która jest na większości wyrobów "budżetowych") to żaden wosk Ci nie pomoże - potestuj na foliowej reklamówce :)

Jeśli okleina naturalna - tak, jak napisałem, jest szansa.
A fotki jak najbardziej się przydadzą - będzie łatwiej.

autor wątku nie napisał o jakie drzwi chodzi także mogą tez być wejściowe, co do pokojowych to się zgodzę z toba

jarekFTW
13-03-2016, 17:33
Witam, przepraszam - są to drzwi wejściowe, stalowe.
Czytałem na forum, że są specjalne preparaty (posiadają je monteży drzwi/okien) do "zlewania" takich uszkodzeń/wyblaknień. Podobno nawet po przejechaniu benzyną da się odzyskać kolor. Jutro zadzwonię i się spytam.
W sumie chodzi tu tylko o "ściemnienie" elementu wytartego...349775

przemo1
13-03-2016, 17:54
Możesz dopytać, jednak wygląda to na drzwi wejściowe stalowe oklejone folią, raczej wiele nie podziałasz. Ale problem jest mało widoczny, myślę, że szybko do tego przywykniecie i przestaniecie zauważać :).

jarekFTW
13-03-2016, 18:10
No właśnie, żona też tak mówi, aczolwiek wiecie, chciałbym by było perfekcyjnie.
Podobno monteży mają takie preparaty 2 składnikowe, nanoszone w kolorze okna, by ewentualnie takie przebarwienia zlikwidować.
Jutro zadzwonię.

pawel2905
13-03-2016, 18:20
No właśnie, żona też tak mówi, aczolwiek wiecie, chciałbym by było perfekcyjnie.
Podobno monteży mają takie preparaty 2 składnikowe, nanoszone w kolorze okna, by ewentualnie takie przebarwienia zlikwidować.
Jutro zadzwonię.

powiem ci tak ten preparat dwuskładnikowy(mazak maskujący) rzeczywiste jest kolorze drzwi ale stosuje się na małych powierzchniach bo struktury drewna nie odzwierciedli.
Woski odpadają stosuje się raczej na ubytki ,zadrapania, tu macie tylko przytarty kolor. ja bym osobiście to zostawił bo próby zrobienia tego mazakiem będą opłakane

finlandia
14-03-2016, 06:43
Podstawowe woski czy "kantenfixy" nie sprawdzą się przy maskowaniu tego przetarcia.
Zaryzykowałbym twierdzenie, że delikatny retusz specjalnym pisakiem (nie pamiętam symbolu) mogło by trochę pomóc. Nie sądzę by przeciętna skrzynka serwisowa miała ten wariant - najlepiej zwróć się z tym zdjęciem do firmy Ottimo - może zaproponują odpowiedni kolor. Flamasterek moze kosztować ok 100zł.

nikt ważny
14-03-2016, 09:49
zostawić
Jeszcze raz - zostawić
Nie jesteś w stanie przywrócić miejsca przetartego do stanu poprzedniego
Uwierz, każda próba pogorszy tylko sytuacje i stanie się to miejsce jeszcze bardziej widoczne i skończy się na wymianie skrzydła skoro jesteś aż tak pedantycznie podchodzący do tego..... duperela jaki ukazałeś na zdjęciu
Nawet jak kupisz odpowiednie mazaki i zabawisz się w Picasso by odwzorować rysunek słoi i tła będzie raziła różnica w połysku powierzchni
Poza tym.... za rok... dwa... gdy dzieciaki bądź ty sam będziesz łapał za skrzydło okleinę i tak wytrzesz jak nie w tym to w innym miejscu.
Niestety niektórych czasem trudno przekonać że przy okleinie należy korzystać tylko i wyłącznie z klamki

Uwierz i zostaw jak jest
Kup żonie kwiatki, ucałuj i szepnij do ucha - kochanie, nic się nie stało
I zacznij żyć w tej chałupie a nie duperelami się przejmujesz

theme
15-03-2016, 08:24
Moim zdaniem każda próba retuszowania uwidoczni tylko to przetarcie. Nikt z nas tu zebranych Matejką nie jest aby pisakiem dorysować słoje.

EDIT:
Nikt ważny też o tym samym pisze jak widzę :)

jarekFTW
18-03-2016, 07:09
Ok, dziękuję za wszystkie rady, trzeba będzie z tym żyć :)
Jak to mówią, pierwszy dom dla wroga, drugi na sprzedaż - trzeci dla siebie :)

nikt ważny
18-03-2016, 07:47
nieeeee.... pierwszy na sprzedaż, drugi na sprzedaż a trzeci za friko :) dla siebie