PDA

Zobacz pełną wersję : Kupuje stary dom



natash
12-03-2016, 18:56
Witam,

Od jakiegoś czasu rozglądam się za domem z czerwonej cegły, ktory pewnie będzie 50+, do remontu. Na co zwrócić uwagę przy zakupię?

Coś takiego jak na zdjęciu.


Kompletnie nie wiem jak wyliczyć całkowity koszt remontu, jedno co wiem, że do wyliczeń muszę dodać 20% :).

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady, czy ma to ogólnie sens, obstawiam, że koszt remontu wyjdzie podobnie co zakup wyrementowanego, ale chciałbym go zrobić w stylu "loft", dlatego decyduje się na taki zakup.

jajmar
12-03-2016, 19:31
Styl jak to określiłeś "loft" to spore przestrzenie, gdzie w takim domku to znajdziesz nie wiem.

natash
12-03-2016, 19:48
Nie chodzi o przestrzeń, raczej o wyposażenie :).

Konto usunięte_1*
12-03-2016, 21:03
ja kupiłem dom 30 lat niezamieszkały (spory rodzinne) bez prądu wody szamba w maju ubiegłego roku remont w zasadzie robiłem sam teraz mieszkam i środek wypasiony wykończony salon z kuchnią 40m2 ,podłogówka , dom z cegły klinkierowej i pustką w ścianie na fundamentach 180 cm , dom suchutki w chwli obecnej robię docieplenia , moim zdaniem kupuj , bo ja nowego bym nie stawiał chyba że byłbym młodszy o 20 lat to tak ciut się sprężyłem i pustka w życiorysie ale było warto
tylko ja kupiłem w śmiesznej cenie , tak śmiesznej że nawet wartość tej działki jest większa czyli dom tak jak by gratis , co spory rodzinne robią -4 właścicieli

natash
12-03-2016, 21:13
To miasto ok 500 tys mieszkanców, działka 400 m, cena nowych domów w okolicy 500-600, ten za 240. Pojadę obejrzeć z ciekawości co to za "cudo".

Konto usunięte_1*
12-03-2016, 21:31
To miasto ok 500 tys mieszkanców, działka 400 m, cena nowych domów w okolicy 500-600, ten za 240. Pojadę obejrzeć z ciekawości co to za "cudo".

to ja nawet ceny za jaką kupiłem tu na forum nie wymienią bo bym cie w dołek doprowadził ,

natash
12-03-2016, 21:40
Ja jestem świadom, że za miastem można takie domy za 50-100 kupić :). Pytanie jak do tego podejść, żeby nie wpaść na minę, na tym mi najbardziej zależy.

Konto usunięte_1*
12-03-2016, 22:00
ja główne kryterium stawiałem sobie aby miał fundament bo to nie jest oczywiste a starszych domach , czy ma izolację poziomą i najważniejsze dla mnie było czy strop drewniany czy wylewany ja preferuję ten drugi a reszta to wolna amerykanka , swój dom robię co chcę i nikogo nie pytam i miliona pierków $$

ekmir
12-03-2016, 22:07
To miasto ok 500 tys mieszkanców, działka 400 m, cena nowych domów w okolicy 500-600, ten za 240. Pojadę obejrzeć z ciekawości co to za "cudo".

Tutaj to przynajmniej widzisz co jest zrobione, a w tych za 500-600 tzw. "nowych" to nie zobaczysz - styropian wszystko zasłonił i jest ładnie ;)

natash
12-03-2016, 22:26
Też tak myślę, że podstawa to fundament pod murem oraz izolacja pozioma. Jakie zalety stropu drewnianego nad wylewanym?

Konto usunięte_1*
12-03-2016, 22:31
Też tak myślę, że podstawa to fundament pod murem oraz izolacja pozioma. Jakie zalety stropu drewnianego nad wylewanym?



odwrotnie, zaleta to strop wylewany bo z drewnianym już takich mozliwości aranżacyjnych nie ma

Marek88.8
13-03-2016, 01:32
Remont tego domu pochłonie 250-300 tys. Zapewne trzeba zrobić wszystko od zera jak to w starych domach. Zostawisz tylko mury ze stropem. Tak że nie wiem czy aż tak się opłaca. A to i tak będzie stary dom.

A tak z ciekawości zapytam co to za rejon że domy kosztują 600 tys? Taniej wybudować nowy dom, nawet systemem zleconym pod klucz.

Na pierwszy rzut oka to ten dom jest malutki, na poddaszu brak ścianek kolankowych więc przy zmianie dachu trzeba je podnosić aby wykorzystać w miarę rozsądnie poddasze co wiąże się z załatwianiem PnB.

Wg mojej opinii jakbym miał dać 240 tys za ten dom + 250-300 włożyć w remont i mieszkać nadal w starym domu to bym się na to nie zdecydował. Lepiej postawić od zera nowy dom. Innym tematem jest jak kupisz tanio tak jak kolega wyżej napisał to można się w to bawić ale za te pieniądze bym odpuścił.

Konto usunięte_1*
13-03-2016, 08:18
Remont tego domu pochłonie 250-300 tys. Zapewne trzeba zrobić wszystko od zera jak to w starych domach. Zostawisz tylko mury ze stropem. Tak że nie wiem czy aż tak się opłaca. A to i tak będzie stary dom.

A tak z ciekawości zapytam co to za rejon że domy kosztują 600 tys? Taniej wybudować nowy dom, nawet systemem zleconym pod klucz.

Na pierwszy rzut oka to ten dom jest malutki, na poddaszu brak ścianek kolankowych więc przy zmianie dachu trzeba je podnosić aby wykorzystać w miarę rozsądnie poddasze co wiąże się z załatwianiem PnB.

Wg mojej opinii jakbym miał dać 240 tys za ten dom + 250-300 włożyć w remont i mieszkać nadal w starym domu to bym się na to nie zdecydował. Lepiej postawić od zera nowy dom. Innym tematem jest jak kupisz tanio tak jak kolega wyżej napisał to można się w to bawić ale za te pieniądze bym odpuścił.




wybacz ale te kwoty remontu co podajesz to chyba z projektantem i tylko firmy zatrudnione , ja większość sam robiłem i ta kwota jest 3 krotnie niższa , jedyna firma to od wylewek akurat moim zdaniem tania i dobra , druga pożal się boże od okiem która połowę budynku mi rozwaliła i nie dokończyła tylko pianka i w dom a ja te szpary na 30 cm musiałem obrabiać więc szkoda mi tych 4 tys za robociznę wywalonych w błoto , sam bym to lepiej zrobił

meczesiu
13-03-2016, 08:26
Ja bym się nie pchał w remont starego domu... Nie dość, że musisz wiele rzeczy zrobić na nowo, to jeszcze stare musisz zburzyć... (posadzki, ściany, tynki, podłogi... masakra)

Konto usunięte_1*
13-03-2016, 11:38
Ja bym się nie pchał w remont starego domu... Nie dość, że musisz wiele rzeczy zrobić na nowo, to jeszcze stare musisz zburzyć... (posadzki, ściany, tynki, podłogi... masakra)



w tym cały urok i wierz mi kasa 3 razy mniejsza a nowy wpier...się w kredyty do końca rzycia ? nie dziękuję są rużne szkoły ja wolę zrobić po swojemu, co innego jak człowiek młody decyduje się na takie coś a co innego jak jest już na półmetku

modzelewski
13-03-2016, 17:16
ja główne kryterium stawiałem sobie aby miał fundament bo to nie jest oczywiste a starszych domach , czy ma izolację poziomą i najważniejsze dla mnie było czy strop drewniany czy wylewany ja preferuję ten drugi a reszta to wolna amerykanka , swój dom robię co chcę i nikogo nie pytam i miliona pierków $$


To fakt, bardzo ważna jest kwestia właśnie fundamentów. jeżeli cena domu, który zamierzasz zakupić jest niska, to nawet przy generalnym remoncie koszta będą atrakcyjne w porównaniu do zakupu domu w standardzie do zamieszkania, nie wymagającego wkłądu finansowego. Jednak aby nie wleźć na minę, trzeba sprawdzić jak wygląda kwestia fundamentów.

magda_85
13-03-2016, 17:23
"rzycia, rużne" - jak się nie ma w głowie no to trzeba mieć w nogach. A jak nie ma to kredyty do końca życia...

beton44
13-03-2016, 17:31
Dom jak dom. Widać że stary pewnie przedwojenny. Niedawno wymieniane pokrycie dachowe i zbudowane kominy przynajmniej od dachu bo pewnie się rozleciały.

Z takim domem to jest tak - kupujesz, bielisz ściany, wymieniasz wannę i kibelek /o ile są/, może okna i mieszkasz - to wtedy OK.

Jeżeli zechcesz go przystosowywać do dzisiejszych standardów - to łatwiej i niedrożej zbudować nowy.

sacha
15-03-2016, 17:00
Napisz co trzeba remontować. Zdjęcie nawet - elewację zrobić i mieszkać.

januszpogorzelski0
16-03-2016, 11:42
Taki dom pewnie będzie kosztowny, jeśli będziesz chciał dodatkowo zrobić remont. Według mnie dużo bardziej opłaca się wybudować dom od nowa, będziesz miał wtedy pewność, że wszystko jest wykonane z materiałów dobrej jakości.

natash
29-03-2016, 08:41
Dom ma mury w dobrym stanie i strop typu kleina. Ma wybite szyby, wdziera się wilgoć, chyba pierwszy sezon. Także do remontu kompletnego, zdjęcie dachu, zrobienie belek od nowa, zerwanie wszystkiego (podłogi, tynki). Nie wiem czy ma ławy lane (nie wiem jak to sprawdzić). Plus lokalizacja, koszt całkowity jak przekroczy 450k, to jest nie opłacalny. Pytanie czy 200k starczy na taki remont. Jak sprawdzić stan ścian pod kątem wilgoci. Podoba mi się lokalizacja i ogólnie strop Kleina w formie odkrytych belek metalowych bardzo mi się podoba. No i dom przedwojenny z duszą.

Możecie coś doradzić, może kogoś z Wielkopolski kto jest w stanie ocenić koszty takiego remontu i stan domu.

mr6319
31-03-2016, 12:40
Dom ma mury w dobrym stanie i strop typu kleina. Ma wybite szyby, wdziera się wilgoć, chyba pierwszy sezon. Także do remontu kompletnego, zdjęcie dachu, zrobienie belek od nowa, zerwanie wszystkiego (podłogi, tynki). Nie wiem czy ma ławy lane (nie wiem jak to sprawdzić). Plus lokalizacja, koszt całkowity jak przekroczy 450k, to jest nie opłacalny. Pytanie czy 200k starczy na taki remont. Jak sprawdzić stan ścian pod kątem wilgoci. Podoba mi się lokalizacja i ogólnie strop Kleina w formie odkrytych belek metalowych bardzo mi się podoba. No i dom przedwojenny z duszą.

Możecie coś doradzić, może kogoś z Wielkopolski kto jest w stanie ocenić koszty takiego remontu i stan domu.

natash zerknij sobie do mnie i popatrz z czym wiąże się remont domu ze stropem Kleina. Dodam, że o moim stropie pisał murator na łamach swojej gazety, zresztą o przebudowie też...
Jak sobie wyobrażasz odkryte belki...?

klaudiusz_x
01-04-2016, 11:59
Jeśli jest przedwojenny, sprawdź czy nie jest pod nadzorem konserwatora zabytków.

Konto usunięte_1*
01-04-2016, 12:16
pytanie podstawowe ile masz zamiar za ten dom dać , jeśli bardzo tanio to warto ale jak ma kosztować średnio sporo to bym sie zastanawiał
na Opolszczyżnie można dostać dom w dobrym stanie poniżej 100 tys a u ciebie tego nie wiem , ja w zeszłym roku kupiłem poniemiecki poniżej 100 tys mury z klinkieru z pustką powietrzną w środku , dom bardzo suchy na fundamencie i tym stropie co ty miałbyś mieć , a za 200 patyków zrobisz pałac pod warunkiem że większość zrobisz sam i nie bedziesz brał partackich firm tak jak ja miałem do okien , qurwiarze takie że do dziś blużnię ,