PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowy zbiornik na gaz - czy może być gaz ziemny ?



olinek
12-09-2004, 12:45
Przeszukałem forum ale jasnej odpowiedzi nie było. Chodzi o to, że usłyszałem pogłoski z których wynikało, że jest możliwość rozpoczęcia przez spóki gazownicze handlujące gazem ziemnym dystrybucji skroplonego gazu ziemnego nadającego się do napełniania zbiorników przydomowtych takich jak te na propan butan. Myślę, że jeśliby taka oferta się pojawiła to nastąpiłby spadek kosztów użytkowania instalacji gazowych zasilanych indywidualnie. Ponieważ jeszcze nie rozpocząłem budowy chciałbym się dowiedzieć, czy w ciągu powiedzmy roku taka oferta może się pojawić ? Liczę na odpowiedzi od forumowiczów, którzy znają temat. GZ powoduje chyba inne zagrożenia niż propan i inne byłyby chyba wymagania budowlane - myślę tutaj np. o możliwości zabudowy kratki odpływowej do kanalizacji w pomieszczeniu z kotłem. Jest chyba jeszcze kilka innych aspektów takiej zmiany i o nich właśnie chciałbym tutaj przeczytać. To na razie tyle - czekam na posty i pozdrawiam.

tomaszz
12-09-2004, 17:56
Gdyby była taka możliwość - tankowanoby ciekły gaz ziemny do zbiorników pojazdów NGV, a nie sprężano do ciśnienia 200 bar, a tak właśnie się robi - gaz w pojazdach NGV jest w postaci gazowej. Skroplenie gazu ziemnego wymaga ogromnych cisnien i jest trudne do osiagnieca, tak że nie wierzę w tę pogłoskę - no ale kto wie... nieraz się jeszcze zdziwię.

olinek
18-09-2004, 17:06
Niestety masz rację - coś mi się pomyliło a może to był sen :wink: Podzwoniłem, popytałem i jest dokładnie tak jak napisałeś. Pozdrawiam.